Českou republiku navštíví známý astronaut

O tom, že Andrew Feustel patří mezi nejzkušenější americké astronauty není třeba pochybovat. Ve vesmíru strávil bez pár hodin 226 dní, celkem devětkrát vystoupl do volného prostoru, kde strávil více než 61 hodin, což stačí na třetí místo historických tabulek! Stejně tak se ví, že má tento astronaut díky původu své manželky velmi dobrý vztah z Českou republikou. Tak trochu se čekalo, že se po své nejnovější misi, která skončila vloni na podzim, vydá na návštěvu České republiky – stejně jako po předchozích misích. A tato očekávání se naplnila! Andrew Feustel pod patronací Akademie věd ČR navštíví Českou republiku mezi 4. a 15. dubnem letošního roku a v rámci jeho návštěvy je naplánováno i několik akcí pro veřejnost.

Příběh astronauta - Andrew Feustel v České republice

Příběh astronauta – Andrew Feustel v České republice
Zdroj: https://www.avcr.cz

Přednášky a besedy v rámci projektu Příběh astronauta proběhnou hned ve čtyřech českých a moravských městech, aby se dostalo na co nejvíce zájemců. Na Andrew Feustela se mohou těšit obyvatelé Prahy, Brna, Olomouce a Ostravy – samozřejmě i lidé ze širšího okolí, protože za tímhle zážitkem se vyplatí kousek cestovat. Andrew Feustel se má v každém městě setkat i se zástupci měst či univerzit. Chybět nebude ani autogramiáda pro veřejnost.

Další informace – například kontakty na organizátory, organizační záležitosti, detaily turné a tak dále – najdete na této stránce na webu Akademie věd ČR.

Zdroje informací:
https://www.avcr.cz/

Zdroje obrázků:
https://images-assets.nasa.gov/…/NHQ201810040004~large.jpg
https://www.avcr.cz/…/Feustel_FINAL_Poster.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

23 komentářů ke článku “Českou republiku navštíví známý astronaut”

 1. klacik napsal:

  Hm, škoda že Brněnská akce moc pro veřejnost není. Nebo aspoň ne pro běžnou veřejnost. Lístky jen na osobní vyzvednutí. Dnes od 8:00. Dorazil jsem 8:05 a lístky nejsou. Kdyby řekli že nebudou (nebo jich bude zanedbatelné množství), mohl jsem si ušetřit cestu…

 2. hansnasa napsal:

  Hurá, jsem zaregistrován a 10 valím na VŠB Ostrava, už se nemohu dočkat, až toho borce uvidím naživo.

 3. Woxzilston napsal:

  Moc se na něj do Olomouce těším, nic jsem nepodcenil a lístek si bookl hned v prvních dnech po zveřejnění 🙂 Vždyť ten člověk byl před pár měsíci na ISS a ve volném prostoru, potkat ho, jsem si nemohl nechat ujít.

 4. Kamil napsal:

  Jaká je kapacita v Ostravě? Nenašel jsem, že by se daly místa rezervovat

 5. Petr Mik napsal:

  Bude mluvit Andrew Feustel mluvit anglicky?

 6. Martin napsal:

  Už se těším, sehnal jsem ještě poslední lístky v Olomouci.

 7. Tomas Mik, napsal:

  Muzu se zeptat jestli skafandr velikosti M na iss nemuze vynest lod progre ktera bude za par dni startovat.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Výstup má proběhnout 29. března, tedy několik dní před startem Progressu. Na ISS jsou dva hrudní díly této velikosti, ale jen jeden je připraven k okamžitému nasazení. Druhý by potřeboval nějaké úpravy. Na ISS není tolik místa, aby se tam „zbytečně“ vozily díly skafandrů jen kvůli tomu, aby proběhl výstup dvou žen. Ono je totiž prakticky jedno, kdo půjde ven.

 8. David Suchomel napsal:

  Sáákryš, to je škoda, že se to tady dozvím až 26.3. když na pevnosti poznání v Olomouci to bylo už 9.3. a kapacita 180 lidí je již zaplněna a takže smolík pacholík :-((((

 9. Kamil napsal:

  Prosím, mrkněte někdo na Wikipedii, informace o něm jsou tam zkomolené a zastaralé

 10. Kamil napsal:

  Mám na něj otázku: kdy poletí příště?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.