ŽIVĚ A ČESKY: Falcon vynáší katarskou družici

Po více než měsíc dlouhé pauze přichází čas na další start rakety Falcon 9. Nákladem bude poměrně lehká (3 tuny vážící) telekomunikační družice Es’hail-2 pro operátora z Kataru. Jestli ale u tohoto startu něco přitahuje pozornost, pak je to opakované použití prvního stupně, který si svou premiéru odbyl letos v červenci. Mezi atraktivní zajímavosti patři start z floridské rampy 39A, která se od posledního použití dočkala přístupového ramene pro posádku. Některé fotografie navíc naznačují, že u paty obslužné věže začalo obkládání konstrukce. Jsme tedy zvědaví, co uvidíme v přenosu. Ten Vám nabídneme živě a s českým komentářem.

Ke startu by mělo dojít dnes, tedy ve čtvrtek 15. listopadu ve 21:46 středoevropského času. Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 21:30 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/
https://www.nasaspaceflight.com/
https://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků:
https://www.elonx.cz/wp-content/uploads/2018/07/DScsaGrW0AAwXcw.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

25 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Falcon vynáší katarskou družici”

 1. dodiksl napsal:

  24:44 to bolo čo?ufo?skoro to trafilo prvý stupeň

 2. Jirka napsal:

  Za mě komentář naprosto super.Hlasitost bez problémů.

 3. Ojko napsal:

  Tak se to opet povedlo. Akorat by me zajimalo co to letelo kolem prvniho stupne v case T+00:06:01. Jinak komentar za me dobry a dekuji za prenos.

 4. David napsal:

  Jak dlouho bude trvat druhému stupni než shoří v atmosféře? Nebo má nějaké extra palivo na deorbit burn? Myslím, že by mělo být obecným pravidlem, že společnosti po sobě zároveň „uklízí“.

 5. Rosťa napsal:

  Ahoj. Zvuk byl zase velmi potichu, dokonce, i když byl originální zvuk při startu puštěn naplno. Sleduji na telefonu a v hospodě jsem neměl šanci. Musel jsem si to pustit doma ze záznamu a v naprostém tichu. Když komentuje Dušan, je zvuk v naprostém pořádku…

  • Dan napsal:

   Ale komentář byl i tak skvělý, nesledoval jsem sice kontinuálně, ale žádná bílá místa, mělo to spád. Díky za přenos 🙂

  • Jakub napsal:

   Zdar, u mne zvuk naprosto vpohodě. Problém nejspíše nebude na straně vysílače. Poté co Lukáš začal mluvit hlasiteji jsem stahoval hlasitost na cca 30proc. Zkusil bych si přehrát záznam na jiném zařízení a porovnat s hlasitostí s aktuálním.

  • lvy napsal:

   Musím potvrdit, kvalita zvuku naprosto tragická. Asi jako byste mluvili ve vedlejší místnosti.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Absolutně nesouhlasím, zbytečně přeháníte. Většina lidí se shodla, že zvuk byl v pořádku.

   • Rosťa napsal:

    Jak už jsem psal. Když komentuješ ty, je hlasitost naprosto v pořádku. Telefonem to tedy rozhodně není. Navíc originální stream na YouTube je taky OK.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Jenže Lukáš už neví, co má kde zesílit.

   • David Literák napsal:

    Ať se Lukáš mrkne na mic boost (zesílení mikrofonu) a pokud má „nahuleno“, možno zkusit reinstalace ovladače nebo fígl o kterém mluví tady týpek https://www.youtube.com/watch?v=MivbGhKzYVQ

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Díky za tip, předám mu to.

   • kuban napsal:

    stačí si pustit ten přenos znova – hlasitost je pořád stejná (pochopitelně) cca 7-9% hlasitosti na SpaceX kanálu, nemluvě o jiných (včetně jiných přenosů zde)
    vyzkoušeno na dvou počítačích
    na mobilu je sice hlasitost také nižší (v porovnání s jiným přenosem), ale je to daleko lépe slyšet – předpokládám kvůli tomu, že Android používá nějakou loudness korekci nebo (akustickou) kompresi pro hlasitý poslech (aby bylo vůbec něco slyšet
    snad se podaří najít řešení

   • pave69 napsal:

    za mne ten zvuk – rozdíl je podle mne v tom, že Lukáš mluví víceméně normálně, zatímco Dušan má takový „naučený pedagogický přednes“, který mě u prvních videí trochu děsil (protože mi připomínal školu:-), ale v hraničnějších podmínkách je díky tomu jeho srozumitelnost znatelně vyšší.
    Určitě to není technickými problémy, rozdíl je mezi mikrofonem a židlí. Pokud mám dobré poslechové podmínky, tak bych zvukově preferoval civilnějšího Lukáše … 🙂

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Právě proto máme více komentátorů, aby si na své přišli všichni diváci. 😉

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.