ŽIVĚ A ČESKY: I přes mizerné počasí to SpaceX zkusí

Když meteorologové již tři dny předpovídali pro hlavní i záložní termín startu Falconu 9 pouze třicetiprocentní pravděpodobnost dobrého počasí, bylo pravděpodobné, že přijde odklad. Předpovědi se nezlepšovaly, ale SpaceX pokračovala v přípravách na start. Včera bylo vidět, že se snaží do poslední chvíle čekat – věřili, že se třeba objeví několikaminutový ostrůvek lepších podmínek. Nestalo se tak a půl minuty před startem se odpočet zastavil. Jelikož má tato mise okamžité startovní okno, znamenalo to jediné – odklad o 24 hodin. Startovat by se mělo zítra přesně jednu minutu po půlnoci, ale předpověď počasí stále zůstává na neveselých třiceti procentech.

Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 23:45 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Ve vloženém okně naleznete i záznam vysílání, který by měl být k dispozici zhruba dvě hodiny po ukončení přenosu, děkujeme za pochopení.

Zdroje informací:
https://www.elonx.cz/
https://www.nasaspaceflight.com/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/EANT92cXsAEt1EW.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

25 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: I přes mizerné počasí to SpaceX zkusí”

 1. Marfiano napsal:

  Teď jsem koukal na oblohu,a Dragon už se pěkně přibližuje:-)Je přibližně přes třetinu oblohy daleko.Škoda,že další průlet má jen -1,5 magnitudy.To už by byl hodně blízko.Všem doporučuji se na to někdy podívat

 2. David R. napsal:

  Sledoval jsem tentokrát na mobilu, na Slovensku v horách s dost bídnou wifi.
  Sekalo se to, ale originál se mi sekal naprosto stejně, přičemž jsem ale měl na mallu lepší rozlišení a kvalitu obrazu.
  A jen několik minut před startem byl nádherný přelet ISS, která mi přímo nad hlavou začala červenat, než se ponořila do stínu Země a zmizela úplně. Dnes budu ISS sledovat zase a jsem zvědav, jestli za ní neuvidím letět malou tečku….

 3. Scarab napsal:

  Tak je 26.7. cca 8:45 a na Mall.tv (i kosmonautix.cz) je po cca 8 hodinách stále jen záznam z neúspěšného pokusu 25.7. 🙁
  Ach jo, takže jdeme ke konkurenci na youtube
  – viz https://www.youtube.com/watch?v=SlgrxVuP5jk

 4. Tomas napsal:

  Zdravím, nevíte někdo čím se tyto starty ze země natáčejí? Musí to být docela dělo, když je raketa ve výšce 65 km a kamera je schopna ji zachytit.

 5. Jiří Švarc napsal:

  Škoda, že mi stále nejde zvuk při přehrávání na PC. Teď s novinkou, že mi tam ze začátku křičela reklama a pak na přenos ticho, takže záhada trvá již přes půl roku.

 6. Radim Pretsch Redakce napsal:

  Klobouk dolů před vaším nasazením. Tak ať vás SpaceX za to opakované ponocování odmění pěkným startem! Držím palec jim i vám. 😉

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.