sociální sítě

Přímé přenosy

Falcon 9 (Hera)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Near Space Network

NASA 17. září oznámila, že udělila kontrakt společnosti Intuitive Machines na podporu Near Space Network. Jedná se o systém, který poskytuje komunikační služby pro mise NASA na oběžné dráze Země a cislunárním prostoru.

Ariane 6

Evropští představitelé tvrdí, že změna softwaru by měla vyřešit problém, který nastal při inauguračním startu Ariane 6 v červenci s horním stupněm.

Space Network Services

Impulse Space oznámila 16. září kontrakt na zajištění dopravy na geostacionární oběžnou dráhu pro družice od francouzského startupu Space Network Services. Byla to první oznámená dohoda o geostacionární službě Impulse Space, která byla představena v srpnu.

U.S. Space Force

U.S. Space Force udělily téměř 45 milionů dolarů Rochesterskému technologickému institutu a Michiganské univerzitě, aby vedly pokročilý výzkum vesmírné energie a pohonu.

Lockheed Martin

Lockheed Martin získal kontrakt v hodnotě 297,1 milionu dolarů na vývoj mapovačů blesků pro budoucí geostacionární konstelaci Národního úřadu pro oceán a atmosféru.
Smlouva nařizuje vyvinout dva letové přístroje a zahrnuje opce na dva další.

York Space Systems

Americké vojenské družice postavené společností York Space Systems si úspěšně vyměňovaly data na oběžné dráze pomocí optických komunikačních terminálů Tesat-Spacecom.

Ursa Major

Ursa Major, společnost zabývající se raketovým pohonem se sídlem v Coloradu, získala od americké armády nové finanční prostředky ve výši 12,5 milionu dolarů na pokrok ve vývoji a výrobě raketových motorů na tuhé pohonné látky.

U-space

Francouzský startup U-space bude spolupracovat s nadnárodním dodavatelem raket MBDA na vývoji dvojice družic, které budou demonstrovat detekci, charakterizaci a zaměřování družic a jiných zařízení ve vesmíru. Družice spadají do plánů agentury DGA .

Samara Aerospace

Startup Samara Aerospace získal kontrakt společnosti SpaceWERX na vývoj zlepšeného zaměřování družic o hmotnosti o 200 až 500 kilogramů.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Vesmírné výzvy – září 2017

cassini zdroj:jpl.nasa.gov

V září předvedla své ohnivé finále sonda Cassini, která se zapsala zlatým písmem do dějin kosmonautiky. Do kosmu se vydal miniraketoplán X-37B, tentokrát ale na raketě Falcon 9. Pomyslnou štafetu si předaly lodě Sojuz, když ta s označením MS-04 přistála, zatímco MS-06 odstartovala vstříc ISS. Na závěr se podíváme jak SpaceX zaktualizovala své plány na dobytí Marsu, přičemž Země a Měsíc budou z této technologie také profitovat.

Do kosmonautiky v kostce se vměstnala zásobovací loď Tianzhou-1, tajný satelit NROL-42, start Ariane 5, nástupce ISS u Měsíce, řádění hurikánu Irma, oficiální názvy útvarů na Plutu, start rakety Proton, stavba servisní družice, konfigurace rakety New Glenn, kosmický internet, nafukovací štít, gravitační prak sondy OSIRIS-REx, navýšení rozpočtu ESA, odklad startu Falconu Heavy, novinky z Vostočného, probuzení sondy New Horizons, fotky Jupitera ze sondy JUNO, zakázky pro Ariane 6, návrat Dragona, aktivace motorů letadla Stratolaunch, příprava družic pro starty na Falconu 9, odklad startu Webbova teleskopu i modulu Nauka, start rakety Sojuz z Plesecku, založení australské kosmické agentury, start čínských tajných družic, stavba Sky crane pro Rover 2020 a další události, které si zaslouží své místo v zářijových Vesmírných výzvách roku 2017.

Necelá půlhodina Vesmírných výzev je připravena, stačí kliknout na obrázek videa.


Nezobrazuje-li se vám video správně, klikněte na přímý link na stream.cz

Vesmírné výzvy jsou součástí celé sekce na Stream.cz pod názvem Dobývání vesmíru, kde stejnojmenný pořad přináší každý týden události z kosmonautiky. V této sekci je i astronomický pořad Noční oblohabonusová videa, jako Vesmírné dotazy nebo záznamy kosmonautických přednášek Tomáše Přibyla, Dušana Majera a Lukáše Houšky.

Zdroje obrázků:
https://photojournal.jpl.nasa.gov/jpeg/PIA21439.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Play_icon_status.png

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Richard Ondrášek
Richard Ondrášek
6 let před

Nemá to chybu,skvělé a moc držím palce,je to pro nás co sledujem kosmonautiku a dění kolem vesmíru moc fajn weby kde si najdu vše co mě zajímá,ještě jednou díky moc za to všechno.

Dušan Majer
Dušan Majer
6 let před
Odpovědět  Richard Ondrášek

Díky moc za pochvalu. Jsme rádi, že se naše práce čtenářům a divákům líbí.

Jiří Brunner
Jiří Brunner
6 let před

Neměl bych žádný přehled o tom co se v kosmonautice děje na jedné „hromádce“ od vás je to super.

Android
6 let před

Nejlepší vesmírný počinek stejně byl tento: https://www.youtube.com/watch?v=pPnZQIkSNmU

Dušan Majer
Dušan Majer
6 let před
Odpovědět  Android

Opravdu povedené video 🙂

Geo
Geo
6 let před
Odpovědět  Android

Díky ! Neuvěřitelně všestraný člověk !:U

https://kosmonautix.cz/2017/10/03/vesmirne-vyzvy-zari-2017/