sociální sítě

Přímé přenosy

Falcon 9 (Twilight)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Crew-11

NASA se rozhodla pro návrat čtyř členů posádky Mezinárodní vesmírné stanice kvůli zdravotním problémům jednoho z nich. Jedná se o posádku mise Crew 11. Je to poprvé, co NASA zkrátila misi kvůli zdravotním problémům posádky.

Crew-11 se vrátí předčasně

Jarred Isaacman, administrátor NASA, na dnešní tiskové konferenci uvedl, že po vyhodnocení všech okolností dospělo vedení agentury k závěru, že v kontextu současného vývoje dává smysl uspíšit návrat posádky mise Crew-11. Konkrétní datum návratu zatím neznáme.

SkyFi

Společnost SkyFi, která se zabývá komerčními geoprostorovými informacemi, přidala na svou platformu družicové snímky od společnosti Vantor, čímž rozšířila přístup k datům z pozorování Země ve vysokém rozlišení pro komerční i vládní uživatele.

Čína

Čínský astronautský sbor dokončil téměř měsíční výcvik v podzemní jeskyni, který byl částečně proveden za účelem přípravy na budoucí mise s posádkou na Měsíci.

ARCHE ORBITAL SYSTEMS

ARCHE ORBITAL SYSTEMS, globální společnost zabývající se vesmírnými technologiemi specializující se na pokročilý návrh misí a provoz služeb na oběžné dráze, podepsala memorandum o porozumění (MoU) s Maledivskou organizací pro výzkum vesmíru (MSRO).

Array Labs

Společnost Array Labs, startup ze Silicon Valley, který vyvíjí radarové družice pro pozorování Země, 5. ledna oznámila, že v rámci kola financování série A získala 20 milionů dolarů, aby usilovala o uvedení levnějšího radaru se syntetickou aperturou.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

ŽIVĚ A ČESKY: Klapne tentokrát start Falconu?

Nejprve kvůli technické závadě a pak kvůli počasí musel být odložen start rakety Falcon 9 od SpaceX, která má za úkol vynést nejen devátou várku družic Starlink, ale i dvě snímkovací družice BlackSky Global. Raketa s prvním stupněm, který zažije již svůj pátý start, má odstartovat v sobotu v 16:54 SELČ z floridské rampy 39A. Start budeme i tentokrát vysílat s českým komentářem, takže pokud máte čas a chuť, budeme rádi, když se k nám přidáte.

Náš přenos ze startu spustíme zhruba okolo 16:40 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

11. července 15:30
SpaceX odvolala dnešní pokus o start kvůli potřebě více času na kontroly. Nový termín zatím nebyl oznámen.

Zdroje informací:
http://forum.kosmonautix.cz/
https://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků:
https://mk0spaceflightnoa02a.kinstacdn.com/…/2019/11/EJDUiLTVUAA-QOn-2.jpeg

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
jakubvanek
jakubvanek
5 let před

Scrub
SpaceX @SpaceX
Standing down from today’s launch of the tenth Starlink mission to allow more time for checkouts; team is working to identify the next launch opportunity. Will announce a new target date once confirmed with the Range

Dušan Majer
Dušan Majer
5 let před
Odpověď  jakubvanek

Díky za info, aktualizovali jsme to snad všude.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.