Pokec astronautů – přistávání

thumbnail

Kdo z vás by si rád popovídal s astronauty? Nejspíš by vás bylo hodně. Sice vám takové setkání nedokážeme zprostředkovat, ale můžeme vás na jedno takové přátelské popovídání pozvat alespoň jako diváky. Po návratu italského astronauta Lucy Parmitana z Expedice 60/61 na ISS vzniklo video, ve kterém si čtyři členové evropského sboru astronautů v uvolněné atmosféře povídají o svých zkušenostech z kosmických misí. Udělejte si krátkou přestávku a poslechněte si Lucu Parmitana, Alexandra Gersta, Samanthu Cristoforetti a Thomase Pesqueta a jejich zážitky z přistávání v Sojuzu. Pokud byste měli obavy z jazykové bariéry, tak nemějte strach. Video jsme pro vás samozřejmě otitulkovali.

Toto video je prvním dílem čtyřdílné série natočené v únoru 2020. Natáčení probíhalo ve zdravotnickém výzkumného zařízení Envihab spadajícím pod Německé středisko pro letectví a kosmonautiku (DLR) hned vedle Evropského střediska astronautů (EAC) v Kolíně nad Rýnem. Další tři díly série vám nabídneme v následujících týdnech.

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

8 komentářů ke článku “Pokec astronautů – přistávání”

 1. Kamil napsal:

  Mí nejoblíbenější kosmonauti současnosti

 2. SaturnV napsal:

  Díky! Vaše titulky jsem porovnal s autovytvořenými od YouTube a nemůžou se s vámi rovnat.

  • Michael Voplatka Redakce napsal:

   Děkuji za pochvalu. Rádo se stalo. Ale nějaké porovnávání se strojovým překladem asi není na místě. Když vložíte text do Google překladače, nemůžete očekávat, že vám z toho vyleze Shakespeare 😉 To by asi překladatelé přišli o práci.

   • SaturnV napsal:

    Já mám s Google Translate dobrou zkušenost. Jenomže to nezná pojmy z kosmonautiky, vždycky se to přeloží úplně špatně.

   • Michael Voplatka Redakce napsal:

    Ano na hrubé pochopení obsahu to stačí. Ale zkuste tak přeložit knihu a vydat ji. Čtenáři vám ji omlátí o hlavu. Nebo až budete potřebovat úředně ověřený certifikovaný překlad nějakého dokumentu, zkuste na úřad přijít s výtiskem z Google Translate. Schválně, co vám řeknou 😀

 3. Libor Lukačovič Redakce napsal:

  Výborne som sa zabavil! 🙂

  Spoiler:
  -potvrdenie pristátia;
  -6 g.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.