SLEDUJEME: Crew Dragon poprvé na rampě 39A

Crew Dragon pro nepilotovanou misi DM-1 v montážní hale vedle rakety Falcon 9 pro tuto misi.

Zběsilé tempo událostí začátku roku nepolevuje! Po průletu kolem nejvzdálenějšího objektu v historii a po prvním přistání na odvrácené straně Měsíce tu máme historicky první vývoz soukromé kosmické lodi pro posádku na startovní rampu. V nejbližší době začnou přicházet fotografie, které zachytí začátek nové éry americké kosmonautiky. V tomto článku se Vám je pokusíme přinášet společně s dalšími doprovodnými informacemi, jak se budou objevovat. Užijte si s námi další z velkých momentů mladého roku 2019.

Celý proces nese označení Integrated Stack Dry Dress Rehearsal, což pěkně popisuje celou situaci. Integrated Stack je označení pro sestavu kompletní rakety Falcon 9 s lodí Crew Dragon, Dress Rehearsal můžeme přeložit jako nácvik a slovo Dry znamená suchý, což znamená, že při zkoušce nebude docházet k plnění nádrží. V rámci těchto testů se prověří kompatibilita nosného systému s prvky rampy. Jedním z nejzajímavějších prvků testu bude přiklopení přístupového ramene CAA k nástupnímu otvoru do lodi Crew Dragon.

Zdroje informací:
https://twitter.com/
https://twitter.com/

Zdroje obrázků:
https://c1.staticflickr.com/5/4875/31433487787_c7bbb34c0a_k.jpg

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

21 komentářů ke článku “SLEDUJEME: Crew Dragon poprvé na rampě 39A”

 1. sfvfvfsv napsal:

  dress rehearsal = kostýmní zkouška

 2. Kamil napsal:

  Trochu off topic: co veze Dragon na ISS

 3. Tomas mik napsal:

  Kdy bude na nasa tv prenost o utima thule?

 4. kitka napsal:

  Ohromná vďaka pán Majer. Boli sme pri začiatku novej éry vďaka vám. Dobrú noc.

 5. maro napsal:

  Vypadá to hodně dobře.
  Mimochodem na těch malých fotkách hned české trénované oko vidí na lodi nápis ŠPAČEK (ty háčky si automaticky domyslí, když to X na konci vypadá jako K). Je jen škoda, že tu kosmickou loď opravdu nepojmenovali Starling. To by bylo kouzlo nechtěného dokonalé, protože „starling“ právě znamená česky „špaček“ (druh ptáčka). A ten Špaček – Starling by přitom bylo dost dobré jméno, protože by krásně přidávalo hvězdnou asociaci toho „nebeského ptáčka“, protože to zní stejně jako sousloví „star“ – „link“, tedy doslovně „spojení s hvězdami“. Škoda, no.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.