ŽIVĚ A ČESKY: Další pokus o Starship SN-15

Včera to nevyšlo a dnes mělo být špatné počasí. Ale plány jsou od toho, aby se měnily a u kosmonautiky to platí dvojnásob – v tomhle oboru prostě není do kamene vytesáno nic. A proto přichází čas pozvat Vás ke sledování našeho živě a česky komentovaného přenosu. Stejně jako vždycky i tentokrát platí, že z pokusu nemusí být nic, že může být zastaven v kterékoliv fázi. Aktuálně ani nevíme, kdy by mohlo ke skoku dojít. jisté je, že okno je otevřené do tří hodin v noci našeho času. Pokud Vám tedy nevadí nejistota spojená s ponocováním, jste k našemu vysílání srdečně zváni.

Přenos by začal zhruba 10 minut před skokem, ale v tuto chvíli se nedá odhadnout, kdy to bude. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Zdroje informací:
https://twitter.com/
https://forum.kosmonautix.cz/
https://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků.
https://pbs.twimg.com/media/EzcFgvwUcAEQ9gU.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

17 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Další pokus o Starship SN-15”

 1. Rubas Petr napsal:

  Skvělé. Už se těším na další testovací lety: let SS do vesmíru (nad 100km), skoky SH, orbitální let SS s přistáním a testování přistávání Lunární SS pomocí horních lunárních trysek. Případně testovací přelety SS z pevniny na plošinu a zpět. SS se podařil první krok na jejím dlouhém maratónském běhu. Přeju jí, aby dorazila do cíle co nejdříve. Jejím trenérům mnoho dobrých nápadů při boji s přírodními zákony a pevné nervy v boji s těmi zákony lidskými. A divákům ? Parádní podívanou. I když často zpestřenou procházkou 😉

  • Jiny Honza napsal:

   I vy kujóne. Nevím, jestli je to ironie, nebo upřímné přání. Možná oboje.

   Já chápu, že to nebude sranda, ale boj s přírodními zákony to přímo není a s lidskými si zatím Elon vytírá. A doufám, že to tak i zůstane.

   • Dušan Majer napsal:

    Každému kosmickému projektu držím palce jak to jen jde, zvláště když je to historicky jedinečná událost. Ale i přesto se snažím zachovat jakýs takýs nadhled. Jsem si plně vědom toho, že se podařila úžasná věc a můžeme se těšit i na další. Ale je potřeba mít na paměti riziko selhání. Ingenuity už svůj úkol splnila a teď se už jen můžeme těšit na to, co ještě zvládne. Snad toho bude ještě hodně.

 2. bobr napsal:

  Tak sláva, opravdu pokrok. Ale taky obrovské štěstí. Pokud jsem si všiml, tak přistání bylo těsně na okraji betonové plochy a ještě kousek tak SN15 přišlápl do bláta.

 3. Borin napsal:

  Konečně OK, gratuluji. Pro komisaře, pro akcionáře. Myslim, že už měl Musk v mobilu pár ostrých pokynů.

  Najdi 5 rozdílů… Letělo se, odhaduji, o pár set metrů níž podle celkového času. Kamera byla na předním pohyblivém křidélku. Manévr byl ve větší výšce. Přistavalo se na 2 raptory. Loď přistála OK, ale přenos skončil dřív, než uhasly plameny.

  Přenos videa byl horší než kdykoli předtím a vzbuzuje u mne pochybnosti. Tak snad alespoň data z letu mají kompletni – protože jestli ne, tak výroku Dušana Majera, že vše se dělá za pochodu, se obávám pro budoucí misi k povrchu Měsíce.

 4. zvejkal napsal:

  Takze sa to podarilo.
  Skoda prerusovaneho prenosu, ale vsak ok, dolezite su ine veci 🙂
  Gratulujem SN15 a teraz hura do vesmiru!

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.