sociální sítě

Přímé přenosy

Starship (IFT-13)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

FCC

Federální komise pro komunikace (FCC) 22. července odhlasovala uvolnění další části frekvenčního pásma C, kterou dosud využívají operátoři družic, pro aukci určenou pro sítě 5G v příštím roce. Zároveň schválila reformu licenčního systému, jejímž cílem je urychlit rozvoj komerčního kosmického sektoru.

deltaVision

Německý vývojář komponentů kosmických zářízení deltaVision získal 10,2 milionu eur (11,6 milionu dolarů) na rozšíření výroby ventilů a souvisejících zařízení se zaměřením na umožnění doplňování paliva ve vesmíru.

IHI

Japonská společnost IHI zvažuje přidání hyperspektrálních družic nové generace od finského startupu Kuva Space do své plánované 100členné suverénní konstelace pro pozorování Země s více senzory.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Sentinel na cestě

Sentinel-2 na oběžné dráze

V pondělí 20. dubna vyrazil z areálu mnichovské firmy IABG ostře sledovaný náklad. Tahač se speciálním návěsem, na kterém byl rozměrný kontejner vyrazil vstříc mnichovskému letišti. Tady už čekal nákladní letoun Antonov, do kterého technici uložili celý kontejner. Transportní letoun se kolem deváté večer odlepil od ranveje a nabral kurs na Jižní Ameriku. Když bylo včera ve střední Evropě půl čtvrté ráno, dosedlo letadlo na letiště v Cayenne ve Francouzské Guyaně. Kontejner nyní zamíří na kosmodrom v Kourou, kde jej technici rozbalí a začnou s přípravami na start. Celý velký transport se točil kolem evropské družice Sentinel 2A, která bude snímkovat naši planetu.

Sentinel 2A by měla vynést raketa Vega. Start je naplánován na 12. června ve 3:48 našeho času. Družici samotné se budeme podrobněji věnovat ve speciálním článku, ale obecně můžeme říci, že Sentinel 2A bude primárně zaměřený na studium vegetace.

Konvoj míří na mnichovské letiště
Konvoj míří na mnichovské letiště
Zdroj: http://blogs.esa.int/
Transportní letoun přistál v Cayenne
Transportní letoun přistál v Cayenne
Zdroj: http://blogs.esa.int/
Vykládání kontejneru
Vykládání kontejneru
Zdroj: http://blogs.esa.int/
Je čas vyrazit na kosmodrom ...
Je čas vyrazit na kosmodrom …
Zdroj: http://blogs.esa.int/
... kde už na zásilku čekají odborníci v čisté místnosti
… kde už na zásilku čekají odborníci v čisté místnosti
Zdroj: http://blogs.esa.int/

Zdroje informací:
http://blogs.esa.int/
http://blogs.esa.int/
http://gmes.gov.cz/

Zdroje obrázků:
http://www.esa.int/…/Sentinel-2_brings_land_into_focus_node_full_image_2.jpg
http://blogs.esa.int/eolaunches/files/2015/04/IMG_3705.jpg
http://blogs.esa.int/eolaunches/files/2015/04/IMG_0300.jpg
http://blogs.esa.int/eolaunches/files/2015/04/IMG_0385.jpg
http://blogs.esa.int/eolaunches/files/2015/04/IMG_0458.jpg
http://blogs.esa.int/eolaunches/files/2015/04/IMG_0289.jpg

 

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.