Vesmírná technika: Cesta k sondě Mars Pathfinder

VT_2020_09

Dnes u Marsu (či přímo na jeho povrchu) pracuje jedenáct robotických průzkumníků různých kosmických agentur. Ještě před pár desítkami let ale byl Mars mnohem méně sledován. Nová vlna zájmu byla spojena (kromě jiného) i s vypuštěním sondy Mars Pathfinder. Dnes si posvítíme právě na představení tehdejší situace a cestu k této sondě.

Pokud Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku pořadu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Vesmírná technika vychází na MALL.TV každý pátek .

Kromě Vesmírné techniky najdete na internetové televizi MALL.TV i další pořady Kosmonautixu. Každý den zde vycházejí Vesmírné zprávy, které informují o dění v kosmonautice. Také zde najdete živě a česky komentované přímé přenosy startů raket pod názvem Vesmírné starty.

Pokud si chcete prohlížet tyto pořady přímo v aplikaci na svém telefonu, tabletu nebo na chytré televizi, zde je návod jak naladit MALL.TV

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

8 komentářů ke článku “Vesmírná technika: Cesta k sondě Mars Pathfinder”

 1. JP77 napsal:

  Dost dobrý, přehled sond na Marsu mě chyběl.

 2. Josef Somik napsal:

  Pánové díky za video, je to super. Spousta informací. Jen tak dál. 😉

 3. Martin Gembec Administrátor napsal:

  Řeknu to i za mnoho dalších. Díky za tohle a následující marsovská okénka.

 4. Spytihněv napsal:

  Málo známé informace, diky. Na tom zkušebním polygonu vidíme jen polotovary, tedy malý lander a z něho sjíždějící rover (MESUR nebo Rocky?), ale zaujal mě větší objekt vedle, který jako by z oka vypadl Surveyoru. Tohle všechno mělo přistávat společně? Ten „Surveyor“ by možná mohl plnit roli landeru Mars Pathfinder, kolem něhož by se pohyboval rover, jako to dělal Sojourner. Tím končim spekulaci 🙂

 5. SaturnV napsal:

  Paráda! Další díl s pěkně širokým záběrem. Takové jsou nejlepší.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.