Kreslená Rosetta se vrací

Evropská kosmická agentura se rozhodla plně využít potenciálu, který v sobě ukrývá mise sondy Rosetta a už s předstihem spustila rozsáhlou reklamní kampaň. Jednou z jejích nejviditelnějších a nejoriginálnějších součástí byla série krátkých animovaných filmů nazvaná „Once upon a time …“, což by se dalo přeložit jako „Bylo nebylo …“. Diváci se z těchto krátkých videí dozví zajímavé informace o sondě Rosetta od jejího startu až po operace u komety. Díky pohádkovému nádechu člověk ani nemá pocit, že sleduje poučné video. Personifikovaná Rosetta i Philae jsou hrdiny, kteří prožívají reálná dobrodružství. ESA před několika hodinami vydala nejnovější pokračování, které rekapituluje uplynulý rok v této misi včetně nejvýznamnějších událostí a objevů.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/CAOiG-tWcAAah24.png

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

9 komentářů ke článku “Kreslená Rosetta se vrací”

 1. Martin Gembec Administrátor napsal:

  Tak jsem nevydržel a udělal český překlad posledního dílu. Už mi chybí jen předposlední a pak to zase pošlu do ESA, aby ty titulky naskočily u videa na YT rovnou.

  Zatím zde: http://bit.ly/1QCmnGL

 2. Andy napsal:

  Uzasna prace od ESA!!! Takhle se dela propagace pro verejnost! 🙂

 3. Peter napsal:

  Neviete nahodou, ci su tieto videa niekde aj predabovane do nasich jazykov?

  • Evžen111 napsal:

   v nastavení si můžeš dát český titulky. je to sice poněkud chvílemi kostrbaté, ale s přehledem to jde pochopit.
   E

   • Peter napsal:

    Diky, ja problem nemam, skor som myslel, ze by som to pustil mojej dcere, ktora este nevie citat 🙂 Myslim ze by sa jej to mohlo pacit.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Pokud vím, tak tahle videa nikde předabovaná nejsou. Pouze titulky,což se pro Váš případ zrovna moc nehodí. jediné řešení, které mne napadá je, že budete muset dcerušce příběh sám převyprávět. 😉

 4. Evžen111 napsal:

  už jsem to psal na fóru, ale neodpustím si to i tady. Na tuhle animaci jsem se těšil jak malý Jarda na vánoce. To je naprostá pecka! To se nemůže jen tak popsat několika slovy, to se musí prostě vidět!!!!
  E

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.