sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Dlouhý pochod 10

Čína provedla úspěšný test oddělení aerodynamického krytu užitečného zatížení pro raketu Dlouhý pochod 10. Test hodnotil design krytů, strukturu připojení, plán oddělení a maximální dostupnou obálku. Všechny testované parametry splňovaly jejich konstrukční požadavky.

LM 400

Společnost Lockheed Martin 19. listopadu oznámila, že její nová družicová platforma střední velikosti LM 400 bude mít svou orbitální premiéru příští rok na palubě rakety Firefly Aerospace.

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

ŽIVĚ A ČESKY: Vylepšený Antares se vrací na scénu

Z původně plánovaného dvojitého přenosu dnes brzy ráno sešlo, protože už v neděli večer společnost Orbital ATK rozhodla o odkladu startu rakety Antares o 24 hodin. Problém nebyl v raketě, ale v pozemním segmentu, kde se jeden z kabelů choval podivně. Ale když už na návrat nosiče Antares do služby čekáme dva roky,tak jeden den už nic neznamená. Stále platí, že bychom první start rakety s novými motory RD-181 rádi odvysílali živě s českým komentářem.

Ke startu by mělo dojít zítra, tedy v úterý 18. října v 1:40 středoevropského letního času, náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 1:25 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Martin Gembec. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

I dnes jsme pro Vás v pravém menu připravili živý chat, který probíhá u online přenosu na YouTube. Můžete tak živě sledovat, o čem je zrovna řeč.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/
http://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/…10154093835655479_897774254571350911_o.jpg

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Vojta
Vojta
8 let před

Neviděl jsem naživo, ale v každém případě je skvělé, že se restart Antaresu povedl. Metrické jednotky si rovněž pochvaluji. Na rozdíl od SpaceX v Orbital pochopili, že nejde o automobil, ale o raketu, a použili (kilo)metry za sekundu 😉

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  Vojta

Jak jsem říkal, jen tak dál. 🙂 jak při dalších startech, tak i při rozšiřování metrického systému.

Asdf
Asdf
8 let před
Odpověď  Vojta

SI soustava se v USA používá čím dál víc. Např. na obalech potravin se musí uvádět povinně hmotnosti v gramech a objemy v litrech. Průmysl skoro výhradně používá už jen SI soustavu. Jen letecký průmysl trochu nelogicky jede v imperiálních jednotkách.

Martin Gembec
Martin Gembec
8 let před
Odpověď  Asdf

V letectví se přece běžně používají stopy a nemyslím, že by se schylovalo ke změnám. Bude to asi trochu složitější.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.