sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Latitude

Francouzský startup Latitude, který vyvíjí nosnou raketu Zephyr, podepsal smlouvy o expanzi do větších výrobních prostorů. Společnost doufá, že v příštím roce provede první start z Francouzské Guyany.

O3b mPower

Společnost Boeing dodala společnosti SES další dva širokopásmové družice O3b mPower s hardwarovými opravami. Družice nesou přepracované energetické moduly, které mají řešit elektrické problémy, které se vyskytly u prvních šesti družic.

Atomic-6

Startup Atomic-6, který se zabývá kompozitními materiály, uzavřel s americkými vesmírnými silami dohodu v hodnotě 2 milionů dolarů na vybudování svého solárního pole pro vojenské družicové aplikace.

LeoLabs

Společnost LeoLabs, kalifornský provozovatel pozemních radarů pro sledování objektů na nízké oběžné dráze Země, získala v rámci amerického vojenského programu financování ve výši 4 milionů dolarů na modernizaci svého mobilního sledovacího radaru.

Skynopy

Francouzská kosmická agentura přispěla do kola financování ve výši téměř 18 milionů dolarů pro místní startup Skynopy, čímž podpořila úsilí o rychlý rozvoj sítě pozemních stanic.

NOAA

Ministerstvo obchodu zveřejnilo 30. června dlouho odkládaný dokument Kongresu s odůvodněním návrhu rozpočtu Národního úřadu pro oceán a atmosféru na fiskální rok 2026. Dokument poskytuje více podrobností o návrhu rozpočtu. Ministerstvo obchodu navrhuje ukončit financování programu koordinace vesmírného provozu.

EchoStar

Společnost EchoStar odložila možné podání návrhu na vyhlášení bankrotu, aby měla více času na jednání s regulačními orgány, které přezkoumají, zda americký družicový operátor dodržuje podmínky vázané na jeho licence.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Vesmírné výzvy – září 2017

cassini zdroj:jpl.nasa.gov

V září předvedla své ohnivé finále sonda Cassini, která se zapsala zlatým písmem do dějin kosmonautiky. Do kosmu se vydal miniraketoplán X-37B, tentokrát ale na raketě Falcon 9. Pomyslnou štafetu si předaly lodě Sojuz, když ta s označením MS-04 přistála, zatímco MS-06 odstartovala vstříc ISS. Na závěr se podíváme jak SpaceX zaktualizovala své plány na dobytí Marsu, přičemž Země a Měsíc budou z této technologie také profitovat.

Do kosmonautiky v kostce se vměstnala zásobovací loď Tianzhou-1, tajný satelit NROL-42, start Ariane 5, nástupce ISS u Měsíce, řádění hurikánu Irma, oficiální názvy útvarů na Plutu, start rakety Proton, stavba servisní družice, konfigurace rakety New Glenn, kosmický internet, nafukovací štít, gravitační prak sondy OSIRIS-REx, navýšení rozpočtu ESA, odklad startu Falconu Heavy, novinky z Vostočného, probuzení sondy New Horizons, fotky Jupitera ze sondy JUNO, zakázky pro Ariane 6, návrat Dragona, aktivace motorů letadla Stratolaunch, příprava družic pro starty na Falconu 9, odklad startu Webbova teleskopu i modulu Nauka, start rakety Sojuz z Plesecku, založení australské kosmické agentury, start čínských tajných družic, stavba Sky crane pro Rover 2020 a další události, které si zaslouží své místo v zářijových Vesmírných výzvách roku 2017.

Necelá půlhodina Vesmírných výzev je připravena, stačí kliknout na obrázek videa.


Nezobrazuje-li se vám video správně, klikněte na přímý link na stream.cz

Vesmírné výzvy jsou součástí celé sekce na Stream.cz pod názvem Dobývání vesmíru, kde stejnojmenný pořad přináší každý týden události z kosmonautiky. V této sekci je i astronomický pořad Noční oblohabonusová videa, jako Vesmírné dotazy nebo záznamy kosmonautických přednášek Tomáše Přibyla, Dušana Majera a Lukáše Houšky.

Zdroje obrázků:
https://photojournal.jpl.nasa.gov/jpeg/PIA21439.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Play_icon_status.png

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Richard Ondrášek
Richard Ondrášek
7 let před

Nemá to chybu,skvělé a moc držím palce,je to pro nás co sledujem kosmonautiku a dění kolem vesmíru moc fajn weby kde si najdu vše co mě zajímá,ještě jednou díky moc za to všechno.

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před

Díky moc za pochvalu. Jsme rádi, že se naše práce čtenářům a divákům líbí.

Jiří Brunner
Jiří Brunner
7 let před

Neměl bych žádný přehled o tom co se v kosmonautice děje na jedné „hromádce“ od vás je to super.

Android
7 let před

Nejlepší vesmírný počinek stejně byl tento: https://www.youtube.com/watch?v=pPnZQIkSNmU

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  Android

Opravdu povedené video 🙂

Geo
Geo
7 let před
Odpověď  Android

Díky ! Neuvěřitelně všestraný člověk !:U

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.