Sledujte živě práce na JWST

„Žijeme v neuvěřitelné době,“ to napadne asi každého, kdo si přečte náš dnešní článek. Internet provedl revoluci informování o kosmonautice. Každý zájemce se může stát přímým účastníkem všech událostí, které byly dříve zahaleny oponou tajností. Tak schválně – čekal by někdo z Vás, že bude možné s pomocí online kamer téměř v přímém přenosu sledovat instalaci segmentů pro primární zrcadlo dalekohledu Jamese Webba? Je to možné! Speciální webová stránka umožňuje nastavit si rozlišení dvou různých webkamer podle toho, co Vám zrovna vyhovuje.

Webkamery najdete na adrese http://www.jwst.nasa.gov/webcam.html a jejich snímky se aktualizují automaticky každou minutu. V tuhle chvíli jsem rád, že mám doma dva monitory. Na jeden z nich se totiž stěhuje právě tahle stránka. Doufám, že i Vy na ní strávíte nemálo hezkých chvil.

Zdroje informací:
http://www.jwst.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
http://www.jwst.nasa.gov/webcam.html

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

9 komentářů ke článku “Sledujte živě práce na JWST”

  1. Radim napsal:

    Mi ten posun přijde logický. Mohou nastat situace, které do živého přenosu opravdu nepatří. Když uvedu extrém, tak třeba pracovní úraz. Ale mohou to být i menší věci 🙂
    Takový přenos je fajn, ale chtělo by se vám chodit do práce, kde na vás celou šichtu kouká celý svět a musíte si pořád, každý den, hlídat jestli nejste v záběru a neuděláte něco nepatřičného (třeba se poškrábete na zadku)…?

  2. Petr Čech napsal:

    Je to super, ale časový posun už tak super není 😀

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.