ŽIVĚ A ČESKY: Modul Wentian přilétá ke stanici

Ráno jsme sledovali úspěšný start nejsilnější čínské rakety Dlouhý pochod 5B, která na nízkou oběžnou dráhu země dopravila téměř 23 tun těžký laboratorní modul Wentian. Ten s pomocí vlastního pohonu začal upravovat svou oběžnou dráhu a přiblížil se k základu stanice Tiangong, což bude jeho pracovní destinace. Spojení se základním modulem Tianhe je naplánováno na nedělní večer středoevropského letního času. Konkrétní termín zatím neznáme, ale ke spojení obou modulů by mohlo dojít mezi 21:00 a 21:30. Jelikož má být zajištěn obrazový přenos z celé události, budeme vysílat i my.

Pokud se bude zdát, že připojení nastane ve 21:00, spustíme náš přenos zhruba ve 20:30 našeho času. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Zdroje informací:
https://twitter.com/
https://twitter.com/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/FYa8LQgXwAMCKDP?format=jpg&name=large

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

8 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Modul Wentian přilétá ke stanici”

 1. shot77 napsal:

  Díky za pokus o přenos, ale nebuďte/me zklamaní. Cokoliv z jejich přenosu bylo pro mě určitě taktéž zajímavé a přínosné. Všechno špatné je k něčemu dobré.
  Nicméně dotaz k hlavnímu dokovacímu uzlu, zajímá mě zda-li to má stejné parametry jako nový dokovací uzel „Pričal“ na ISS? Tzn. 1x aktivní a 5x pasivní uzel pro připojení?
  Případně velikost? Zajímá mě to jen z pohledu jak moc je to podobné Pričalu.

 2. Hawk napsal:

  Velky uspech, tento rok bude stanice dokoncena a pristi rok se budou moci plne soustredit na Mesic.

  Mozna skoda ze budou jen dva moduly(Wentian a v rijnu Mengtian), ale to uz ze me mluvi megaloman, chapu ze tahle konfigurace najde vyuziti pro vedeckou praci na dlouhe roky.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.