sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Josef Aschbacher

Josef Aschbacher 13. května při slyšení před výborem Evropského parlamentu prohlásil, že je „zázrak“, že Evropa dosáhla vedoucí role v některých vesmírných oblastech, jako je pozorování Země a navigace, vzhledem k tomu, že její výdaje na vesmír značně zaostávají za Spojenými státy a Čínou.

Artemis Accords

Norská ministryně obchodu a průmyslu Cecilie Myrsethová podepsala Artemis Accords během akce v sídle Norské kosmické agentury v Oslu, které se zúčastnil šéf agentury a chargé d’affaires velvyslanectví USA v Oslu.

Solestial

Startup Solestial, který se zabývá solární energií získal v rámci financování série A 17 milionů dolarů na rozšíření výroby křemíkových fotovoltaických panelů pro vesmírné aplikace.

OneWeb

Společnost Ramon.Space, specialista na vesmírné výpočty, 14. května oznámila dohodu o dodávce systémů digitálních komunikačních kanálů pro nejméně 70 připravovaných družic OneWeb, což pomůže s přechodem konstelace na softwarově definovanou síť, kterou lze aktualizovat na oběžné dráze.

Zeno Power

Zeno Power, startup financovaný rizikovým kapitálem, který vyvíjí jaderné baterie pro extrémní prostředí, 14. května oznámil, že získal 50 milionů dolarů v rámci financování série B na urychlení své práce v oblasti vesmírných a podvodních energetických systémů.

Arabsat

Saúdskoarabský geostacionární operátor Arabsat podepsal 14. května dohodu o poskytnutí širokopásmové kapacity z navrhované konstelace na nízké oběžné dráze Země se společností Telesat.

Varda Space Industries

Společnost Varda Space Industries oznámila, že 13. května úspěšně přistála její návratová kapsle W-3 v Jižní Austrálii, čímž dokončila svou třetí misi. Mise W-3 se zaměřila na shromažďování dat pro vojenský hypersonický výzkum.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Dragon přistál!

Mise SpaceX CRS-13 skončila. Dragon po měsíci ve vesmíru úspěšně přistál do Pacifiku. Šlo o druhou misi, na které letěl jednou použitý Dragon.
13. ledna 16:45

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Štěpán
Štěpán
7 let před

Proč má Dragon vždy jinou hmotnost, kterou odváží z ISS? Přijde mi logické, ze čím více toho přivezu zpět, tím lépe. Vuc se toho dá prozkoumat a tudíž se dozvědět. A Dragon má nějakou horní mez, tak proč ho vždycky nenaplní“až po okraj“?

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  Štěpán

Protože to není potřeba. Odváží se až hotové experimenty. K čemu by bylo odvézt ze stanice experiment hotový jen z poloviny jen proto, aby se plně využila kapacita lodi? Já taky nejezdím autem nacpaným lidmi a nákladem po střechu, vezu jen tolik, kolik aktuálně potřebuju, ne tolik, kolik moje auto zvládne. 🙂

Štěpán
Štěpán
7 let před
Odpověď  Dušan Majer

Ale mohly by se odvézt trička astronautů, jejich osobní věci, které by se mohly dát rodinám či rozprodat… 🙂

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  Štěpán

Použitý textil je odpad – už jen kvůli hygieně. Na zemi se určitě vrací i propagační věci – od Thomase Pesqueta si pamatuju semínka, která letěla na ISS a pak je zasadili školáci v Kanadě. Ale zpocené oblečení … no nevím. 🙂

Štěpán
Štěpán
7 let před
Odpověď  Dušan Majer

V autě by to dalo větší spotřebu, ale tady je to zadarmo 🙂

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.