Náš blog slaví narozeniny

Vážení čtenáři, je až neuvěřitelné, jak čas letí. Dnes se o tom znovu na vlastní kůži všichni přesvědčíme. Cítím, jako kdyby to bylo včera, když na našem, tehdy ještě zbrusu novém, blogu vyšel první článek. Blog začal fungovat 1. září 2012 a to neznamená nic jiného, než že dnes slavíme jeho první narozeniny. Dnešní článek se tedy pokusí shrnout dosavadních 365 dní z pohledu tohoto webu. Přineseme Vám i několik zajímavých statistik a navíc vyhlásíme i redaktora roku!

O provoz blogu se momentálně stará 8 lidí, kteří se rekrutovali z aktivních uživatelů našeho diskusního fóra. Za jeden z největších úspěchů, kterých jsme dosáhli, pokládám postupnou specializaci všech tvůrců. Díky tomu mohou na našem blogu vycházet články různých žánrů, které spojuje kosmonautika. Jsou tu články, které spadají do kategorie literatury faktu, články zaměřené pro technicky zaměřené čtenáře, ale i pro začátečníky. Své místo tu mají i zprávy z aktuálního zpravodajství. Podařilo se nám dosáhnout toho, co jsem před rokem sliboval – plnit blog články, ze kterých si vybere každý. Nechtěli jsme, aby byl blog pouze pro zkušené matadory, kteří znají kosmonautiku jako své boty, ale ani jsme nechtěli spadnout do druhého extrému. V současné době jsme se dostali do perfektně vyrovnaného stavu, který pokrývá jak historii, tak i současnost a nezapomínáme ani na budoucnost našeho oboru.

Pokud se ohlédneme za uplynulými 365 dny, najdeme v historii našeho blogu dva momenty, které by si zasloužily červený kroužek v kalendáři. První z nich přišel 22. listopadu 2012 – tehdy jsme na našem blogu spustili komentáře. Čtenáři se nové šance hned chopili (což nás velice těší) a do chvíle, kdy tento článek vzniká (tedy 31.8.2013 ve 23:50) se pod články objevilo celkem 978 komentářů!

Druhý významný moment přišel 9. února 2013. Tady už je docela těžké určit, co se stalo tak výjimečného. Od spuštění blogu vycházely články +/- obden. Vše se ale změnilo právě 9. února. Od tohoto dne jsme najeli na systém, kdy KAŽDÝ DEN vychází jeden nový článek. Nepřetržitá série již čítá 204 „pokrytých“ dní. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem redaktorům, kteří k tomuto skvělému číslu pomohli. Nebylo to vždycky lehké, ale díky vzorné týmové spolupráci se nám to vždy podařilo – hnacím motorem jste byli Vy – čtenáři našeho webu. Máme už vůči Vám jistou zodpovědnost a nechtěli jsme Vás zklamat.

Jak se říká statistika nuda je, má však cenné údaje. Proto si teď dovolím uvést několik zajímavých čísel, která se týkají prvních narozenin našeho portálu. Všechny statistiky jsou vztažené k 31.srpnu ve 23:50.

Vydaných článků: 299
Návštěv: 136 043
Unikátních návštěvníků:
37 178
Průměrná délka jedné návštěvy:
3 minuty 50 sekund
Země původu návštěv: 93
Nejúspěšnější den: 20. března 2013 (929 návštěv)
Nejčtenější článek: Kritické momenty kosmonautiky 20. díl (autor: Ondřej Šamárek) (2201 přečtení)
Nejvyhledávanější heslo: kritické momenty kosmonautiky (750 přístupů z vyhledávačů)

Nejvíce návštěv na náš blog přišlo přes službu scienceweek.cz, konkrétně to bylo 21 873 návštěv. Na druhém místě bylo naše diskusní fórum se 18 896 návštěvami. Třetí místo patří sociální síti Facebook, která nám přivedla 14 389 návštěv. Pro náš blog je velmi významná i spolupráce s portálem osel.cz, na kterém vychází vybrané články z naší produkce. Díky toto spolupráci přišlo na naše stránky celkem 11 241 návštěv!

Plakety pro tři nejlepší redaktory našeho blogu.

Plakety pro tři nejlepší redaktory našeho blogu.
Zdroj: http://forum.kosmonautix.cz/

V rámci narozenin a výročí se obvykle vyhlašují nejrůznější ceny. Rozhodli jsme se tedy, že se i my přidáme k tomuto trendu a vyhlásíme Redaktora roku 2013. Aby byla soutěž spravedlivá, vytvořili jsme vzorec, který počítal koeficienty z údajů, které jsou jasně dané – čtenost autorových článků, jejich počet, dále počet hodnocení a počet udělených hvězdiček. Tento vzorec měl nakonec rozhodnout o vítězi. Situace na čele se velmi výrazně měnila. Ještě před prázdninami by byl vítězem Ondřej Šamárek, který vedl o 30 bodů. Ovšem prázdninový provoz blogu se statistikami zamíchal docela výrazně, takže výsledky jsou následující:

1. místo: Dušan Majer – 1 913 bodů
2. místo: Samuel Slavkovský – 1 714 bodů
3. místo: Ondřej Šamárek – 1 582 bodů

Na závěr si neodpustím upřímně poděkovat Vám, čtenářům našeho blogu. Jak demonstrují výše uvedená čísla, je vás opravdu hodně. Jménem všech redaktorů, kteří se na tvorbě obsahu pro blog podílejí bych Vám chtěl za Váš zájem poděkovat. Všichni autoři si Vaší podpory velmi cení a těší se na každý Váš komentář, či hodnocení. Váš neutuchající zájem je pro nás tou největší odměnou a také vlastně i důvodem, proč to všechno děláme. Pokud bychom viděli, že o články zájem není, brzy bychom provoz blogu ukončili. Ale čísla svědčí o opaku. Proto se i do dalších měsíců pokusíme udržet nasazenou laťku a nezklamat důvěru, kterou do nás vkládáte. Vzhůru k dalším článkům.

Zdroje informací:
https://kosmonautix.cz/
http://www.google.cz/

Zdroje obrázků:
http://lh6.ggpht.com/…/birthday-carousel%25255B3%25255D.jpg?imgmax=800
http://forum.kosmonautix.cz/dokumenty/Ceny_000000.jpeg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

12 komentářů ke článku “Náš blog slaví narozeniny”

 1. Dušan Oravec napsal:

  Gratulujem a prajem do budúcnosti veľa, veľa pekných článkov minimálne tak kvalitných ako do teraz. Musím podotknúť, že Váš web (blog) sa stal z mojej strany najnavštevovanejším od doby čo som sa o ňom dozvedel. Ešte raz všetko naj.

 2. Karel Bejček napsal:

  Gratuluji a chválím, najdu si u vás velmi dobré informace. Díky a jen tak dál.

 3. JR napsal:

  vše nejlepší, jste jediný blog kde píšu komentáře, víc asi netřeba dodávat 🙂

 4. Modelar napsal:

  gratulujem k narodeninám, ste skvelí, len tak ďalej.

 5. Dekacko napsal:

  Vse nejlepsi k narozeninam! Jste skveli. Tisicere diky 🙂

 6. peter napsal:

  Je to super, gratulujem, a želám aby to bolo ešte viacej super !

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.