Blíží se registrace pro komentáře na našem webu

Vážení čtenáři, v tomto článku se nedozvíte žádné aktuality z kosmonautiky. Pravidelní uživatelé našeho webu ale již dobře vědí, že čas od času využijeme článku k tomu, abychom našim čtenářům sdělili nějakou významnou novinku, která má souvislost s naším webem. Nejinak je tomu i tentokrát. Když jsme spouštěli náš blog, nebyly jeho součástí komentáře – ty jsme aktivovali až o téměř tři měsíce později. Náš web fungoval s takto nastavenými komentáři více než sedm let. Nyní však pomalu přichází čas udělat v tomto systému určité změny.

Současný systém zavedený v listopadu 2012 umožňuje napsat komentář pod každým článkem komukoliv bez registrace – stačí napsat libovolné jméno (alias nick), nějakou mailovou adresu (klidně i neexistující) a pak už můžete psát vlastní text zprávy. Tento režim jsme v roce 2012 zvolili pro jeho jednoduchost, ale je potřeba říct, že každý systém má své výhody, ale také nevýhody. A právě nevýhody současného systému začínají stále intenzivněji vyplouvat na povrch.

S tím, jak roste návštěvnost našeho webu (za den přijde na náš blog lehce přes 5000 návštěv – to je 26× víc než v listopadu 2012!), začínají se objevovat určité nepříjemnosti. Rozhodně teď nemluvím o tom, že je diskuse někdy mimo téma, nebo vyhrocená. Mnohem častěji než dříve se u nás někdo pokouší zatáhnout do diskuse spam (většinu naštěstí odchytí pluginy) a někteří diskutující komentují pokaždé s jiným nickem, někdy dokonce sami se sebou, aby dodali svým slovům váhu. Ano, jde o výjimečné případy, drtivá většina diskutujících se chová správně, ale stejně už cítíme, že je potřeba tuto situaci nějak řešit.

Asi poslední kapkou byla událost stará sotva pár desítek hodin, kdy se pod článkem o Mars roveru 2020 objevil na první pohled obyčejný komentář. Problém byl v tom, že jeho autor si jako nick zvolil přezdívku, kterou používá jiný aktivní čtenář a diskutující. „Majitel“ původního nicku si toho všiml a informoval nás o tom. Při množství komentářů, které na našem webu přibývají (máme jich tu už přes 85 000!), není v lidských silách tohle všechno kontrolovat. Nevíme tedy, kolikrát už podobná situace nastala, jen si toho nikdo nevšiml. Navíc se nedá do budoucna vyloučit, že se to nebude opakovat.

V redakci jsme tedy dali hlavy dohromady a dumali, zda máme podobné přešlapy řešit individuálně (a riskovat, že nám občas něco uteče), nebo zda zvolit systémové řešení, které se však neobejde bez změny zavedeného systému. Moc dobře víme, že internetoví uživatelé obecně nemají rádi změny, ale když jsme si vyložili fakta na stůl, rozhodli jsme se, že to bude nejlepší řešení. Abychom ale minimalizovali případné nepříjemnosti a zároveň přistoupili k diskutujícím co nejvíc férově, chceme Vás tímto článkem informovat o tom, co se chystá, abyste měli čas provést registraci.

Registrace na našem webu bude od 1. února 2020 nezbytnou podmínkou pro psaní komentářů. Máte tedy skoro celý měsíc na to, abyste se u nás zaregistrovali než začne tato změna platit. Samozřejmě bude možné se registrovat i později. Je to jednoduché – registrace je rychlá a samozřejmě bezplatná. Registrovat se můžete už nyní – v pravém sloupci webu úplně dole najdete možnost registrace. Vyplníte uživatelské jméno (nemusí být Vaše skutečné – nesbíráme Vaše osobní údaje 😉 ), Váš mail a heslo, kterým se chcete přihlašovat + jeho zopakování pro kontrolu, že jste se nepřeťukli. Teď už stačí jen potvrdit registraci i to, že nejste robot a už jste jak registrováni, tak rovnou i přihlášeni.

Teď se chtějí určitě ozvat mobilní uživatelé, kteří v mobilní verzi nevidí pravé menu. Žádný strach. Máte hned dvě možnosti – buďto se pro registraci na chvíli přepnete do desktop režimu, abyste si udělali registraci v předstihu, nebo si počkáte až na spuštění nového systému komentářů. Pak se totiž bude na místě okna pro psaní komentáře nepřihlášeným čtenářům objevovat informace o nutnosti registrace i s odkazem na registrační stránku.

Na závěr ještě pár nezbytných dodatků:

 1. Přechod na nový systém vkládání komentářů neznamená, že se staré komentáře ztratí – oba systémy jsou vzájemně kompatibilní, protože s databází komentářů se nic neděje.
 2. Chceme zcela jednoznačně prohlásit, že tímto krokem neprovádíme žádnou cenzuru. Registrace budou volně dostupné pro všechny a i nadále budou v naší diskusi platit všechna pravidla jako doposud. Registrací pouze zabráníme měnění nicků a dalším výše popsaným negativním jevům.
 3. Chápeme, že se Vám nová změna nemusí líbit, protože je to pro Vás práce navíc. Ale věřte, že to děláme ve prospěch našeho webu, aby byl i nadále místem, kde je slušná a férová diskuse. Je nám jasné, že tímto krokem můžeme přijít o pár diskutujících, ale uvědomte si, prosím, že registrace pro psaní komentářů je dnes standardem prakticky na všech trochu více navštěvovaných portálech. Děkujeme za Vaše pochopení.
 4. I bez registrace samozřejmě budete moci náš web navštěvovat a číst všechny komentáře. Registrace se týká pouze psaní komentářů.

Zdroje obrázků:
https://icc.edu/news/files/comments.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Nahlásit technický problém
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

238 komentářů ke článku “Blíží se registrace pro komentáře na našem webu”

 1. spimfurt napsal:

  kdyz je tu takoveto tema, predpokladam u nekterych z vas pravidelne navstevy osla. uz jsem tam byl 2x zabanovan a v prvnim nasledoval vysvetlujici dopis, ve kterem zadali at napisu clanky. v druhem pripade prisel predem a pak ban. prislo mi to absurdni ban->pis pro nas->ban. a forma byla dost ironicka a hodne sebelitostna. komentare ktere byly pricinou se mi kontrolou u pratel nepodarilo obvinit z off topic, sprostoty nebo vadnych faktu. prosim mate nekdo podobnou zkusenost?

 2. Vladimír Kordas Administrátor napsal:

  Zavést povinnou registraci byl určitě správný krok.

 3. Cateye napsal:

  Docela by mě zajímalo který uživatel diskutoval sám se sebou. Nemáte odkaz pane Majere?

 4. Vojta napsal:

  Nejsem velkým příznivcem nutnosti registrace na diskuzi, ale chápu, že u každého většího projektu nastane situace, kdy neregistrovaná diskuze začne být neúnosná.
  Už se mi taky stalo, že jiný diskutér začal psát pod mým jménem (logicky na něj nemám patent). Nechal jsem to být a dotyčný sám rychle pochopil, že tu není první Vojta, takže všechno v pohodě. Ale chápu, že někdo je na to citlivější a někdo jiný pak nemusí být slušný.

 5. Ales napsal:

  Zdravim, rad ctu vas web. Mel bych dotaz. Pokud zavedete registraci co treba vratit zpet i hlasovani pro komentare jak tomu kdysi zkusebne bylo. Samozrejme z jednoho uctu pro jeden komentar maximalne jeden hlas. Pokud si pamatuji tak jste moznost zrusili prave proto, ze kazdy hlasoval kolikrat chtel.

 6. _Tom napsal:

  Souhlasím s registrací, prospělo by to i jiným webům.

 7. Ľubomír Mlích napsal:

  Protože se ptáte na názor, tak:

  Je mi líto, že se objevuje nutnost zadávat heslo. Vnímám to jako obstrukci, která uživateli moc nepřinese. Chápu, že to může pomoct redakci s omezením spamu.

  Možná protože mi nevadí, když sem někdo bude psát jako já 🙂 – koneckonců si může dotyčný založit uživatelské jméno velmi podobné mému třeba jen s i místo í.

  Dle mého názoru se tímto bezpečnost nijak nezvýší, naopak přibude dat v datábázi (které podléhají GDPR). V žádný z existujících password managerů důvěru nemám, přece jen svěřuju tím svá hesla někomu úplně cizímu, koho neznám (tvůrci toho programu).

  Třeba by bylo možné prostě kontrolovat, jestli jméno neodpovídá existujícímu v databázi a nepovolit odeslání komentáře, pokud je takový uživatel už registrovaný. BTW: První z věcí, kterou hacker zjišťuje, aby se mohl přihlásit je uživatelské jméno dotyčného, pak ještě to heslo. 🙂

  Negativní jevy, že
  – někdo má dva účty, to také nepotlačí, přestože možná kapku stíží.
  – někdo se chce s někým pohádat to také nezmění (mám doma tři děti a ty se hádají pořád, vysvětlit se jim to nedá, že to je naprosto nepřínosné a je úplně jedno kdo „vyhraje“)

  🙂

  díky za všechny ty články a těším se na další 🙂

 8. Josef Mezera napsal:

  Srdečně zdravím. Registraci plně schvaluji. Jakožto provozovatel webu (NÁŠ VESMÍR) s redakčním systémem WordPress vím, jak je to důležité především z hlediska bezpečnosti. Poznámky některých pisatelů o cenzuře apod. jsou naprosto liché, jakož i obavy, že ubude diskutujících či dokonce čtenářů. Naopak, lze očekávat zvýšení celkově úrovně diskuze, neboť zmizí (alespoň doufám) trollové. Slušní a věcní diskutující k danému tématu zde o slovo určitě nepřijdou. O tom jsem přesvědčen.

 9. Baton David napsal:

  registrován, a názory jsou pozitivní 🙂

 10. Marek Zettik napsal:

  Toto je správný krok. Je spousta chytrolínů, co si myslí, že všechno ví a nejsou schopni se pod koment ani podepsat – váha komentáře je na bodu mrazu 😀

  Jen by nebylo od věci, aby bylo přihlášení nahoře a nikoli dole, jako všude a nemuselo se hledat 🙂

  Děkuji

 11. gg napsal:

  „Problém byl v tom, že jeho autor si jako nick zvolil přezdívku, kterou používá jiný aktivní čtenář a diskutující.“

  To spíš zní, že problém byl v tom, že si ten jiný aktivní čtenář tu přezdívku nezaregistroval, třebaže o možnosti takového incidentu téměř jistě věděl.

 12. Mojmir napsal:

  Řekl bych, že to je jedině krok správným směrem. Konečně, neznám server, kde bych se pro diskusi nemusel registrovat. Tady si ale registraci neudělám a není to proto, že bych vystupoval pod falešným jménem. Celou dobu – a ono to vážně bude těch 6, možná i těch 7 let, používám jen svoje křestní a svůj primární mailový účet. Jen moje averze například ke Starlinku je už proslulá a některé změny taky nevítám s nadšením, jako třeba přechod na Mall.TV. Takhle aspoň ušetřím Dušana své kritiky a nebude ze mě zbytečně šedivět 🙂

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Je škoda, že se neregistrujete. Třeba si to časem rozmyslíte, budeme rádi, když tu budete.

   • Mojmir napsal:

    Jak už jsem řekl Dušane, přišly změny, se kterými nemůžu souhlasit. Třeba to, že si od začátku tykáme a najednou mi vykáš. Netuším, co to je dneska za stupidní módu, ale ani jeden nejsme na internetu první den, takže taky oba víme, že hned ze startu byly určeny nějaká pravidla komunikace. A jedním z nich bylo, že diskutující jsou si (na internetu) všichni rovni a tudíž si všichni tykáme. Vykání bylo pouze pro vysoce odborné diskuse třeba mezi akademiky, nebo profesory. A najednou se vyžaduje vykání všude a nejvíc ho prosazují jedinci, co jsou schopni napsat tvrdé „Y“ i ve slově kráva.
    Jak už jsem řekl, registrace schvaluju, ale sám si ji neudělám, protože je jen otázka času, kdy by mě někdo z moderátorů raději zablokoval. Ať se daří 🙂

 13. David R. napsal:

  Zdravím, registrace úplně v pohodě.
  Byla tu ale v diskuzi také zmínka o mazání nevhodných příspěvků. K tomu bych chtěl podotknout, že by měla být transparentní pravidla, co je považováno za nevhodné. Omlouvám se, možná to už dávno někde je, ale já to nevidím. Mělo by to někde vyskočit, když člověk začne psát příspěvek, nebo když jej chce odeslat. A také by tam mělo být napsáno, v jakém případě bude autor potrestán a jak.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Taková pravidla na blogu nemáme – jsou pouze na fóru. Možná k tomu časem přistoupíme, ale zatím si myslím, že to není potřeba.

  • RoliD napsal:

   Stanovení přesných pravidel vede vždy jen ke snaze nacházet cesty kolem a věčné dohady. Stanovená přesných pravidel například vždy vede k výkřikům: „neměříte stejným metrem“
   Doporučuju mít pravidla neveřejná pouze pro interní podporu moderátorů. Veřejně pouze stanovit potřebu dodržování netikety: https://cs.wikipedia.org/wiki/Netiketa

   A případné prohřešky neřešit nikdy veřejně a případné snahy o vandalizaci témat OT výlevama mazat. K čemu je číst výlevy o nějakém prohřešku a pingpong vzájemných obvinění a zdůvodnění když lidé sem chodí si číst o kosmonautice?

   Je potřeba aby se Dušan zocelil 😀 má v tom mojí plnou podporu.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Díky moc za rady, ale já mám panickou hrůzu z toho, že se o našem webu začne říkat, že se tu mažou nepohodlné názory, že tu máme cenzuru, která nepřipouští kritiku a tak dále. Nikoho už nebude zajímat, že ta kritika byla třeba neopodstatněná či dokonce vulgární. Pokud to nesmažu, bude se moci každý na vlastní oči přesvědčit, kde je pravda.

    • RoliD napsal:

     Však už se to říká! A ono se bude dycky říkat všelicos. Lepší se přestat ohlížet na to co se říká, povšechně ty špatné řeči vedou lidé kteří ničím nepřispívají. Proč se bát co říkají lidé co ničím nepřispívají? Lepší je toxicitu odstranit a nebo si jí zcela nevšímat a dělat to co člověka skutečně baví.
     Jinak kdysi jsem na jednom školení efektivní komunikace získal jeden „soft skill“ který považuju za báječné řešení situací které nelze nějak vyřešit: ignorace problému. Tedy případného dalšího Roberta volajícího CapsLockem (úmyslně samozřejmě.. to že se pak omlouvá a vymlouvá je opravdu nejspíše jen lež) buď zcela ignorovat a nebo se ho jen zeptat ignorační akceptací a OT otázkou: „Děkuji za názor, velmi si vážíme každé zpětné vazby kterou máme od našich čtenářů. Mohu Vám ještě nějak pomoci?“
     A Dušane, berte to co píšu jen jako můj osobní názor člověka co byl tak dlouho hodný až to blbě dopadlo 🙂

 14. Petr napsal:

  Souhlasím, za zachování kvality komentářů ta registrace rozhodně stojí.
  Ať se Vám daří
  Petr

 15. Schamann napsal:

  Registrace je určitě OK, sám provozuji nějaké weby a vím co to je udržovat wordpress ve funkčním stavu.
  Pár vylepšení bych si dovolil navrhnout ke zvážení pokud už se nějaké registrační změny dělají a když už na nás bude mít Dušan maily tak je může využít ku společnému prospěchu:
  – automatická notifikace k diskuzi pokud vložím komentář. Kolikrát zapomenu ten mrňavej anglickej čtvereček zaškrtnout a pak už se k tématu špatně vrací
  – možnost posílat všechny komentáře mailem k vybranému článku. (notifikace i bez nutné předchozí reakce). Dost často se tu pohybuji v noci a když je zajímavý článek tak pak mě mrzí, že mi uteče diskuze
  – notifikace o publikování článku
  – notifikace začátku nebo změny živého přenosu (né, že bych neuměl používat kalendář, ale mám tam jen upozornění na plánovaný termín a kolik přenosů mi uteklo jen proto, že byly přesunuté na jiný den / čas) ano moc rád se podívám i na záznam, ale všichni víme že teď a tady je to NEJ
  – vylepšit upozornění na chybu. Dost často čtu články jako jeden z prvních a posílám i opravy, ale na mobilu je to skoro nemožné a ani na PC si často vůbec nejsem jistý jestli je to odesláno

  Jinak děkuji za vše co pro nás děláte, je to úžasná práce a pro mě osobně nejčtenější web.

 16. Radoslav Karásek napsal:

  Ja by som mal ešte dotaz. Nešlo by přidat plugin, ktorý by označil nové komentáre po refreshe stránky?

 17. Tomas D. napsal:

  Registrováno.
  Myslím, že není proč se obávat negativního přijetí. Je to běžné.
  Mohli se stát horší rozhodnutí.

 18. Roman89 Redakce napsal:

  Skvělé, tuhle novinku velmi vítám.
  Registrace provedena, zvolil jsem stejný nick jako mám již na fóru. Bude možné do budoucna k profilu přidat třeba obrázek?

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Podle všeho v nejbližší době ne. Plugin, který používáme, je spolehlivý, ale v základní verzi toho umí málo, za zbytek se připlácí. Koupil jsem rozšíření přidávající Google reCAPTCHA, protože se registrovalo hodně botů, takže to bylo nezbytné. Ale obrázkové rozšíření, které je taky k dispozici, může chvíli počkat, aby se ověřilo, zda všechno šlape, jak má a nebude potřeba hledat jiný plugin. Po nějakém čase se o tom můžeme pobavit.

 19. Čím více sevřete pěst, tím více písku vám proteče mezi prsty napsal:

  Dobrý den,
  a pan Alois bude mít registraci povolenou? 🙂
  Jen pro zasmání, ale můj názor na registraci je spíše negativní – všechny zajímavé weby po registraci, autentizaci, přišly o hodnotné příspěvky a zbyly spíše nesmyslné komentáře.
  Jirka

 20. Petr Hajek napsal:

  Registrován ,nemám problém.Snad to pomůže ,někdy se ta diskuze dost blbě zvrtne úplně mimo.Rád si přečtu i názor se kterým většina nesouhlasí ,donutí mne to abych o problematice přemýšlel ale ty dohady o slovíčko a rady autorům od lidí co vlastně do diskuze nic nepřinesly mě kazí radost z jinak výborné diskuze.

 21. BoB Roy napsal:

  Ahoj, jak to bude s informacemi o chybách v článcích? Pokud narazim na nesrovnalost nebo chybu musim být registrován?

 22. MatesX napsal:

  „NIC PROTI NIČEMU“ registrácia zas až tak nebolí a snáď to pomôže.
  Len ak už vyžadujete posielať na web meno a heslo tak majte aj forum s https… na hlavnej stránke už ste to zvládli 🙂
  Inak držím palce a ďakujem za úžasnú, inde na fórach nevídanú úroveň diskusie

 23. Kamil napsal:

  Chci se zeptat, u komentáře se píše „Your comment is awaiting moderation“. Znamená to, že komentáře jsou schvalovány administrátory? A objeví se až po schválení?

 24. Kamil napsal:

  Za mě ok. Aspoň nemusím pořád vyplňovat jméno a mail. To byla otrava.

 25. Hawk napsal:

  Registrace neva, akorat jsem uz registrovan v diskusnim forum a tady me to prihlaseni nebere. Sikovnejsi by byl jednotny ucet.

 26. Vladimír Podivínský napsal:

  Tak na tohle nemám nervy, málem jsem vzteky rozšlapal počítač… Chápu že za to nemůžete, ale jak mám najít správný obrázek s palmou a nebo přepsat něco čemu nerozumím… Poslepu to fakt nejde.

 27. tommy napsal:

  Moc příspěvků sem nepíšu, ale denně čtu téměř vše, co se tu objeví. Problém s registrací nemám, jen to uspíší situaci, kdy člověk s někým víc diskutuje, nemusí s každým přispěvkem znova a znova zadávat nick a e-mail. Ale zase to nepomůže tomu, když tu někdo diskutuje sám se sebou. Nicků si můžu udělat, kolik chci, ne?

 28. PetrX napsal:

  Je to určitě krok správným směrem, ale trollům a jiným škůdcům to nijak výrazně nezabrání. Zaregistrovat se dá i na neexistující emailovou adresu (chybí potvrzovací email) a těch pár kliknutí žádného trolla neodradí. Snad jen používání cizích nicků se tím zamezí. Osobně bych se nebránil ani agresivnější formě registrace.

 29. pave69 napsal:

  A mohli byste přitom prosím trochu zapracovat na technickém backendu? Trvale (roky) mi asi 1/3 zápisů komentářů končí cca minutovou prodlevou a následnou chybou serveru:
  „Na webu došlo k závažné chybě.
  Přečtěte si informace o ladění ve WordPressu.“
  Naštěstí se komentář i tak uloží a pak u článku je.

  Jinak ty registrace jsou určitě OK, myslím, že časem budete muset přitvrdit ještě víc.

 30. Ondrej_Kvinta napsal:

  Chválím, takhle to bude snad jen ku prospěchu věci. 🙂

 31. Spytihnev napsal:

  Sice jsem přišel o háček, ale vlastně si za to můžu sám 🙂

  Pokud jde o vyžadované heslo, tak upozornění, které vyskakuje a informuje o tom, že je slabé, je opravdu jen informativní.

 32. Smisek napsal:

  Dobrý den,
  bylo by dobré, kdyby bylo možné změnit E-mail i po registraci. Osobně mám více E-mailů, které používám a hlavně postupně třídím co je na kterém aby se mi nemíchala práce a soukromí např. a je to součást každého takového systému. Navíc změna nicku by taky nebyla na škodu i když ten zrovna měnit nechci.

 33. Do diskuzí přispívám jen občas a v registraci nevidím nic špatnýho.
  Provedena během okamžiku.

 34. yamato napsal:

  vobec nemusite pisat ze nejde o cenzuru, to je vsetkym normalnym diskuterom jasne. Cenzura je v poslednej dobe argumentom hlavne trollov, konspiratorov, provokaterov, extremistov a inych individui kaziacich diskusiu.

 35. zdeňek napsal:

  Já zase nemám rád registrace. Důvod je pamatovat si heslo, a soukromě mě to dost nepříjemné.

 36. Radoslav Karasek napsal:

  Tak osobne by som sa potešil, keby bola povinná registrácia s reálnym menom a fotkou, lebo k smrti neznášam diskutovať s anonymom, ale chápem, že teraz je doba gdpr a strachu z ruských hackerov atď atď..

  Ale fakt Dušan nechápem načo toľko kecov okolo toho. Chápem, že si vážiš čitateľov ale nič extra sa nemení a snáď každý inteligentný čitateľ to pochopí aj bez takto dlheho vysvetlovacieho článku. Pritvrd trochu.. A aj zmazať komentár nie je žiadna cenzura..

 37. cbDave napsal:

  Mám jen jednu prosbu, toto je můj login, ale tady bych se rád zobrazoval jako David Suchomel, nebyla by možnost ještě tam přihodit zobrazované jméno? Díky

 38. robert napsal:

  CENZURA TAK NAZDAR, STEJNĚ TO UPADÁ

  • Martin Gembec Administrátor napsal:

   Tento příspěvek je nejlepším důkazem, že zde, jako na jednom z mála portálů, nikdy cenzura nebyla. Což na Dušanovi obdivuji. Nemaže ani to, co by se mazat mělo.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Milý pane, už jen to, že píšete CapsLockem o vás vypovídá více, než si myslíte. Pokud mluvíte o cenzuře, proč si myslíte, že tu váš komentář stále je? Možná je všechno jinak, než jak jste přesvědčen. A skutečně by mne zajímalo, podle čeho soudíte, že to tu upadá.

  • RoliD napsal:

   Jako provozovatel jednoho většího fora jsem si již všimnul, že podobní lidé jako se podle mého názoru mne jeví pan Robert, jsou ty nejméně potřební na libovolném webu. Nejen že nejsou mistři v přemýšlení, nekonzistentní v názorech a povšechně ve vnímání psaného textu. Mají velmi špatně nastaven žebříček hodnot a to většinou zcela v nesouladu s obsahem konkrétního webu. Někdy se těmto lidem říká, že jsou pro ten web toxičtí. A za mne čím rychleji tito lidé z konkrétního webu zmizí a to dobrovolně či nedobrovolně, tak to tomu webu prospěje.
   A mimochodem když se smaže vandalizující a zle míněný text, tak to osobně nepovažuji za cenzuru ale za prostou údržbu obsahu, který někomu patří a se kterým má někdo nějaký cíl. A nemyslím si, že když se někdo rozhodne věnovat svůj životní čas jako pánové kolem kosmonautix.cz (který nelze koupit v eshopu) , tak má svébytné právo s obsahem dělat to co ho těší a nedělat ním co ho netěší a to včetně udržováni plytkých a OT keců.

 39. ZdenekCih napsal:

  Dobrý den, také již přihlášeno a v pohodě. Přiznám se, že to vidím také jako jednoznačné plus ! Komentáře mnohdy tvoří skoro 50% článku ( s veškerou pokorou k autorovi ) a dlouho jsem si říkal, že snad neznám takový web, kde bych se ještě těšil na komentáře. Pravda ale je, že s počtem návštěvníků se to začalo trochu zvrtávat. Klobouk dolů adminům! A díky

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Děkujeme za zpětnou vazbu i za registraci. Vždycky jsem říkal, že diskuse na našem webu jsou jakýmsi pokračováním článku, kde se čtenář dozví mnoho zajímavých věcí. Proto také tvrdím, že není žádné MY redakce a VY čtenáři – jsme na jedné lodi. Pro udržení diskusní úrovně jsme ochotni bojovat a velice nás těší, že čtenáři tento krok chápou. Velmi nám tím usnadňujete celou situaci. Díky za to.

 40. Ladislav napsal:

  Přihlášení mi nečiní žádné problémy.Možná je to zabezpečení až moc silné,ale to se dá zvládnout.

 41. Jakubko napsal:

  Nezabralo to ani 2 minúty a pokiaľ to zlepší diskusie pod článkami je to vítaná zmena. Mne osobne sa páči že hneď požadujete 12 miestne heslo kvôli bezpečnosti

 42. RoliD napsal:

  Na rovinu. Jste na komentující moc měkcí. Hlavně Dušanovi to odsává energii. Perte ty změny do nás. Čím víc se vám uleví, tím lépe pro obsah.
  Díky

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Ano, o té měkkosti vím, nejste první, kdo mi to říká, jenže ono je to složité. Spoléháme na slušnost a věříme, že když se budeme ke čtenářům chovat slušně, oni nám to vrátí stejně. Je pravda, že občas toho někdo zneužívá, nebo mi povolí nervy a ujedu, ale v zásadě se snažíme o maximálně férový přístup. Svou roli hraje i to, že v posledních letech slušnosti ve společnosti stále více ubývá – především pak na internetu. Protože jsem při zakládání webu měl dva požadavky – faktickou správnost bez ohledu na to, zda jde o Petra či Pavla a férový přístup ke čtenářům / diskutujícím, je to pro mne jeden z pilířů, na kterých web stojí.
   A moc díky za Váš komentář. Nalil mi optimismus do žil. Měl jsem z reakcí na tuhle novinku trochu strach, protože jsem si pamatoval, jak nelibě byly přijímány některé dřívější změny a jak nevybíravě to někteří dávali najevo.

 43. Martin Gembec Administrátor napsal:

  Díky. Přihlášení mě nijak neobtěžuje, ostatně prohlížeč si ho umí pro příslušný počítač pamatovat.

 44. Racek napsal:

  Asi bych neměl problém, tak proč ne. Ale prosím Vás, požadované 12 místné heslo je opravdu hrůza. Fakt si ho nechci pamatovat nebo pořád někde zapisovat. Vždyť přece nejde o miliardové transakce či korespondenci tajných služeb. Moc byste mi potěšili, vždyť pro takovou diskusi 6 míst naprosto stačí. I svůj PIN mám jen čtyřmístný, že.

 45. Michal Vaclavik Redakce napsal:

  Vyzkoušeno, již jsem registrován 🙂 Akorát teda uživatelské jméno nemůže mít diakritiku.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.