ŽIVĚ A ČESKY: Falcon vynáší SXM-8

Poslední starty raket Falcon byly tak trochu monotónní – každou chvíli Starlink a sérii jen občas přerušil Crew Dragon nebo Dragon 2. SpaceX totiž v minulých letech díky vysoké kadenci vyčistila čekací listinu, která se vytvořila v době, kdy Falcony tolik nelétaly a nyní již firma čeká na dokončení družic, které má vynášet. Jednou z nich je také SXM-8, která má společně s vloni vynesenou SXM-7 zajišťovat vysílání rádií pro 30 milionů zákazníků v Severní Americe. Falcon pro tuto misi prošel statickým zážehem a jeho první stupeň bude použit potřetí. Start z floridské rampy SLC-40 je momentálně plánován na nedělní ráno v 6:26 našeho času, ale počasí zatím nevypadá ideálně.

Náš přenos ze startu spustíme zhruba v 6:10 našeho času. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Zdroje informací:
https://www.elonx.cz/
https://everydayastronaut.com/
https://blog.maxar.com/

Zdroje obrázků:
https://www.elonx.cz/wp-content/uploads/2021/04/SiriusXM_SXM_8_1_Maxar.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

7 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Falcon vynáší SXM-8”

  1. MichalTupy napsal:

    Ch jo s temy vypadky v zaznamu je to fakt cim dal horsi a kombinuji se vsechny mozne problemy, spozdovani obrazu za zvukem, zaseky obrazu preskakovani celych pasazi vraceni se zvukove stopy a na konci je to uz uplne cele rozhozene a obevuje se nahodny obraz a nahodny zvuk.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.