sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Latitude

Francouzský startup Latitude, který vyvíjí nosnou raketu Zephyr, podepsal smlouvy o expanzi do větších výrobních prostorů. Společnost doufá, že v příštím roce provede první start z Francouzské Guyany.

O3b mPower

Společnost Boeing dodala společnosti SES další dva širokopásmové družice O3b mPower s hardwarovými opravami. Družice nesou přepracované energetické moduly, které mají řešit elektrické problémy, které se vyskytly u prvních šesti družic.

Atomic-6

Startup Atomic-6, který se zabývá kompozitními materiály, uzavřel s americkými vesmírnými silami dohodu v hodnotě 2 milionů dolarů na vybudování svého solárního pole pro vojenské družicové aplikace.

LeoLabs

Společnost LeoLabs, kalifornský provozovatel pozemních radarů pro sledování objektů na nízké oběžné dráze Země, získala v rámci amerického vojenského programu financování ve výši 4 milionů dolarů na modernizaci svého mobilního sledovacího radaru.

Skynopy

Francouzská kosmická agentura přispěla do kola financování ve výši téměř 18 milionů dolarů pro místní startup Skynopy, čímž podpořila úsilí o rychlý rozvoj sítě pozemních stanic.

NOAA

Ministerstvo obchodu zveřejnilo 30. června dlouho odkládaný dokument Kongresu s odůvodněním návrhu rozpočtu Národního úřadu pro oceán a atmosféru na fiskální rok 2026. Dokument poskytuje více podrobností o návrhu rozpočtu. Ministerstvo obchodu navrhuje ukončit financování programu koordinace vesmírného provozu.

EchoStar

Společnost EchoStar odložila možné podání návrhu na vyhlášení bankrotu, aby měla více času na jednání s regulačními orgány, které přezkoumají, zda americký družicový operátor dodržuje podmínky vázané na jeho licence.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Pokec s kosmonautixem – listopad 2021

Další měsíc utekl rychleji než pověstná voda a proto tu máme znovu poslední pátek v měsíci. Přichází tedy čas pro pravidelný Pokec s kosmonautixem, při kterém odpovídáme na dotazy Vás diváků. Právě Vy tedy rozhodujete o podobě pořadu a o tématech, která se v něm budou probírat. Za uplynulý měsíc nám toho kosmonautika přinesla opravdu hodně. Vysílání již pětatřicátého dílu tohoto pořadu začne v tradičních osm hodin večer a potrvá jako obvykle zhruba dvě hodiny.

Ze zkušeností z minulých dílů ještě chci upozornit, že odpovídáme pouze na dotazy, které nám diváci napíší do chatu na YouTube. Své otázky proto nepište do komentářů pod článkem, tam se k nim během přenosu nedostaneme. Díky za pochopení.

Zdroje obrázků:
https://www.elonx.cz/wp-content/uploads/2021/08/FBnHW-jVEAA71Kg.jpg
https://pbs.twimg.com/media/FE_C095WYAIzQIg?format=jpg&name=4096×4096
https://www.elonx.cz/wp-content/uploads/2021/10/51702760575_6ba3dc9e21_o.jpg
https://pbs.twimg.com/media/FEf7Q45VEAQSAF7?format=jpg&name=large

Rubrika:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Martin Gembec
Administrátor
3 let před

Uvažovala se pro pokládání dotazů i platforma Slido? Pro přehlednost by to prospělo a chat by mohl obsluhovat redaktor a otázky zbylé, které tam někdo položil přepisovat na Slido. Tím by všichni čtenáři viděli, jaké už byly položeny dotazy a mohly pro ně i hlasovat (palcovat). Není to všespásné, ale mohlo by to být zajímavé. A šlo by vkládat i živé anketní otázky.

Dušan Majer
Dušan Majer
3 let před
Odpověď  Martin Gembec

Slido používám na přednáškách v Brně, ale pro Pokec se mi zdá lepší YT chat.

Kamil
Kamil
3 let před
Odpověď  Dušan Majer

Možná by to chtělo trochu filtrovat ty dotazy, aby se jednak neopakovaly nebo ty zajímavé nezapadly. Taky by to mohlo přimět pisatele klást zajímavější otázky nebo se trochu víc snažit o srozumitelnost. Chat je dobrý ke komentování dění, ale ty otázky tam rychle zapadají. Viz aférka s delta V

Tomas180
Tomas180
3 let před
Odpověď  Kamil

S tímto názorem souhlasím. Na jednu stranu to díky chatu a krátkým otázkám svižně odsýpá, na druhou stranu si často kladu otázku o inteligenci tazatelů. Je jednoduché nad dotazem moc nepřemýšlet, neřešit gramatiku, interpunkci ani slovosled, a podle toho to často vypadá. Není výjimkou, že pan Majer (a s ním i ostatní) dotaz pochopí až po dvou třech opakováních.
Já sám jsem pokládal dotaz dvakrát (přičemž si pouštím skoro každý díl) a narazil jsem při tom na jinou nevýhodu chatu – dovolil mi použít jen omezené množství znaků, což položení otázky komplikovalo.
Nebránil bych se vyzkoušet i jiný přístup, ať už slido nebo cokoliv dalšího, případně oba přístupy kombinovat. Pokud se tento způsob neujme, nic se neděje, ale mohlo by to posunout kvalitu pořadu ještě o stupínek výše.

Dušan Majer
Dušan Majer
3 let před
Odpověď  Tomas180

Ono to zmíněné omezení délky může být často výhodou. Neříkám, že by to byl Váš případ, ale spousta lidí se při absenci délkového limitu pouští do obsáhlých literárních děl. Naopak chat nutí pisatele jít přímo ke stručnému jádru.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.