ŽIVĚ A ČESKY: I přes mizerné počasí to SpaceX zkusí

Když meteorologové již tři dny předpovídali pro hlavní i záložní termín startu Falconu 9 pouze třicetiprocentní pravděpodobnost dobrého počasí, bylo pravděpodobné, že přijde odklad. Předpovědi se nezlepšovaly, ale SpaceX pokračovala v přípravách na start. Včera bylo vidět, že se snaží do poslední chvíle čekat – věřili, že se třeba objeví několikaminutový ostrůvek lepších podmínek. Nestalo se tak a půl minuty před startem se odpočet zastavil. Jelikož má tato mise okamžité startovní okno, znamenalo to jediné – odklad o 24 hodin. Startovat by se mělo zítra přesně jednu minutu po půlnoci, ale předpověď počasí stále zůstává na neveselých třiceti procentech.

Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 23:45 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Ve vloženém okně naleznete i záznam vysílání, který by měl být k dispozici zhruba dvě hodiny po ukončení přenosu, děkujeme za pochopení.

Zdroje informací:
https://www.elonx.cz/
https://www.nasaspaceflight.com/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/EANT92cXsAEt1EW.jpg

ŽIVĚ A ČESKY: I přes mizerné počasí to SpaceX zkusí, 5.0 out of 5 based on 10 ratings
Pin It
(Visited 5 510 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (10 votes cast)
(Visited 5 510 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


25 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: I přes mizerné počasí to SpaceX zkusí”

 1. Radim Pretsch napsal:

  Klobouk dolů před vaším nasazením. Tak ať vás SpaceX za to opakované ponocování odmění pěkným startem! Držím palec jim i vám. 😉

 2. Jiří Švarc napsal:

  Škoda, že mi stále nejde zvuk při přehrávání na PC. Teď s novinkou, že mi tam ze začátku křičela reklama a pak na přenos ticho, takže záhada trvá již přes půl roku.

  • Dušan Majer napsal:

   To je opravdu zvláštní. A zkusil jste třeba jiný prohlížeč?

   • Jiří Švarc napsal:

    Již jsem psal – zkoušeno ve čtyřech nejpoužívanějších prohlížečích s různými nastaveními (adblock i bez i v inkognito módu apod.). Jak říkám, reklama funguje a pak ticho na ten záznam.

    • Jiří Kos napsal:

     Já těžko můžu radit, protože jsem s tím měl potíže několik měsíců. Nakonec mi přenosy i záznamy Mall.cz slušně běží přes Firefox, se kterým sice jinak nemám zkušenosti ale už si začínám zvykat.

  • Stepan Krnansky napsal:

   Reinstalujte si windows… pokud mate 8 nebo 10 tak je to jednoduchy… necha vam to i soubory atd jen obnovte puvodni nastaveni.. a nebo udelejte celou cistou instalaci to Vas zbavi vsech problemu…

   • Jiří Švarc napsal:

    Kompletní reinstalace Windows byla někdy začátkem roku a nepomohlo to. Mimochodem ale dost drastická rada na to, že mi všechno funguje perfektně, nikdy žádný problém s ničím kromě těchto přímých přenosů a ještě ke všemu jenom těchto, i všechna ostatní videa na Mall.cz fungují. Už přemýšlím dokonce i o odměně, kdo by měl cestu do Karlína a problém by vyřešil 🙂

    • Marw napsal:

     Mozno by stacilo keby sa vam na to niekto najskor skusil mrknut na dialku cez TeamViewer alebo podobnu platformu na vzdialeny pristup 🙂

     • Jiří Švarc napsal:

      Díky za tip. Schválně jsem to zkusil vzdáleně přes mobil a též bez zvuku. Pokud by měl někdo chuť se na to mrknout, ať mi prosím napíše na jiri.svarc(zav)gmail.com, děkuji.

     • Dušan Majer napsal:

      Rozumím tomu dobře, že jste si pustil přenos na mobilu a nešel vám zvuk?

 3. Tomas napsal:

  Zdravím, nevíte někdo čím se tyto starty ze země natáčejí? Musí to být docela dělo, když je raketa ve výšce 65 km a kamera je schopna ji zachytit.

 4. Scarab napsal:

  Tak je 26.7. cca 8:45 a na Mall.tv (i kosmonautix.cz) je po cca 8 hodinách stále jen záznam z neúspěšného pokusu 25.7. 🙁
  Ach jo, takže jdeme ke konkurenci na youtube
  – viz https://www.youtube.com/watch?v=SlgrxVuP5jk

  • Dušan Majer napsal:

   Nevím, kam se díváte, ale záznam dnešního úspěšného pokusu, je online od 1:25 v noci. Na MALL.TV nemusíte nic hledat. Tady v článku máte vložený přehrávač i s přímým odkazem na tohle video na MALL.TV.

  • Radim Pretsch napsal:

   Už jsem byl celý nesvůj, že by se tu dneska neobjevil žádný “expert” s kritikou té na-světě-úplně-nejhorší MALL TV 😉

 5. David R. napsal:

  Sledoval jsem tentokrát na mobilu, na Slovensku v horách s dost bídnou wifi.
  Sekalo se to, ale originál se mi sekal naprosto stejně, přičemž jsem ale měl na mallu lepší rozlišení a kvalitu obrazu.
  A jen několik minut před startem byl nádherný přelet ISS, která mi přímo nad hlavou začala červenat, než se ponořila do stínu Země a zmizela úplně. Dnes budu ISS sledovat zase a jsem zvědav, jestli za ní neuvidím letět malou tečku….

 6. Marfiano napsal:

  Teď jsem koukal na oblohu,a Dragon už se pěkně přibližuje:-)Je přibližně přes třetinu oblohy daleko.Škoda,že další průlet má jen -1,5 magnitudy.To už by byl hodně blízko.Všem doporučuji se na to někdy podívat

Zanechte komentář