Máme aplikaci i pro Windows

Na začátku července letošního roku jsme Vám představili naši oficiální mobilní aplikaci pro zařízení s operačním systémem Android, která zatím pracuje na necelých 400 zařízení. V článku jsme informovali i o tom, že zatím nechystáme vstup na další systémy, ale věci se někdy mění velice rychle. Je vidět, že mezi našimi čtenáři jsou lidé, kteří jsou ochotní ve svém volném čase něco vytvořit zdarma i pro ostatní. Jedním takovým člověkem je i pan Pavel Šebela, který pro nás vytvořil aplikaci pro systém Windows. Ta je k dispozici v internetovém obchodě a stejně jako aplikace pro Android je zdarma.

Screenshot aplikace kosmonautix pro Windows z internetového obchodu

Screenshot aplikace kosmonautix pro Windows z internetového obchodu
Zdroj: https://store-images.s-microsoft.com

Tímto panu Šebelovi děkujeme za čas, který tvorbě aplikace věnoval a budeme rádi, pokud ji uživatelé budou instalovat do svých zařízení, kde jim bude spolehlivě sloužit. Podle informací uváděných v internetovém obchodě se tato aplikace dá použít pro HoloLens, počítač i pro mobilní zařízení. I v tomto případě budeme rádi za zpětnou vazbu, která je pro každého autora účinná. Pan Šebela může na základě Vašich nápadů, tipů a podnětů zkusit aplikaci vylepšit a rozšířit, aby co nejlépe odpovídala požadavkům uživatelů. Odkaz na aplikaci jsme přidali i do pravého sloupce našeho webu, takže s jejím hledáním nebude do budoucna problém.

Takto vypadá v aplikaci Kosmonautix pro Windows naše subdoména s termíny startů.

Takto vypadá v aplikaci Kosmonautix pro Windows naše subdoména s termíny startů.
Zdroj: https://store-images.s-microsoft.com

Je nám jasné, že když máme k dispozici aplikaci pro Android i Windows, že mají čtenáři na jazyku otázku, kdy přijde na řadu systém iOS. Nebudu lhát, ale i touto myšlenkou jsme se v minulých měsících zabývali. K vytvoření takové aplikace ale kromě ochotného programátora (který se nám ozval, takže v tomto směru problém není) potřebujeme někoho, kdo by nám poskytl svůj Apple účet, pod kterým by se aplikace zveřejnila. Platit totiž za založení našeho vlastního nám přijde upřímně řečeno neekonomické. Pokud by se ale našel někdo, kdo Apple účet má a nevadilo by mu, pokud by se přes něj naše aplikace publikovala, stačí se ozvat, předáme Vám kontakt na autora aplikace.

Ještě jednou mi na tomto místě dovolte, abych poděkoval autorům aplikací – jak panu Klvaňovi, který se stará o tu pro Androidy, tak i panu Šebelovi, který má na starosti aplikaci pro Windows. Máme opravdu velkou radost z toho, že jste ochotní pomáhat lidem bez nároku na honorář.

Zdroje obrázků:
https://store-images.s-microsoft.com/…w=1400&h=875&q=60
https://store-images.s-microsoft.com/…w=1400&h=875&q=60

Print Friendly, PDF & Email
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

35 komentářů ke článku “Máme aplikaci i pro Windows”

 1. Android napsal:

  Teda to klobouk před Pavlem Šebelou z hlavy dolů.
  Jen jsem opravdu zvědavý jestli počet instalací přetáhne přes 50 holt Android a Apple celkem vládne.

 2. Pavew napsal:

  Tak za mě jedno stažení a 5* k tomu, díky!

 3. Tomáš napsal:

  Stahuji!! Děkuji! A pet hvězd samozřejmostí! 🙂

 4. Štěpán napsal:

  I když teď od Windows odcházím na Android, chci autorovi poděkovat, moc si vaší práce cením 🙂

 5. Fry napsal:

  Podľa všetkého sa jedná o UWP tak to má široké použitie, čiže sa vývoj určite oplatil 🙂

 6. RoCho89 napsal:

  Aplikaci pro windows už jsem ve storu dříve hledal, ovšem neúspěšně a tak jsem moc rád, že jste na tuto umírající platformu úplně nezapoměli a tuto skvělou aplikaci vytvořily. Jelikož používám již druhým rokem Lumii 640 a zatím funguje v celku bez problému a nechce se mi ještě utrácet za nový telefon.

 7. Rostislav Hučka napsal:

  Děkuji za aplikaci pro Windows Mobile, na Lumii 950 vše v pohodě. Pozoroval jsem někdy jen pomalou odezvu na povel zpět.

  • Pavel Šebela napsal:

   Možná že je trochu matoucí, že při procházení webu (včetně startů) je třeba při návratu do nabídky zmáčknout tlačítko zpět 2x. 1x funguje jako tlačítko zpět při prohlížení webu. Měl jsem s tím zkušenosti z jiných aplikací, tak jsem to implementoval stejně. Ale dá se to implementovat i jinak.

 8. St. napsal:

  muj vyvojarsky ucet je k dispozici 🙂

 9. Greyfin napsal:

  Mám nainstalovanou aplikaci, která běží pod androidem. Funguje dobře, jen odkaz na Krátké zprávy a Vstoupit na fórum nefunguje, zobrazuje se:
  Webovou stránku http://kosmonautix.klvana.eu/data/rss/?page_id=69 nelze načíst, protože:

  net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED
  Nevíte co s tím ?

 10. Jatom napsal:

  Je mi líto, ale aplikace kosmonautix mi nejde naistalovat, protože mám Nokia Lumia 820, verze OS Windows Phone 8.1. update. Systém to hned vyhodnotí , že to není pro můj jinak výborně fungující mobil,…

 11. Oldřich Sládek napsal:

  Dobrý den, byť jsem železničář, tak jsem fanouskem kosmonautiky a Vašeho webu a aplikace po stažení do moji Lumie 950 funguje excelentne. Není pravda, ze Windows jsou mrtvý systém ☺ Dekuji Vám i autorovi.

  • Dušan Majer napsal:

   Hezký den,
   mockrát děkujeme a přejeme Vám, ať aplikace hezky slouží k plné spokojenosti!

  • RoCho89 napsal:

   Máte pravdu, systém Windows ještě není mrtvý, jenže pomalu, ale jistě umírá. Četl jsem, že Microsoft hodlá tuto mobilní platformu podporovat ještě asi zhruba rok, pak přestane a veškeré aplikace budou pomalu přestávat fungovat. Ovšem jak to bude v praxi vypadat se ještě ukáže, každopádně tomu moc šancí nedávám. Radost z toho nemám, protože jsem byl zpočátku velký fanda mobilního windowsu. Byl jsem se systémem celkem spokojený, poprvé jsem měl lumii 520 s WP8 a když představili nové desítky a tak jsem dal šanci ještě nové lumii 640 kterou mam doteď. Nyní už přemýšlím co bude následovat. Android mě nějak nikdy nelákal a nepřirostl k srdci, nevím ani proč, možná proto že ho má právě tolik lidí. Jenže asi nebudu mít jinou možnost než to jednou vyzkoušet. Uvažuji taky o iPhonu který je sice drahý, ale ten systém za to údajně stojí a nedá se srovnat s androidem co se týče stability systému. No ještě uvidíme…

 12. Radek Kroupa napsal:

  I když zatím žádnou aplikaci nevyužiji, mám radost z jejich vytvoření a dobrý pocit, že autoři se tím zabývali ve prospěch kosmonautix komunity. Díky autorům!

 13. Peter napsal:

  Toto je môj prvý príspevok do diskusie, Váš web aj fórum ale sledujem už roky a patira popri osel.cz k mojím stáliciam a prvým adresám, ktoré ťukám niekoľkokrát denne či už na PC alebo mobilných platformách. Aplikácia pre windows beží nielen na mobilnej platforme,ale aj na plnohodnom WIN10 a PC takže to môže počet inštalácii zvýšiť….osobne by som rád videl niečo také ako galéria s popiskami/zoradená podľa chronológie webu/.Niečo, kde by som mohol zbytku rodiny ukázať dôležité momenty s vývoja kosmonautiky,ale netrvám na tom 😀 Prajem veľa úspechov a udržanie diskusii vo vecnej rovine. Diskusie pod článkami u Vás krásne doplňajú článok a veľmi rád si ich čítam…človek rád vidí aj iné pohľady na vec a doplnenie informácii….niekedy v nich narazím na názor pre mňa nepochopitelný, ktorý ale refelktuje pohľad bežného človeka/nie fandu/ a to koľkokrát vysvetluje prístup sveta ku kosmonautike…..kopa ludí nechápe prínos vedy a kosmonautiky už vôbec a preto som rád, za každú popularizáciu a posun vo vede a ku kosmonautike mám špecialny vzťah od detstva, kedy jedinými zdrojmi bola knižnica a ABCčko….príbehy o kolabujúcej hviezde a začiatky raketovej techniky sú jedny z prvých momentov, ktoré si vybavujem….Ďakujem za Váš web a prácu všetkých zúčastnených…PS: prvé pristátie na plošine SpaceX som „donútil“ sledovať aj manželku a dokonca aj ona chápala, že je súčasťou historického momentu….odvtedy pozerá v TV často popularizačné relácie o vede a vesmíre….meníte pohľad ludí na vec…

 14. Tomáš napsal:

  Něco mi uniká a to už od minule. Aplikaci jsem si tenkrát nainstaloval z google play a nepochopil jsem jí. Obsahově je to nějaký rozcestník, který dubluje obsah webu, který je navíc už velmi pěkně optimalizován na mobily. A tabulky, ty se na screen stejně nevejdou, což je vyloženě tristní. Nezlobte se, ale tohle nazvat mobilní aplikací je odvážné, i ten (ne)design je totální 😀

  • Dušan Majer napsal:

   Ano, má to být rozcestník, kterak se snadno a rychle dostat ke všem našim službám. Pokud máte nějaké tipy, co by mobilní aplikace měl obsahovat, nebo pokud chcete vylepšit její design, ozvěte se autorům, jistě vaše rady, nebo pomocnou ruku ocení. Ono je lehké kritizovat něco, co udělali druzí. Ale mnoho lidí ztratí řeč, pokud by měli něco vymyslet nebo dokonce vytvořit sami.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.