sociální sítě

Přímé přenosy

GSLV MkII (NISAR)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Maxar Intelligence

Společnost Maxar Intelligence, poskytovatel družicového snímkování a geoprostorových dat, podepsala tři smlouvy v celkové hodnotě 204,7 milionu dolarů s nezveřejněnými vládními zákazníky na Blízkém východě a v Africe.

TraCSS

Koalice zástupců průmyslu žádá vedení podvýborů pro rozpočtové prostředky Sněmovny reprezentantů a Senátu aby financovaly systém koordinace vesmírného provozu (TraCSS) Úřadu pro vesmírný obchod (Office of Space Commerce).

Neptun

Čínští vědci navrhují první čínskou misi k Neptunu v roce 2033. Cílem je vypustit sondu s radioizotopovým pohonem na oběžnou dráhu Neptunu a studovat i jeho měsíc Triton.

European Launcher Challenge

Evropská agentura ESA 7. července oznámila, že společnosti Isar Aerospace, MaiaSpace, Orbex, PLD Space a Rocket Factory Augsburg postoupily do soutěže European Launcher Challenge. Každá společnost bude mít nárok na kontrakty v hodnotě až 169 milionů eur na vynesení institucionálních užitečných nákladů.

PTS-R

Americké vesmírné síly zrušily soutěž mezi společnostmi Boeing a Northrop Grumman na stavbu nové třídy komunikačních družic odolných proti rušení. Zrušený program, známý jako Protected Tactical Satellite Communication-Resilient (PTS-R), byl spuštěn v roce 2020.

Johnston

Americké letectvo odložilo návrh na výstavbu dvou raketových přistávacích ploch na atolu Johnston, odlehlém ostrově ve střední části Tichého oceánu. Důvodem jsou obavy o životní prostředí. Dne 5. července o tom informoval americký vojenský deník Stars and Stripes.

DARPA

Zástupce DARPA uvedl, že agentura zrušila projekt vesmírného jaderného pohonu DRACO, který vyvíjela společně s NASA. Důvodem je částečně analýza, která ukázala, že vývoj byl předběhnut pokrokem v konvenčních nosných systémech.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Posilování na oběžné dráze

Vzpomínky na výcvik

„Můj dnešní den začal ranní hodinou tělocviku na přístroji ARED. Zkratka ARED znamená Advanced Resistive Exercise Machine (pokročilý odporový cvičební stroj, pozn. redakce). Na ISS už je několik let a členové posádek dlouhodobých expedic díky němu zaznamenaly obrovský rozdíl v efektivitě rezistentních cvičení majících za úkol zpomalit řídnutí kostí. Astronauti na ISS mají cvičení na AREDu zahrnuto v každodenním harmonogramu a mají také určeno, na které kritické partie se mají v každém cvičení zaměřit.

Úterý 13. srpna 2013

Na fotografiích níže můžete vidět kosmonauta Tolju Ivanišina a astronauta Kevina Forda, kteří na oběžné dráze provádějí několik z mnoha cvičení, která na AREDu můžete dělat. Je to imitace cvičení s činkami až na to, že zvedání závaží by, jak si jistě dokážete představit, ve stavu beztíže nebylo příliš efektivní. Namísto toho má ARED dva velké vakuové válce a jejich odpor lze plynule nastavit v opravdu velkém rozsahu.

Dřepy na jedné noze v podání Anatolije Ivanišina.
Dřepy na jedné noze v podání Anatolije Ivanišina.
Zdroj: https://plus.google.com/
Francouzský zdvih na triceps v podání Kevina Forda.
Francouzský zdvih na triceps v podání Kevina Forda.
Zdroj: https://plus.google.com/
Kevin Ford posiluje záda a paže pomocí přítahů.
Kevin Ford posiluje záda a paže pomocí přítahů.
Zdroj: https://plus.google.com/
Ještě jednou Kevin Ford, který tentokrát provádí mrtvý tah.
Ještě jednou Kevin Ford, který tentokrát provádí mrtvý tah.
Zdroj: https://plus.google.com/

Sobota 8. března 2014

Včera jsem absolvovala svůj první celodenní výcvik v Johnsonově vesmírném středisku při této návštěvě. Nejdříve jsem musela posilovat na AREDu. Typické cvičení se skládá ze šesti cviků a členové posádek Mezinárodní vesmírné stanice procházejí v týdnu různými cvičebními rutinami, které jim plánují trenéři s doktory a fyzioterapeuty na Zemi. Včera jsem například prováděla dřepy, mrtvý tah, rumunský mrtvý tah, výpony na lýtka, tlaky na ramena a přítahy.“

Zdroj informací:
https://plus.google.com/

Zdroj obrázků:
https://plus.google.com/

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.