Štítek ‘mobil’

I Váš mobil může pomoci výzkumníkům

Nedávno vydaná aplikace pro systém Android umožňuje proměnit Váš mobilní telefon ve vědecký senzor. Nechte jej každou noc u okna a povolte přístup k určování pozice pomocí družic. Váš telefon pak bude zaznamenávat droboučké odchylky družicových signálů. Získaná data poté projdou procesem strojového učení a výsledkem by měly být analýzy počasí v atmosféře, ale i toho kosmického. Aplikaci CAMALIOT vyvinula agentura ESA v rámci programu NAVISP (Navigation Innovation and Support Programme) s podporou GNSS Science Support Centre – také v rámci agentury ESA. Tato aplikace je vhodná pro více než 50 modelů telefonů na trhu, které disponují dvoufrekvenčními přijímači navigačních dat.

ESA spustila mobilní aplikaci pro děti

Nadchnout děti vesmírem – takový cíl si dává nově vytvořená aplikace z dílny Evropské kosmické agentury, která nese jméno ESA Kids. Aplikaci můžete zdarma instalovat jak na mobilní telefony se systémem iOS, tak i Android. Aplikace se skládá z různých her, které byly speciálně navrženy tak, aby děti bavily a zároveň je hravou formou něco naučily o vesmíru. Aplikace není na ovládání vůbec složitá, právě naopak! Přesto dokáže nadchnout zájemce v širokém věkovém spektru. Vždyť kdo by si nechtěl vyzkoušet kosmické pexeso, zachytávání kosmického smetí, nebo stavbu kosmické sondy. Stejně tak si můžete zkusit přistát na různých kosmických tělesech, nebo prověřit své znalosti v tematickém kvízu. To vše a ještě mnohem více je k dispozici ve 14 jazycích, mezi kterými nechybí čeština.

Máme aplikaci i pro iOS

Na začátku července loňského roku jsme Vám představili naši první mobilní aplikaci. Ta byla určena pro majitele mobilních telefonů s operačním systémem Android. V září pak přišla druhá aplikace, tentokrát pro majitele zařízení s operačním systémem Windows. A Vám s velkou radostí oznamujeme, že si můžete stáhnout aplikaci i pro třetí systém, který patří do TOP3 na mobilních zařízeních. Ať už vlastníte iPhone nebo iPad, věříme, že Vás naše aplikace pro systém iOS potěší.

Už i Apple používá systém Galileo

Evropský navigační systém se nově dostal do mobilních telefonů iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Věřme, že časem budou následovat i další výrobci. Zdroj 21. září 21:55

Máme aplikaci i pro Windows

Na začátku července letošního roku jsme Vám představili naši oficiální mobilní aplikaci pro zařízení s operačním systémem Android, která zatím pracuje na necelých 400 zařízení. V článku jsme informovali i o tom, že zatím nechystáme vstup na další systémy, ale věci se někdy mění velice rychle. Je vidět, že mezi našimi čtenáři jsou lidé, kteří jsou ochotní ve svém volném čase něco vytvořit zdarma i pro ostatní. Jedním takovým člověkem je i pan Pavel Šebela, který pro nás vytvořil aplikaci pro systém Windows. Ta je k dispozici v internetovém obchodě a stejně jako aplikace pro Android je zdarma.

Představujeme Vám naši mobilní aplikaci

Vážení čtenáři a čtenářky, mám velkou radost, že Vás mohu prostřednictvím tohoto článku seznámit s novinkou, kterou jsme pro Vás připravili. Velice nás těší stále rostoucí zájem o náš web a proto se snažíme hledat i další možnosti, jak Vám usnadnit přístup k informacím. V minulosti se nás několik lidí ptalo, zda neuvažujeme o vytvoření mobilní aplikace, ale sami jsme nevěděli, co by v ní mělo být a tak to vždy vyšumělo do ztracena. Před pár měsíci se nám ale ozval pan Tomáš Klvaňa, který čte náš web a zároveň tvoří aplikace pro operační systém Android. A výsledek Vám dnes chceme představit.

Máme mobilní verzi webu

Doba jde nezadržitelně dopředu a projevuje se to i v každodenním životě. I my v redakci našeho webu vnímáme stále rostoucí zájem návštěvníků o náš portál, což nás pochopitelně velice těší. Proto věnujeme dostatek času procházení statistik a výsledek je jasný. Zatímco v roce 2013 přišlo na náš web 84% lidí ze stolních PC a notebooků, mobilní uživatelé tvořili 10% a lidé na tabletech 4%, v roce 2016 už bylo uživatelů klasických desktopů jen 76%, přes mobily přišlo 18% návštěv a podíl tabletů se zvýšil na 6%. Bylo nám jasné, že je na čase vyjít vstříc mobilním uživatelům a nabídnout jim možnost prohlížet si náš web i na malých obrazovkách chytrých telefonů a tabletů. Před několika dny jsme proto v tajnosti začali připravovat mobilní verzi našeho portálu. S její pomocí můžete pohodlně číst naše články bez nutnosti zoomování.

Jak nepřijít o žádný přelet ISS?

Asi každý, kdo někdy večer nebo ráno zvedl hlavu k obloze, aby kromě krásy hvězd a dalších nebeských objektů pozoroval i přelet Mezinárodní vesmírné stanice, mi jistě potvrdí, že se jedná o silný zážitek. Člověk vidí na vlastní oči největší lidmi vyrobený objekt ve vesmíru – byť na vzdálenost několika set kilometrů. V dnešní době internetu a počítačů není problém vypočítat s několikadenním předstihem, kdy bude ISS pozorovatelná právě z našeho stanoviště. Ostatně i na našem portálu máte možnost si tyto informace snadno vyhledat. Jenže když je člověk v přírodě, tak se tyto údaje nehledají snadno. Přesto je tu jedno pohodlné řešení.