sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Dlouhý pochod 10

Čína provedla úspěšný test oddělení aerodynamického krytu užitečného zatížení pro raketu Dlouhý pochod 10. Test hodnotil design krytů, strukturu připojení, plán oddělení a maximální dostupnou obálku. Všechny testované parametry splňovaly jejich konstrukční požadavky.

LM 400

Společnost Lockheed Martin 19. listopadu oznámila, že její nová družicová platforma střední velikosti LM 400 bude mít svou orbitální premiéru příští rok na palubě rakety Firefly Aerospace.

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Počítače na ISS

Vzpomínky na výcvik

„Počítače, počítače, počítače! S tím jak s Butchem pokračujeme v našem výcviku specialistů modulu Columbus, strávili jsme také nemálo času s naším instruktorem Berndem, který nás učil některé úkony spojené s hlavním počítačem Columba. Na ISS máme opravdu mnoho, mnoho a mnoho počítačů a ne všechny jsou určeny ke stejným věcem.

Středa 11. září 2013

Některé počítače, kterým říkáme PCS, jsou připojeny na ovládací bus ISS a mají všude rozmístěny displeje umožňující posádce monitorovat stav palubních systémů a zadávat různé příkazy. Musím ale přiznat, že většinu ovládání stanice zajišťují pozemní specialisté sedící za konzolemi různých řídících středisek. Jako členové posádek jsme trénováni převážně pro procedury, které by byly kritické v případě nouzové situace nebo při ztrátě spojení.

Pokračujeme s Butchem v našem výcviku specialistů modulu Columbus.
Pokračujeme s Butchem v našem výcviku specialistů modulu Columbus.
Zdroj: https://plus.google.com/

Modul Columbus stejně jako japonská laboratoř JEM má svůj vlastní počítač pro telemetrii a řízení, který nazýváme PWS. Doufám, že už nezačínáte být ze všech těch zkratek unavení. Tohle je totiž teprve začátek!

Dále máme počítače SSC, které nejsou připojeny na ovládací bus stanice a obsahují aplikace a software pro plánování, prohlížení procedur a postupů, inventární management a také pro videokonference a IP telefonní hovory.

No a nakonec máme ještě počítače CSL pro přístup k internetu a několik dalších různých aplikací.

Málem bych zapomněla! Mnoho skříňových experimentů má také své vlastní počítače!

Pondělí 21. října 2013

Právě jsem absolvovala velice zajímavou lekci týkající se systému řízení vesmírné stanice. Konkrétně jsme se zaměřili na následky přechodů mezi C&C a MDM. To jsou počítače, které řídí ISS, což znamená, že jsou na vrcholu počítačové hierarchie na stanici.

Jak si jistě dokážete představit, tyto počítače jsou velice důležité. Proto je máme pro všechny případy hned tři. V závislosti na možných ztrátách těchto počítačů a zpětném získání jejich funkčnosti, po nás může být vyžadována rekonfigurace komunikačního systému, abychom obnovili možnost spojit se se Zemí a komunikovat s řídícími středisky. A právě to jsem dnes procvičovala.“

Zařízení, které vidíte na této fotografii je simulátor americké laboratoře Destiny. Fyzicky to není příliš přesný model (existují mnohem přesnější makety), ale je tak promyšlený, že funguje úplně stejně jako modul na ISS.
Zařízení, které vidíte na této fotografii je simulátor americké laboratoře Destiny. Fyzicky to není příliš přesný model (existují mnohem přesnější makety), ale je tak promyšlený, že funguje úplně stejně jako modul na ISS.
Zdroj: https://plus.google.com/

Zdroj informací:
https://plus.google.com/

Zdroj obrázků:
https://plus.google.com/

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.