SpaceX zrušila dnešní pokus o start kvůli aktualizaci softwaru družic Starlink a kontrole, že je vše v pořádku. Start tedy můžeme čekat cca. za týden.
17. května 3:45
MDA Space
Společnost MDA Space postaví pro Kanadskou kosmickou agenturu radarovou zobrazovací družici. Kanadská vláda mezitím studuje možnosti satelitního systému nové generace.
Není trošku zvláštní den po plánovaném startu aktualizovat sw? Vidím to spíše na zástěrku skutečného problému.
Není to divné. Třeba aktualizace měla proběhnout až po startu, ale rozhodli se ji urychlit. Nebo je nutná pro další ověření. Možností je mnoho.
Jsou to frajeři, družice stohují na sobě v počtu 60 kusů na špici rakety a hravě aktualizují software.
Mě se aktualizují widle na noťasu – „start tedy můžu čekat cca. za týden“.