Dnes u Marsu (či přímo na jeho povrchu) pracuje jedenáct robotických průzkumníků různých kosmických agentur. Ještě před pár desítkami let ale byl Mars mnohem méně sledován. Nová vlna zájmu byla spojena (kromě jiného) i s vypuštěním sondy Mars Pathfinder. Dnes si posvítíme právě na představení tehdejší situace a cestu k této sondě.
Pokud Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku pořadu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.
Vesmírná technika vychází na MALL.TV každý pátek .
Kromě Vesmírné techniky najdete na internetové televizi MALL.TV i další pořady Kosmonautixu. Každý den zde vycházejí Vesmírné zprávy, které informují o dění v kosmonautice. Také zde najdete živě a česky komentované přímé přenosy startů raket pod názvem Vesmírné starty.
Pokud si chcete prohlížet tyto pořady přímo v aplikaci na svém telefonu, tabletu nebo na chytré televizi, zde je návod jak naladit MALL.TV
Paráda! Další díl s pěkně širokým záběrem. Takové jsou nejlepší.
Původně takový být neměl, ale nějak jsem se rozepsal, aby to bylo v souvislostech.
Málo známé informace, diky. Na tom zkušebním polygonu vidíme jen polotovary, tedy malý lander a z něho sjíždějící rover (MESUR nebo Rocky?), ale zaujal mě větší objekt vedle, který jako by z oka vypadl Surveyoru. Tohle všechno mělo přistávat společně? Ten „Surveyor“ by možná mohl plnit roli landeru Mars Pathfinder, kolem něhož by se pohyboval rover, jako to dělal Sojourner. Tím končim spekulaci 🙂
Rover je Rocky IV a Surveyor je tam jako připomínka prvního měkkého přistání USA na cizím kosmickém tělese (cca 25 let od mise Surveyor 1).
Řeknu to i za mnoho dalších. Díky za tohle a následující marsovská okénka.
Pánové díky za video, je to super. Spousta informací. Jen tak dál. 😉
Děkujeme moc za pochvalu a snad se Vám budou líbit i další díly.
Dost dobrý, přehled sond na Marsu mě chyběl.