ŽIVĚ A ČESKY: Sedmá porce ostrých Starlinků

Pokud se nic nepokazí, mohli bychom se ve čtvrtek ve 3:25 dočkat dalšího startu rakety Falcon 9. Půjde o start, který byl odložen vlivem posunů Atlasu V a blížícím se startem Crew Dragonu. Ten je již na oběžné dráze a tak se může SpaceX zaměřit i na další projekty. Nyní má Falcon za úkol vynést sedmou várku šedesáti družic Starlink, které se usadí na oběžné dráze a pomohou vytvořit globální síť umožňující spolehlivý a rychlý přístup k internetu. Na tuto misi vyrazí první stupeň, který má za sebou již čtyři starty. Něco podobného zažíváme teprve podruhé – v prvním případě se sice start podařil, ale přistání už nikoliv. Rádi bychom Vás tedy pozvali k našemu komentovanému přenosu.

Náš přenos ze startu spustíme zhruba okolo 3:10 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Zdroje informací:
https://www.elonx.cz/
https://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://dl.airtable.com/…/Starlink_satellite__LESSMASS.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

20 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Sedmá porce ostrých Starlinků”

 1. Pacholik napsal:

  Ví se, kam dopadly kryty? Moře či síť?

 2. majomusk napsal:

  Tie odpočty sú prebraté z webu elonx,nie ? 😀
  Ale hodí sa to tu veľmi…

 3. Jiri Svarc napsal:

  Bylo by možné do videa ve článku přidat u zvuku posuvník hlasitosti? Zobrazí se pouze v režimu celé obrazovky a v malém okně lze zvuk pouze vypnout a zapnout na maximální hlasitost (na Mall.cz tam je vždy). Děkuji.

 4. majomusk napsal:

  Pekne sa to rozbieha.A Rusi sa akosi nasrali,objednali Angary,metánový motor na ceste….

 5. Vilém Valkoun napsal:

  Starlink 7 před chvílí na zahradě spatřen jasně v mezerách mezi mírnou oblačností 🙂 , mazal pěkně rychle, již jako řekněme půl vagonu se zbytky něčeho kolem…
  Velké díky za pěkný přenos s několika nej nebo poprvé!

 6. Kamil napsal:

  K zajímavostem mise také patří, že vypuštěním této šedesátky bude překonán roční rekord v počtu vypuštěných satelitů. Ten padl loni, kdy jich bylo 459, což je asi 3x tolik, co byl průměr za posledních 50 let. A v roce 2020 tento počet padne už v červnu. Tyto satelity budou mít číslo 412 až 471 (zhruba, pokud se to ještě nezmění).
  I tento rekord je důkazem, že rok 2020 je výjimečný a přelomový a že začíná nová éra kosmonautiky.

 7. medved_David napsal:

  Zdá se mi to, nebo dřív odpočty na titulce nebyly? A když už tam zakořenil odpočet kvůli CD, tak už ho budete používat dál jako odpočet k dalšímu přenosu?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.