ŽIVĚ A ČESKY: Druhý modernizovaný Progress na startu

První exemplář modernizované lodi Progress se na cestu k ISS vydal 21. prosince roku 2015. Tehdy jsme Vám celý start zprostředkovali prostřednictvím živého, česky komentovaného přenosu. Od té doby uběhlo čtvrt roku a to je neklamná známka toho, že nás čeká další start lodi Progress – opět jde o modernizovanou verzi MS a vzhledem k pořadí proto o aktuální lodi hovoříme jako o Progressu MS-2. Termín startu je zatím stanoven na dnešní večer – k zážehu motorů rakety Sojuz 2-1a by mělo dojít v 18:23:58 středoevropského letního času a i tentokrát pro Vás bude připraven česky komentovaný přenos.

Náš přenos, který bude komentovat Martin Gembec, spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 18:10 našeho času. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Daniel Heřt. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

Zdroje informací:
http://www.spaceflight101live.com/

Zdroje obrázků:
http://www.energia.ru/ru/iss/iss47/progress_ms-02/im/photo_03-25-01s.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

8 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Druhý modernizovaný Progress na startu”

 1. Karel napsal:

  Martin Gembec: Excelentní komentář a provázení videem. Děkuji.

 2. Mave napsal:

  Jde nějak nastavit aby mi vyskočilo upozornění když začne živý přenos? Zatím mi chodí na telefon, tablet jen upozornění, že je k dispozici záznam na youtube po skončení přenosu. Upozornění na živý přenos nechodí.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Nastavení YouTube zase až tak dobře neznám, takže možná doporučím hloupou možnost. Zkuste přes RSS čtečku odebírat naše články. Ke každému přenosu vydáváme s předstihem několika hodin článek, takže byste se o tom měl takto dozvědět. A já zatím začnu pátrat jak je to s tím YouTube.

   • Mave napsal:

    RSS kanál odebírám, ale nestíhám číst vše co bych chtěl. Jsou to desítky i stovky článku denně. A taky si vždy nemyslím na to že je zrovna start. Takhle mi v telefonu vyskočí upozornění na nové video a můžu hned koukat. Bohužel jsem nepřišel na to jak zapnout oznámení i na živý přenos takže to asi nejde. Přenos skončí a přijde mi oznámení, že na kanálu kosmonautix je nové video(záznam). Kdyby to YouTube aplikace uměla tak by byla určitě ještě větší sledovanost živých přenosů.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    V RSS se zase až tolik nevyznám, ale nedá se tam nastavit nějaký speciální filtr? Naše články s přenosy vždy obsahují sousloví „ŽIVĚ A ČESKY“. Možná by některá RSS čtečka dokázala na základě tohoto textového řetězce nějak „vypíchnout“ daný článek.

    Hledal jsem nějaké pluginy do prohlížečů, které by informovaly o vysílání daného kanálu, ale byl jsem neúspěšný. 🙁

  • Martin Gembec Administrátor napsal:

   V sekci Termíny startů na fóru je odkaz na google kalendář, který je schopen ti upozornění na mobil dávat. Nedá ti sice upozornění na živý přenos, nýbrž na každý start, ale tak to zas tak nebolí ne? https://www.google.com/calendar/ical/launch.catalog%40gmail.com/public/basic.ics

 3. hixaxon napsal:

  Zdravím, baterky v pohodě? 😉

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.