ŽIVĚ A ČESKY: Odložená devátá várka Starlinků

Původně mělo ke startu Falconu 9 na tuto misi dojít koncem června, ale objevená závada na jednom motoru Merlin na prvním stupni způsobila odklad až na začátek července. Pokud se tedy nic nepokazí, měli bychom se ve středu v 17:59 SELČ dočkat startu z rampy 39A. Čeká nás použití prvního stupně, který má za sebou již čtyři starty a i tentokrát se pokusí o přistání. Nákladem je 57 družic pro síť Starlink, se kterými poletí i dvě družice Black Sky Global určené ke snímkování Země. Pokud tedy budete mít čas a chuť, přijměte naše pozvání ke sledování našeho komentovaného přenosu.

Náš přenos ze startu spustíme zhruba okolo 17:45 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

EDIT 17:57
Pokus o start byl odvolán ani ne pět minut po začátku našeho přenosu. Ve vysílání nezaznělo nic podstatného a proto jsem se rozhodl záznam smazat. Nový termín startu zatím nebyl oznámen. Až se jej dozvíme, dáme Vám vědět.

Zdroje informací:
http://forum.kosmonautix.cz/
https://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků:
https://mk0spaceflightnoa02a.kinstacdn.com/…/2019/11/EJDUiLTVUAA-QOn-2.jpeg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.