ŽIVĚ: Kosmická procházka Francouze a Američana

Dnešním dnem startuje na ISS dva týdny trvající maraton tří výstupů do volného prostoru spojený i s robotickou operací. V 11:30 našeho času by mělo začít vysílání NASA TV věnované prvnímu výstup do volného prostoru, který společně absolvují Robert Kimbrough a Thomas Pesquet. Během šest a půl hodiny dlouhé procházky na ně bude čekat třeba instalace nového řídícího počítače, příprava na oddělení modulu PMA-3, nebo promazávání staniční robotické paže. Detailní popis výstupu najdete v minulém článku, tady ale máte možnost celý výstup sledovat živě.

Zdroje informací:
https://www.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/32303170581_3eddefea44_k_0.jpg

Print Friendly, PDF & Email
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

9 komentářů ke článku “ŽIVĚ: Kosmická procházka Francouze a Američana”

 1. Roman Bórik napsal:

  Prvý krát som sledoval výstup astronautov do voľného priestoru až do konca a nevychádzal som z údivu. Je úžasné sledovať prácu astronautov v „toporných“ skafandroch. 😉
  Čo sa ale chcem opýtať (anglicky veľmi nerozumiem, pokiaľ to aj komentátori z NASA spomínali).
  Z akého dôvodu si Peggy Whitson dávala ochranné okuliare a rúšku (respirátor)? Robí sa to stále pri návrate astronautov z EVA?
  Prečo dávala Peggy Whitson rukavice Shanea Kimbrougha do osobitných sáčkov, ale rukavice Thomasa Pesqueta nie? Mal Shane Kimbrough nejaký problém počas EVA?

 2. Roman Bórik napsal:

  Našiel som záznam včerajšieho výstupu, ale ako naschvál je asi od 5:20:20 až do konca iba statický obrázok. Takže ten záver tam pochopiteľne chýba. 🙁

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.