sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Josef Aschbacher

Josef Aschbacher 13. května při slyšení před výborem Evropského parlamentu prohlásil, že je „zázrak“, že Evropa dosáhla vedoucí role v některých vesmírných oblastech, jako je pozorování Země a navigace, vzhledem k tomu, že její výdaje na vesmír značně zaostávají za Spojenými státy a Čínou.

Artemis Accords

Norská ministryně obchodu a průmyslu Cecilie Myrsethová podepsala Artemis Accords během akce v sídle Norské kosmické agentury v Oslu, které se zúčastnil šéf agentury a chargé d’affaires velvyslanectví USA v Oslu.

Solestial

Startup Solestial, který se zabývá solární energií získal v rámci financování série A 17 milionů dolarů na rozšíření výroby křemíkových fotovoltaických panelů pro vesmírné aplikace.

OneWeb

Společnost Ramon.Space, specialista na vesmírné výpočty, 14. května oznámila dohodu o dodávce systémů digitálních komunikačních kanálů pro nejméně 70 připravovaných družic OneWeb, což pomůže s přechodem konstelace na softwarově definovanou síť, kterou lze aktualizovat na oběžné dráze.

Zeno Power

Zeno Power, startup financovaný rizikovým kapitálem, který vyvíjí jaderné baterie pro extrémní prostředí, 14. května oznámil, že získal 50 milionů dolarů v rámci financování série B na urychlení své práce v oblasti vesmírných a podvodních energetických systémů.

Arabsat

Saúdskoarabský geostacionární operátor Arabsat podepsal 14. května dohodu o poskytnutí širokopásmové kapacity z navrhované konstelace na nízké oběžné dráze Země se společností Telesat.

Varda Space Industries

Společnost Varda Space Industries oznámila, že 13. května úspěšně přistála její návratová kapsle W-3 v Jižní Austrálii, čímž dokončila svou třetí misi. Mise W-3 se zaměřila na shromažďování dat pro vojenský hypersonický výzkum.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Vesmírná technika: Sovětský program Vostok – předešlé programy

V současnosti létají lidé na oběžnou dráhu okolo Země několikrát ročně, ale ještě před sto lety to byla vyložená sci-fi. Historický moment, který nastal 12. dubna 1961, otevřel cestu lidem na oběžnou dráhu. Než však Jurij Alexejevič Gagarin vyrazil na misi pojmenovanou Vostok (původně opravdu bez pořadového čísla), muselo se stát hned několik věcí. Před programem Vostok tu bylo hned několik více či méně reálných projektů, které se zaměřovaly na do té doby nemyslitelné pilotované kosmické lety.

Pokud Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku pořadu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Vesmírná technika vychází na MALL.TV každý pátek .

Kromě Vesmírné techniky najdete na internetové televizi MALL.TV i další pořady Kosmonautixu. Každý den zde vycházejí Vesmírné zprávy, které informují o dění v kosmonautice. Také zde najdete živě a česky komentované přímé přenosy startů raket pod názvem Vesmírné starty.

Pokud si chcete prohlížet tyto pořady přímo v aplikaci na svém telefonu, tabletu nebo na chytré televizi, zde je návod jak naladit MALL.TV

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Josef Somik
Josef Somik
4 let před

Dost špatně se na to video dívá.
Krom toho, že je video informačně krátké(= co nejvíce dílů), je plné příliš hlasitých reklam.

Dušan Majer
Dušan Majer
4 let před
Odpověď  Josef Somik

Na hlasité reklamy Mall.TV upozorním, třeba půjdou ztlumit, ale délka je naopak plně optimální. Co se týče délky, tak Vesmírná technika je nejdelší ze všech pořadů, které na Mall.TV dělám. Výjimkou jsou jen komentované přenosy. Ale třeba takové Vesmírné zprávy mají mezi 4 a 5 minutami a Krátké vesmírné zprávy bývají mezi 2 a 3 minutami. Vesmírná technika je se svými obvyklými 6 – 10 minutami nejdelší. Navíc tento pořad jde ze všech pořadů nejvíce do hloubky a při delších dílech už by byl divák trošku zahlcen veškerými údaji. Rozhodně nedělíme témata kvůli tomu, aby pokryla více dílů, takže vaše rovná se, je tam umístěno chybně. Snažíme se jednotlivé díly rámovat tematicky. Ono by sice šlo přilepit k těm informacím v tomhle díle třeba ještě další 4 minuty, aby bylo video delší, ale tím už by se nakousla nová kapitola, která by pak byla násilně přerušena. Je tedy lepší se v každém díle plně věnovat jen jedné tematické kapitole.
P.S. Hlasité vám přijdou všechny reklamy, nebo jen některé, abych věděl, na co mám přesně upozornit.

SaturnV
SaturnV
4 let před
Odpověď  Dušan Majer

Informačně mi video přijde parádní, ale ty reklamy (všechny) jsou opravdu tak 2x hlasitější než ty.

Dušan Majer
Dušan Majer
4 let před
Odpověď  SaturnV

Zkusím to předat kolegům z Mall.TV, třeba to půjde ztlumit.

Michal Václavík
4 let před
Odpověď  Josef Somik

Délka videa není řízena premisou, aby bylo co nejvíce dílů. Důvod pro různou délku dílů již vysvětlil Dušan. U jiných dílů zase byly hlasy posluchačů, že jsou dlouhé. Nelze se zavděčit všem, pokud prahnete po informacích, tak si pusťte jiný díl Vesmírné techniky (je jich celkem 133 v délce přes 20 hodin), případně sáhněte po jiných zdrojích a vyčkejte do dalšího pátku.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.