Držitel Nobelovy ceny za elektroslabé sjednocení zesnul dnes v USA. Položil základy výzkumu temné hmoty pro observatoř Chandra a AMS-02 na ISS.
24. července 17:40
Sybilla Technologies
Polská státní banka BGK a evropská společnost rizikového kapitálu 3TS Capital Partners oznámily investici ve výši přibližně 35 milionů zlotých (10 milionů dolarů) do polské společnosti Sybilla Technologies, která se zabývá vesmírnými technologiemi.
Jeho kniha „|První tři minuty“ má v mé knihovně čestné místo, úžasné počtení. (i když už se zase věda posunula trochu dál).
První tři minuty byla jedna z knih, která mne přivedla k zájmu o fyziku a později ke studiu fyziky. 🙂
Jistě, že se věda už od té doby dost posunula, ale i dnes je to pěkný přehled raného vývoje vesmíru i pěkný přehled historie kosmologie.