Z kosmodromu Pleseck byla dnes vypuštěna raketa Sojuz 2-1v s horním stupně Volga a čtyřmi utajenými družicemi.
10. července 21:05
MDA Space
Společnost MDA Space postaví pro Kanadskou kosmickou agenturu radarovou zobrazovací družici. Kanadská vláda mezitím studuje možnosti satelitního systému nové generace.
Zde je video ze startu. Sojuz bez urychlovacich bloků.
https://www.youtube.com/watch?v=xXLhDeDIKbA&list=PLpGTA7wMEDFj6UChGp8ODnk9uh18e3Z5X&index=2&t=0s
Díky za video! Sojuz 2-1v je opravdu velmi zajímavě vypadající raketa – včera to byl její pátý start.