Vesmírné výzvy – říjen 2019

2019_10

Říjen byl ve znamení výstupů do kosmického prostoru. Vně ISS se astronauti podívali hned třikrát. Aby toho nebylo málo, tak NASA představila nové typy skafandrů. Jeden pro mise Artemis, takže bude sloužit zejména pro procházky po povrchu Měsíce. Druhý budou oblékat astronauti na palubě lodi Orion. Do třetice ukázala své skafandry i společnost Virgin Galactic. Dále jsme se v říjmu dočkali i přistání Sojuzu MS-12 nebo startu družic MEV-1 a ICON. To vše a mnohem více v novém vydání pořadu Vesmírné výzvy. Přijměte proto naše pozvání ke společnému sledování premiéry tohoto videa – dnes od 20:00.

Vesmírné výzvy jsou součástí Youtube kanálu Kosmonautix, kde najdete například zajímavá kosmonautická videa s českými titulky.

Pořady Kosmonautixu najdete nově i na internetové televizi MALL.TV. Každé pondělí zde vycházejí pořad s názvem Vesmírné zprávy a v pátek pořad Vesmírná technika. Také zde najdete živě a česky komentované přímé přenosy startů raket.

Starší pořady můžete najít na Stream.cz pod názvem Dobývání vesmíru, kde stejnojmenný pořad přinášel po mnoho let každý týden události z kosmonautiky. V této sekci je i astronomický pořad Noční oblohabonusová videa, jako Vesmírné dotazy nebo záznamy kosmonautických přednášek Tomáše Přibyla, Dušana Majera a Lukáše Houšky.

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

6 komentářů ke článku “Vesmírné výzvy – říjen 2019”

  1. JosVerstapen napsal:

    Tak mě už se video líbilo.
    Díky za zpracování jako vždy.
    Největší pozitivní zpráva je oživení naděje Stratolaunch,daný odprodej se váže pouze na dané letadlo nebo celé technologie či firmy Stratolaunch Systems?

  2. Zbynek N. napsal:

    Proc jsou stále problémy s padáky? (Exo Mars, Crew dragon). Za ty dlouhá léta co se používají přece už je ideální materiál a konfigurace známá, nebo ne? Proč tedy nelze použít už odzkoušenou konfiguraci? Je důvodem rozdílná váha? na to by přece stačilo padáky mírně zmenšit nebo zvětšit, ne? děkuji

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.