sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

AeroVironment

Společnost AeroVironment, dodavatel obrany zaměřený na bezpilotní vzdušná vozidla, oznámil 19. listopadu, že plánuje získat BlueHalo, společnost zabývající se obrannými a vesmírnými technologiemi. Hodnota obchodu je přibližně 4,1 miliardy dolarů.

Kepler Communications

Kanadský operátor Kepler Communications požádal Federální komunikační komisi, aby schválila celkem 18 družic, včetně 10 s optickým užitečným zatížením, které by měly být vypuštěny koncem příštího roku. Společnost plánuje provozovat větší družice s menším počtem.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

ŽIVĚ: Dva Rusové na kosmické vycházce

Minulé dny byly v ruské části Mezinárodní vesmírné stanice ve znamení příprav na dnešní výstup do volného prostoru. Oleg Artěmjev a Sergej Prokopjev se na vnější část stanice dostanou přes modul Pirs, ze kterého by měli vylézt těsně před šestou hodinou večer našeho času. Jejích prvním úkolem bude vypuštění čtyř malých družic a kromě toho na ně čeká také instalace antén a kabelů, nebo sběr dokončených materiálových experimentů, které byly vystaveny dlouhodobě kosmickému prostředí. Kosmonauti ve skafandrech Orlan by se měli do útrob stanice vrátit po zhruba šesti hodinách.

NASA TV bude celý ruský výstup vysílat živě a v tomto článku najdete přehrávač, ve kterém můžete výstup pohodlně sledovat. Vysílání výstupu by mělo začít cca. v 17:15 SELČ. Okno přehrávače jsme nahradili záznamem celého výstupu.

Zdroje informací:
https://blogs.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://blogs.nasa.gov/spacestation/…/240/2018/08/blog_iss056e131016.jpg

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tommy
Tommy
6 let před

No zatím jsem zklamanej, obraz jen z ruského velínu? Myslel jsem, že uvidím, jak se soukaj do skafandrů:(

kluzo
kluzo
6 let před

Nebylo by špatné nahradit to záznamem pro ty co sem koukají např. jednou či dvakrát denně, to pak člověk velice snadno živé vysílání propásne… vrátit se lze jen o 4 hodiny.

Dušan Majer
Dušan Majer
6 let před
Odpověď  kluzo

Měl jsme to v plánu, ale výstup skončil až poté, co jsme šel spát. Nyní je již záznam v článku.

kluzo
kluzo
6 let před

Mě to ruční vypouštění satelitů vždy fascinuje. Nějakým směrem od oka to nějak odpinkne a je to. Co záleží na rychlosti směru či tom jak se jim povede to poslat stabilně aby se to točilo či netočilo… vím že je jedno zda to letí rychlosti 27 000km/h či 27 000,1km/h ale i tak mě to hlava nechce pobrat. Čekal bych nějakou konstrukci připevněnou na iss do které se to nasune a odpinkne to nějaký mechanizmus mnohem stabilněji a přesněji. Ruční vypouštěni bych spíš čekal ve filmu kde jsou pohádky typu raketový pohon v zadku hasičákem 🙂

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.