ŽIVĚ A ČESKY: MARS čeká na start

Kosmodrom MARS (Mid-Atlantic Regional Spaceport) ležící na ostrově Wallops ve Virginii by se měl dnes stát místem konání startu rakety Antares 230. Ta vynese na nízkou oběžnou dráhu nepilotovanou zásobovací loď Cygnus, která následně zamíří k Mezinárodní vesmírné stanici. Pro Antares to bude první start po více než roce! Tuto raketu tedy moc často létat nevidíme, termín startu potěší středoevropany jak denní dobou, tak i tím, že je sobota. Proto Vám rádi celý start zprostředkujeme živě a s českým komentářem.

Ke startu by mělo dojít dnes, tedy v sobotu 11. listopadu ve 13:37 středoevropského času, náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 13:20 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Daniel Heřt. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/
http://spaceflight101.com/
http://spaceflight101.com/

Zdroje obrázků:
https://upload.wikimedia.org/…/1200px-Orbital_Sciences_CRS_Flight_8E_Patch.png

Print Friendly, PDF & Email
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

15 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: MARS čeká na start”

 1. John napsal:

  kolik nás tu dnes čekalo na start.
  Děkuji John

 2. Varan napsal:

  Přestanu se koukat na online přenosy. Letos jsem se koukal 2x a oba dva byly abort …

 3. Vojta napsal:

  Tak jsem si nastavil přenos a přišel pět minut před startem, jen abych viděl, že byl přerušen. Škoda. bylo by možné zjistit, jaké postihy čekají pilota, když vletí do zakázané oblasti? Předpokládám, že to nebude tak drsné jako zaplacení nákladů spojených s odkladem startu, ale měl by to pocítit. Americké kosmodromy jsou bohužel poměrně blízko leteckých i námořních tras, takže se to bohužel stává často. Zajímalo by mě, jak hodlá v takovém prostředí SpaceX provozovat civilní raketovou dopravu cestujících.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.