sociální sítě

Přímé přenosy

Spectrum (Onward and Upward)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

BAE Systems

Americké vesmírné síly udělily společnosti BAE Systems kontrakt v hodnotě 11,8 milionu dolarů na demonstraci komunikace mezi družicemi s využitím standardu rádiového datového spojení Link-182, který byl přijat pro plánovanou síť pro přenos dat MILNET.

True Anomaly

Americký startup True Anomaly, který se zabývá obranou a vesmírným průmyslem, 28. dubna oznámil, že v rámci kola financování série D získal 650 milionů dolarů, čímž se hodnota společnosti zvýšila na 2,2 miliardy dolarů.

NASA

Poslanci Sněmovny reprezentantů a Senátu kritizovali návrh rozpočtu NASA na fiskální rok 2027, který zahrnuje výrazné škrty, a naznačili, že by místo toho mohli jako vodítko použít loňský návrh zákona o výdajích.

FAA

Federální úřad pro letectví (FAA) je připraven poprvé začít vybírat uživatelské poplatky za komerční starty a návraty do atmosféry, což by mohlo ročně generovat miliony dolarů.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

ŽIVĚ: Představení nových kandidátů na kosmonauty

Více než 12 000 žádostí přijala NASA, když vloni ohlásila nábor nových astronautů. Několikakolový výběr postupně počet zájemců protřídil a nyní je agentura připravena představit veřejnosti blíže nespecifikovaný počet kandidátů na astronauty, kteří budou patřit do skupiny vybrané v roce 2021. Vybraní muži a ženy nyní podstoupí zhruba dvouletý základní výcvik. Poté už na ně budou čekat nominace na různé mise – od letů na stanici ISS až po lunární výpravy v rámci programu Artemis. Slavnostní ceremoniál proběhne v Houstonu na Johnson Space Center a na místě má být administrátor NASA Bill Nelson, přidružená administrátorka Pam Melroy, ředitelka Johnson Center Vanessa Wyche a ředitel letových operací Norm Knight. Přímý přenos NASA TV má začít v 18:30 SEČ.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/
https://www.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/50058615887_84954cd40f_k.jpeg

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Snebka
Snebka
4 let před

Poslední skupina Astronautů (Želvy) byla moje „první“ a tím pádem už bude asi napořád má nejoblíbenější a s velkou radostí teď sleduji jak její první členové míří na ISS. A myslím, že takto stejné to bude nyní pro spoustu lidí, kteří se o kosmonautiku začali zajímat v posledních třech-čtyřech letech. Pro mě je nicméně zajímavé, jak moc se přiblíží noví astronauti do mého věkového spektra a zda-li se v tom případě dočkáme někoho z vybraných narozeného v devadesátkách 😀

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.