Představujeme Vám naši mobilní aplikaci

Vážení čtenáři a čtenářky, mám velkou radost, že Vás mohu prostřednictvím tohoto článku seznámit s novinkou, kterou jsme pro Vás připravili. Velice nás těší stále rostoucí zájem o náš web a proto se snažíme hledat i další možnosti, jak Vám usnadnit přístup k informacím. V minulosti se nás několik lidí ptalo, zda neuvažujeme o vytvoření mobilní aplikace, ale sami jsme nevěděli, co by v ní mělo být a tak to vždy vyšumělo do ztracena. Před pár měsíci se nám ale ozval pan Tomáš Klvaňa, který čte náš web a zároveň tvoří aplikace pro operační systém Android. A výsledek Vám dnes chceme představit.

Aplikace se jmenuje Kosmonautix LITE a je k dispozici zdarma. Měla by sloužit především jako pohotový rozcestník – velmi snadno se dostanete na všechny naše subdomény – fórum, blog, přelety ISS i termíny startů. Nechybí ani přímý odkaz na náš YouTube kanál, kde najdete hlavně živě a česky komentované přenosy. Aplikace poslouží i tehdy, když se chcete na naše sociální sítě – Facebook, Google+ nebo Twitter.

Vzhled aktuální verze aplikace Kosmonautix LITE

Vzhled aktuální verze aplikace Kosmonautix LITE
Zdroj: https://lh3.googleusercontent.com

Asi nejzajímavější možností je přihlásit se k upozorněním na nové články. Tato funkce je ale poměrně nová a potřebuje odladit. Možná jste si v názvu všimli slovíčka LITE – to znamená, že se jedná o odlehčenou verzi. Její autor již ale pilně pracuje i na „plné“ verzi, která by mohla obsahovat i nějaké další funkce. A co o aplikaci Kosmonautix LITE říká její autor, Tomáš Klvaňa?

Přestože se jedná o jednoduchou aplikaci, doufám, že se stane Vaším pomocníkem při prohlížení článků tady na webu. Vývoj dále pokračuje, tak nás určitě čeká mnoho nových funkcí a snad brzké dokončení plné verze.

Aplikaci vyvíjíme hlavně pro Vás, naše čtenáře. Budeme tedy velice rádi, když si ji stáhnete a napíšete nám svůj názor. Pokud máte nějaké konkrétní tipy na vylepšení, případně na přidání nových funkcí, bude nejlepší kontaktovat přímo pana Klvaňu, který jakožto autor aplikace je osoba nejpovolanější. Do pravého sloupce jsme navíc přidali banner s odkazem, který bude návštěvníky na aplikaci upozorňovat.

Je nám úplně jasné, že pokud bychom nedoplnili tento odstavec, začaly by se v komentářích množit otázky, zda se dočkají i majitelé telefonů s iOS, nebo Windows. Momentálně nic takového nepřipravujeme, ale nikdy neříkej nikdy. Pokud by ke změně došlo, budeme Vás o tom veřejně informovat.

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

62 komentářů ke článku “Představujeme Vám naši mobilní aplikaci”

 1. Tomáš P. napsal:

  Dobrý den, také se zabývám mob. aplikacemi. Tuhle jsem si stáhnul a není to přímo aplikace, ale vlastně jen web browser resp. rozcestník, který směřuje uživatele na internet. To je vzkaz pro ty, co se jim něco nezdá. Lite verze to je a jíž se těším na verzi ostrou.

 2. Tom Skála napsal:

  Pánové, jsem jediný, komu se prohlížení webu přes apku seká, resp. je to celé výrazně pomalejší? (S7edge)
  To mne osobně hodně odrazuje, web je krásně plynulý a přehledný.
  Na vaše stránky lze mít na ploše přímý odkaz, stačí jen jeden klik a apka mi tak osobně přijde zbytečná. A na ty starty stačí odkaz na vašem webu…

  Jinak obecně obrovské díky za dlouhodobě skvělou práci!

 3. Vladimír Podivínský napsal:

  Také mám iOS, také odkaz na ploše, naprosto dostačující, ani mobilní verzi nepoužívám.

 4. Firzen napsal:

  Sice jsem aplikaci nezkousel, ale dle screenshotu vypada pekne! (Zvlast kdyz uvazim, ze to neni finalni verze)

  Je uzasne, ze se to vse deje z dovre vule a nadseni. Napada me ted otazka – neni zde nejaky zpusob, jak bych vam mohl poslat nejaky prispevek? Prijde mi, ze Kosmonautix uz dospel do faze, kdy by si nejakou tu obcasnou dotaci zaslouzil.

  • Dušan Majer napsal:

   Dobrý den,
   velice si vážím toho, že se Vám náš portál líbí a že se k nám rád vracíte. Věřte mi, že to je pro nás největší možná podpora, jakou nám můžete dát.
   Co se finanční podpory týče – můžete maximálně kontaktovat jednotlivé autory a zeptat se jich na soukromá čísla účtů. Žádný společný redakční PayPal, Patreon, běžný účet ani nic podobného nemáme. Náš portál totiž nestojí na finanční podpoře čtenářů – byť už několik lidí finance na účet poslalo. Velmi si ceníme toho, že náš web čtete. Jak jsem již psal – je to pro nás ohromně důležité. Když nás někdo čte, dává nám tím důvod pokračovat v práci. Neděláme to pro peníze, ale kvůli čtenosti, komentářům a hodnocení. Těší nás, že můžeme šířit informace mezi lidi, kteří o to stojí. Pokud nás doporučíte svým známým, uděláte nám opravdu ohromnou radost. Větší, než v případě finanční podpory.
   S těmi penězi je to celkově hodně složité. Web vytváří mnoho lidí – každý měsíc napíše alespoň jeden článek více než pět autorů. Představme si situaci, že by nějaký takový účet byl a chodily by na něj finance. Jakým klíčem by se měly peníze dělit? Podle počtu vydaných článků, podle toho, jak byly články oblíbené, nebo podle něčeho jiného? Každá metoda má slabiny a některé metody mají slabiny dokonce výrazné. Mám strach, že jakmile se začnou do celé věci zapojovat peníze, tak riskujeme hned několik věcí – jednak bychom byli čtenářům zavázáni (což jsme už nyní, ale pak by to bylo oficiální), dále by pak hrozilo, že se z celé činnosti vytratí to současné zlato. Všichni autoři píší proto, že je to baví. Pokud by z toho plynuly finanční výhody, už by to mohlo být o něčem jiném. Navíc by při zapojení peněz vzrostla zodpovědnost za správu prostředků a s tím by byly spojené starosti a nervy.
   Upřímně říkám, že zatím se mi do finanční podpory jít nechce, protože současný systém funguje už několik let. Na druhou stranu neříkám, že tento stav bude trvat věčně. Po roce, po dvou letech (nebo možná po půl roce – těžko říct) třeba změním názor a budu některým řešením otevřenější.

 5. Vít napsal:

  Nainstaloval jsem. Jsem zvyklý na klasické zobrazení na Opera Mobile a na apce se to čte mnohem lépe. Za mě Dík!

 6. Vojta napsal:

  Upřímně trochu nechápu, že dnes musí být aplikace na všechno, ale když to lidem vyhovuje… Chápu aplikace, které mohou být užitečné i offline nebo takové, které využívají výpočetní výkon zařízení k získání přidané hodnoty z online dat, ale když jde jen o jinak naformátované zprostředkování informací z webové stránky nebo rozcestník, tak si myslím, že by byla vhodnější webová aplikace, která by se nemusela instalovat a byla by dostupná pro všechny platformy. Mám trochu zkušenosti v tomto oboru, takže kdyby byla ze strany redakce o něco podobného zájem, mohu zkusit najít trochu času a pustit se do toho.

 7. viktor napsal:

  Dusane s tim se netrapte..sice nevim jak jinym,ale me bohate na mem iphonu staci webova/mobilni verze vasich stranek..je bezva..aplikaci ani nepotrebuji..za tu cenu to nestoji.

 8. Dadejs napsal:

  Rozesmutnil mne poslední odstavec. Nemám na co nainstalovat a chtěl bych ☹️

 9. sidewinder napsal:

  dakujeme! ja hlavne tie starty. v tom mam chaos.

 10. jindra napsal:

  Plánujete udělat tak, aby se tam ukazovali články v té plné verzi i zprávy?

 11. Milanek napsal:

  Grafika je dělaná v malování ? Kdybyste raději udělali responzivni design.

 12. Smůla napsal:

  Držím palce. Ať se to stahuje furt pryč.

 13. tonda napsal:

  Tak je nainstalováno!Škoda,že už to nevyužiju v práci,poslední dvě směny a důchod!Ale stejně děkuju autorovi i redakci,jste fain!

 14. Štěpán Krňanský napsal:

  Taktez nainstalovano..

  Zatim to vypada pekne 😉

 15. Martin Gembec napsal:

  Používám ji od začátku jejího vývoje a na mobilu už jinak ani na Kosmonautix nelezu. Je to pohodlné a těším se na další drobnosti, které v ní najdu. Autor zaslouží velký dík.

 16. Kamil napsal:

  nainstalováno. Výhoda pro android 🙂

 17. Honza napsal:

  Staženo a nainstalováno, konečně snadnější život, když jsem bez pc 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.