IMAX natočí film na ISS

Vzpomínky na výcvik

„Zajímavý způsob jak začít týdenní výcvik… po nedělním příletu do Houstonu mě v pondělí ráno odvezli do blízkého Galvestionu na soukromé promítání filmů Modrá planeta a Hubble 3D v IMAXU. V prázdném kině vedle mě seděli lidé, kteří tyto filmy vytvářeli stejně jako několik dalších legendárních IMAX produktů z a o vesmíru: Toni Myers a James Neilhouse. Stále tomu nemohu uvěřit, ale budu pomáhat natáčet další IMAX film z vesmíru!

Úterý 24. června 2014

Společně s dalšími členy posádky nadcházejících expedic se budu snažit ze sebe vydat to nejlepší, abych se ujistila, že produkční tým bude mít k dispozici nezbytné záběry, aby mohl dát dohromady další úžasný filmový zážitek z vesmíru pro diváky z celého světa.  To je nesmírně vzrušující!

Samozřejmě, že to není jen volná zábava. Potřebujeme projít nezbytným výcvikem, abychom byli schopni ovládat speciální vybavení. A co je ještě důležitější, musíme porozumět tomu, jak mají být jednotlivé scény natáčeny, aby byly vhodné pro promítání na obřích plátnech kin IMAX. A právě proto jsem shlédla pár filmů s Tonim a Jamesem, kteří ze sebe vydali maximum, aby mi pomohli vidět je z pohledu člověka za kamerou. Co bylo výborné? Co by mohlo být natočeno lépe? Poté teprve přišlo seznámení s příslušnými videokamerami.

Scéna z IMAX 3D filmu natočená ve vesmíru z nákladového prostoru raketoplánu během servisní mise u Hubbleova vesmírného teleskopu.

Scéna z IMAX 3D filmu natočená ve vesmíru z nákladového prostoru raketoplánu během servisní mise u Hubbleova vesmírného teleskopu.
Zdroj: https://plus.google.com/

Těším se, až se od těchto zkušených tvůrců filmů naučím více. A doufám, že jste stejně jako já vzrušení z nového vesmírného IMAX filmu, který vyjde, ačkoli než si ho budeme moci užít, budeme si muset počkat až do roku 2016.

Pátek 27. června 2014

Včera jsem s Terrym strávila většinu dne výukou spojenou s projektem IMAX, o kterém jsem psala v úterý. Zjistila jsem, že to není jen o tom natočit jednotlivé scény, ale také o správném nahrání zvuků vesmírné stanice! Strávila jsem několik hodin posloucháním Grega, který vyprávěl o své práci, která obnáší vkládání zvuků do filmu. Navždy to změnilo můj pohled na film. Je zde tak moc práce, o které jsem vůbec nevěděla!“

Zdroj informací:
https://plus.google.com/

Zdroj obrázku:
https://plus.google.com/

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.