sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

AeroVironment

Společnost AeroVironment, dodavatel obrany zaměřený na bezpilotní vzdušná vozidla, oznámil 19. listopadu, že plánuje získat BlueHalo, společnost zabývající se obrannými a vesmírnými technologiemi. Hodnota obchodu je přibližně 4,1 miliardy dolarů.

Kepler Communications

Kanadský operátor Kepler Communications požádal Federální komunikační komisi, aby schválila celkem 18 družic, včetně 10 s optickým užitečným zatížením, které by měly být vypuštěny koncem příštího roku. Společnost plánuje provozovat větší družice s menším počtem.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Vydejte se Do kosmu krok za krokem!

obálka knihy Do kosmu krok za krokem

Mnohý čtenář našeho blogu se jistě pozastaví nad poněkud neobvyklým jevem v nadpisu tohoto článku. Velké písmeno uprostřed věty se zdá být jasným překlepem, nicméně v tomto konkrétním případě tomu tak není. Rádi bychom totiž tímto způsobem upozornili na novou knihu, jejímž autorem je jeden z redaktorů tohoto portálu. Ono dílko dostalo název „Do kosmu krok za krokem“ a na pultech knihkupectví (a jak doufáme, také v knihovničkách kosmofandů) se s ní bude možné setkat od čtvrtka 17. září. Michael Voplatka touto prvotinou vstupuje do klubu knižních psavců, který se kolem Kosmonautixu v průběhu posledních let vytvořil. Pro koho je jeho dílo určeno a co v něm lze najít?

Kniha Do kosmu krok za krokem na více než dvou stovkách stran přináší čtivý úvod do problematiky vesmírných letů zejména pro laickou veřejnost. Na stránkách knihy se čtenáři dozvědí velmi přístupnou formou například to, jak vypadaly první krůčky pionýrů vesmíru; proč rakety s družicemi a kosmickými loděmi nelétají jednoduše kolmo vzhůru; jak docílit, aby se setkala dvě tělesa na oběžné dráze; co všechno je potřeba k vykonání výstupu do otevřeného prostoru; jak reaguje lidské tělo na mikrogravitaci; proč kosmická loď při návratu na Zem neshoří v atmosféře jako meteor; čím je kosmonautika vlastně prospěšná a co všechno dokáží družice zkoumat a mnoho dalších informací, které zejména mladším zájemcům o kosmonautiku pomohou pootevřít dveře do fascinujícího světa kosmonautiky.

Každé téma je uvedeno kapitolou s příběhem z historie, který se k tématu vztahuje a často se jedná o příběhy pro veřejnost méně známé. Následující kapitola vždy dané téma rozebere z teoretického hlediska a přinese čtenáři základní vhled do dané problematiky. Není však třeba se bát komplikovaného technicistního textu, styl Michaela Voplatky je velmi přístupný a při vysvětlování základních zákonitostí pohybu v kosmickém prostoru se také obejde bez vzorců a matematických formulí. Autor však doufá, že pro čtenáře bude jeho kniha pobídkou, aby se do kosmonautiky ponořili hlouběji. Nezbývá, než si přát, aby tomu tak skutečně bylo a aby se kniha „Do kosmu krok za krokem“ stala příslovečným prvním impulsem pro budoucí raketové vědce, inženýry, kosmonauty a historiky.

 

Do kosmu krok za krokem

Autor: Michael Voplatka
Nakladatelství: XYZ
Počet stran: 256
Formát: 145 x 205 mm
Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem
Ilustrace: černobílé v textu + barevná příloha
Vychází: 17. 9. 2020

 

Zdroj obrázku a další informace:
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/56252915/do-kosmu-krok-za-krokem/

 

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Nostradamus
Nostradamus
4 let před

Knih o kosmonautice by mohlo být klidně víc

Nostradamus
Nostradamus
4 let před

Čistě ze zvědavosti. Znáte nějakou podobnou?

TomasVancura
TomasVancura
4 let před

Perfektní. Kosmonauti 20.století byla má knížka mládí…. Dokonce se mi do ní povedlo získat podpis pana Remka. Tak uvidím zda tato zaujme zase syna – vánoce se blíží.

vreckam
vreckam
4 let před

napsano jeziskovi 🙂

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.