ŽIVĚ: Dva Rusové na kosmické vycházce

Minulé dny byly v ruské části Mezinárodní vesmírné stanice ve znamení příprav na dnešní výstup do volného prostoru. Oleg Artěmjev a Sergej Prokopjev se na vnější část stanice dostanou přes modul Pirs, ze kterého by měli vylézt těsně před šestou hodinou večer našeho času. Jejích prvním úkolem bude vypuštění čtyř malých družic a kromě toho na ně čeká také instalace antén a kabelů, nebo sběr dokončených materiálových experimentů, které byly vystaveny dlouhodobě kosmickému prostředí. Kosmonauti ve skafandrech Orlan by se měli do útrob stanice vrátit po zhruba šesti hodinách.

NASA TV bude celý ruský výstup vysílat živě a v tomto článku najdete přehrávač, ve kterém můžete výstup pohodlně sledovat. Vysílání výstupu by mělo začít cca. v 17:15 SELČ. Okno přehrávače jsme nahradili záznamem celého výstupu.

Zdroje informací:
https://blogs.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://blogs.nasa.gov/spacestation/…/240/2018/08/blog_iss056e131016.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

4 komentářů ke článku “ŽIVĚ: Dva Rusové na kosmické vycházce”

  1. kluzo napsal:

    Mě to ruční vypouštění satelitů vždy fascinuje. Nějakým směrem od oka to nějak odpinkne a je to. Co záleží na rychlosti směru či tom jak se jim povede to poslat stabilně aby se to točilo či netočilo… vím že je jedno zda to letí rychlosti 27 000km/h či 27 000,1km/h ale i tak mě to hlava nechce pobrat. Čekal bych nějakou konstrukci připevněnou na iss do které se to nasune a odpinkne to nějaký mechanizmus mnohem stabilněji a přesněji. Ruční vypouštěni bych spíš čekal ve filmu kde jsou pohádky typu raketový pohon v zadku hasičákem 🙂

  2. kluzo napsal:

    Nebylo by špatné nahradit to záznamem pro ty co sem koukají např. jednou či dvakrát denně, to pak člověk velice snadno živé vysílání propásne… vrátit se lze jen o 4 hodiny.

  3. Tommy napsal:

    No zatím jsem zklamanej, obraz jen z ruského velínu? Myslel jsem, že uvidím, jak se soukaj do skafandrů:(

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.