ŽIVĚ: Evropská Ariane obslouží australský a indický satelit

Pokud se všechno podaří podle plánu, odstartuje dnes ve 22:30 z kosmodromu v Kourou (Francouzská Guyana) nejsilnější evropská raketa Ariane 5. Startovní okno trvá 75 minut a cílem je dopravit do vesmíru dva komunikační satelity. Prvním z nich je na náhledovém obrázku zachycený Sky Muster 2 (též NBN Co 1B), který poskytne vysokorychlostní internetové služby pro oblast Austrálie. Původně měl místo něj startovat japonský SuperBird 8, ale během transportu na kosmodrom prý byl poškozen a tak jej nahradil Sky Muster 2. Druhou vynášenou družicí je GSAT 18, což je víceúčelová komunikační družice, jejímž provozovatelem je indická kosmická agentura ISRO. V tomto článku máte možnost sledovat celý start živě.

EDIT: Kvůli silnému větru ve vyšších vrstvách atmosféry musel být start odložen o 24 hodin. Tento článek tedy můžete navštívit zítra a snad se již dočkáme úspěšného startu.

Zdroje informací:
http://spaceflight101.com/

Zdroje obrázků:
http://spaceflight101.com/…/uploads/sites/114/2016/10/nbn1b-193-001.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

3 komentářů ke článku “ŽIVĚ: Evropská Ariane obslouží australský a indický satelit”

  1. Charlie napsal:

    Trochu divnej přenos, když v klíčových okamžicích oddělení satelitů přeruší animaci letu a ukazují radující se personál, takže z toho oddělení nebylo nic vidět. Finále letu vlastně neukážou… Trocha zklamání, no ale hlavně, že se start podařil!

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.