sociální sítě

Přímé přenosy

Falcon 9 (Ax-4)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Dawn Aerospace

Novozélandská společnost Dawn Aerospace 12. června oznámila, že podepsala závaznou partnerskou smlouvu s Oklahomským úřadem pro rozvoj vesmírného průmyslu (OSIDA) o provozování suborbitálního letounu Aurora Mark 2.

Ax-4

NASA a Axiom Space na neurčito odkládají soukromou misi Ax-4 na Mezinárodní vesmírnou stanici poté, co v části stanice, kde došlo k dlouhodobému úniku vzduchu, zjistily nový únik. Odložení má Roskosmosu poskytnout více času na prostudování nového úniku vzduchu v jednom z oddílů modulu Zvezda.

iQPS

Společnost Rocket Lab 11. června vynesla radarovou zobrazovací družici pro japonskou společnost iQPS, což je třetí start pro tohoto zákazníka během posledních tří měsíců. Raketa Electron odstartovala ze startovacího komplexu 1, rampy A.

BAE Systems

Společnost BAE Systems se spojila s jihokorejským konglomerátem Hanwha Systems, aby prozkoumala využití jejich technologie radaru se syntetickou aperturou (SAR) v Azalea, plánované zpravodajské, sledovací a průzkumné konstelaci.

Sierra Space

Společnost Sierra Space se sídlem v Coloradu 11. června oznámila formální spuštění divize Sierra Space Defense zaměřené na programy národní bezpečnosti. Obchodní jednotku povede Erik Daehler, bývalý manažer společnosti Lockheed Martin

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

VIDEO: Astra Space testuje nový motor pro Rocket 4

Společnost Astra Space, kterou známe díky její ne moc úspěšné rodině raket Rocket 3, nedávno zveřejnila video ze statického zážehu nově vyvíjeného motoru pro raketu Rocket 4. Společnost minulý měsíc oznámila, že se po několika selháních rakety Rocket 3 rozhodla zastavit všechny její plánované starty a místo toho se bude soustředit na vývoj nové, spolehlivé rakety, která by měla být mnohonásobně silnější než Rocket 3. K tomuto kroku se společnost rozhodla po posledním selhání, ke kterému došlo 12. června během startu na misi s družicemi TROPICS.

O statickém zážehu nového motoru nezveřejnila Astra Space žádné informace, ale z videa lze vypozorovat, že podle spalin motor pravděpodobně spaluje osvědčenou směs kapalného kyslíku a speciálně upraveného leteckého petroleje RP-1 a zážeh trval přibližně 23 sekund. Dále je možné si na videu všimnout černých spalin vycházejících z plynového generátoru a nejspíše se tak jedná o motor s otevřeným pracovním cyklem. Tyto motory by měly být na prvním stupni dva a dohromady vyvinou tah až 32 tun. Nyní se ale již můžete podívat na video ze statického zážehu, které bylo zveřejněno 1. září.

Zdroje informací:
https://www.space.com/
https://spacenews.com/
https://twitter.com/

Zdroje obrázků:
https://twitter.com/Astra/status/1565376265141440517

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ivo
Ivo
2 let před

Co ten zelený konec?

Dušan Majer
Dušan Majer
2 let před
Odpověď  Ivo

Můžeme jen spekulovat. Možnosti jsou od zápalné směsi až po hoření měděné výstelky spalovací komory.

Vojta
Vojta
2 let před
Odpověď  Dušan Majer

Zápalná směs by byla na začátku (taky tam trochu zelené zasvítilo). Na konci nejspíš měď. Ostatně to předvedl i minimálně jeden Starship Hopper, kterému došel tlak v palivové nádrži a fouknul do trysky převážně kyslík. V rámci statického testu to nemusí znamenat závažný problém.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.