ŽIVĚ A ČESKY: Beznohý Falcon dostává druhou možnost

Raketa Falcon 9 měla podle původního plánu startovat už v úterý, ale počasí udělalo čáru přes rozpočet. Konkrétně byly problémy se silným větrem a i když se při startu s družicí EchoStar 23 nabízí dvě a půlhodiny dlouhé startovní okno, SpaceX svůj pokus odpískala už několik desítek minut před startem. Náhradní termín tohoto startu byl stanoven na čtvrteční ráno a proto i my přinášíme článek, ve kterém můžete tento start, při kterém první stupeň nebude přistávat, sledovat živě a česky.

Ke startu by mělo dojít zítra, tedy ve čtvrtek 16. března v 6:35 středoevropského času, náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 6:20 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Martin Gembec. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
http://spaceflight101.com/…/2017/03/SSL_EchoStar-XXIII-153-003-1.jpg

Print Friendly, PDF & Email
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

20 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Beznohý Falcon dostává druhou možnost”

 1. RiMr napsal:

  Sice je to „smutný“ start, ale i tak je bezpochyby pro SpaceX nezbytné, aby vše klaplo.

  Tak držmepalcedržmepalce! 🙂

 2. Rudolf Šíma napsal:

  Už jsem chtěl reagovat na nadpis, že „EchoStar 23 je cvalík“, ale když „Beznohý Falcon dostává druhou možnost“, tak už musím. Díky za výstižné zlidšťování technických termínů. Skvělé nápady. 🙂

 3. Lore napsal:

  Paráda, co víc si přát k rannímu rituálu vstávání a snídaně, než start rakety;-) Tak držme palce…

 4. Stazius napsal:

  2.stupeň pak zůstane na orbitě, nebo časem spadne?

 5. Štěpán napsal:

  Vše nejlepší k narozeninám, Dušane. Jsem moc rád, že jsem tě mohl poznat a těším se na další setkání 🙂

 6. Fantasta napsal:

  Díky moc za komentovaný přenos a blahopřeji SpaceX. Na komentovaném webu SpaceXu byly i telemetrické data, i odhození krytu a po odpojení Echostaru i pohled do nádrže s kapalným kyslíkem. Na pohled ho zbylo docela dost, jistě bude i nějaký deorbit. První stupeň urychloval až na téměř 10 000 km/hod , to jsem tedy ještě doposud neviděl.

 7. Jaro Pudelka napsal:

  Veľká gratulácia pre SpaceX a samozrejme všetko najlepšie Dušanovi spolu s poďakovaním za dnešok a vôbec za celú úžasnú prácu doteraz. Vďaka patrí aj celému kolektívu Kosmonautix.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.