ŽIVĚ A ČESKY: Druhý modernizovaný Progress na startu

První exemplář modernizované lodi Progress se na cestu k ISS vydal 21. prosince roku 2015. Tehdy jsme Vám celý start zprostředkovali prostřednictvím živého, česky komentovaného přenosu. Od té doby uběhlo čtvrt roku a to je neklamná známka toho, že nás čeká další start lodi Progress – opět jde o modernizovanou verzi MS a vzhledem k pořadí proto o aktuální lodi hovoříme jako o Progressu MS-2. Termín startu je zatím stanoven na dnešní večer – k zážehu motorů rakety Sojuz 2-1a by mělo dojít v 18:23:58 středoevropského letního času a i tentokrát pro Vás bude připraven česky komentovaný přenos.

Náš přenos, který bude komentovat Martin Gembec, spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 18:10 našeho času. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Daniel Heřt. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

Zdroje informací:
http://www.spaceflight101live.com/

Zdroje obrázků:
http://www.energia.ru/ru/iss/iss47/progress_ms-02/im/photo_03-25-01s.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

8 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Druhý modernizovaný Progress na startu”

  1. Karel napsal:

    Martin Gembec: Excelentní komentář a provázení videem. Děkuji.

  2. Mave napsal:

    Jde nějak nastavit aby mi vyskočilo upozornění když začne živý přenos? Zatím mi chodí na telefon, tablet jen upozornění, že je k dispozici záznam na youtube po skončení přenosu. Upozornění na živý přenos nechodí.

  3. hixaxon napsal:

    Zdravím, baterky v pohodě? 😉

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.