ŽIVĚ: Astronauti při výstupu připojí adaptér IDA

Dokovací adaptér IDA-3 dopravila před pár týdny na ISS kosmická loď Dragon. Nyní je tedy čas na instalaci tohoto nízkého válce s velkým významem. Staniční robotická paže vyjmula adaptér IDA-3 z nehermetizovaného nákladového prostoru lodi Dragon zatímco posádka na stanici spala. Pozemní operátoři s adaptérem domanévrovali k horní části modulu Harmony, kde se nachází tunel PMA-3. Právě tady bude IDA-3 čekat na dvojici Nick Hague – Andrew Morgan, která zítra provede výstup do volného prostoru, aby adaptér propojila se zbytkem stanice.

Výše vložená animace ukazuje, jak by měl celý výstup vypadat. Procházka by měla trvat zhruba šest a půl hodiny a její zahájení je momentálně plánováno na středečních 14:20 SELČ. Hlavním obsahem jejich práce bude propojování kabelů mezi adaptérem IDA a zbytkem stanice. Po dokončení výstupu by tento adaptér měl být připraven na připojení soukromých lodí s posádkou – Starliner i Crew Dragonu. NASA TV samozřejmě bude celý výstup jako vždy vysílat v přímém přenosu – v tomto článku proto najdete okno jejího přehrávače.

Zdroje informací:
https://blogs.nasa.gov/
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/ECSJwrgXsAIZxwN.jpg:large

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

2 komentářů ke článku “ŽIVĚ: Astronauti při výstupu připojí adaptér IDA”

  1. Luděk napsal:

    Došlo k posunu termínu startu i u Dragonu 2 s lidskou posádkou, ze 17. rovněž na 30. prosince…

  2. Luděk napsal:

    Souvisí to s dnešním výstupem a montáží na IDA-3 – bezpilotní let Starlineru k ISS byl přesunut z poloviny září na počátek října a pilotovaný z 30. listopadu na 30. prosince 2019. Letos asi bez pilotovaného letu z Floridy, šance je velmi malá…

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.