ŽIVĚ A ČESKY: Falcon vynáší katarskou družici

Po více než měsíc dlouhé pauze přichází čas na další start rakety Falcon 9. Nákladem bude poměrně lehká (3 tuny vážící) telekomunikační družice Es’hail-2 pro operátora z Kataru. Jestli ale u tohoto startu něco přitahuje pozornost, pak je to opakované použití prvního stupně, který si svou premiéru odbyl letos v červenci. Mezi atraktivní zajímavosti patři start z floridské rampy 39A, která se od posledního použití dočkala přístupového ramene pro posádku. Některé fotografie navíc naznačují, že u paty obslužné věže začalo obkládání konstrukce. Jsme tedy zvědaví, co uvidíme v přenosu. Ten Vám nabídneme živě a s českým komentářem.

Ke startu by mělo dojít dnes, tedy ve čtvrtek 15. listopadu ve 21:46 středoevropského času. Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 21:30 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/
https://www.nasaspaceflight.com/
https://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků:
https://www.elonx.cz/wp-content/uploads/2018/07/DScsaGrW0AAwXcw.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

25 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Falcon vynáší katarskou družici”

 1. dodiksl napsal:

  24:44 to bolo čo?ufo?skoro to trafilo prvý stupeň

 2. Jirka napsal:

  Za mě komentář naprosto super.Hlasitost bez problémů.

 3. Ojko napsal:

  Tak se to opet povedlo. Akorat by me zajimalo co to letelo kolem prvniho stupne v case T+00:06:01. Jinak komentar za me dobry a dekuji za prenos.

 4. David napsal:

  Jak dlouho bude trvat druhému stupni než shoří v atmosféře? Nebo má nějaké extra palivo na deorbit burn? Myslím, že by mělo být obecným pravidlem, že společnosti po sobě zároveň „uklízí“.

 5. Rosťa napsal:

  Ahoj. Zvuk byl zase velmi potichu, dokonce, i když byl originální zvuk při startu puštěn naplno. Sleduji na telefonu a v hospodě jsem neměl šanci. Musel jsem si to pustit doma ze záznamu a v naprostém tichu. Když komentuje Dušan, je zvuk v naprostém pořádku…

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.