ŽIVĚ A ČESKY: Sedmnáctá zásobovací mise Dragonu

Falcon 9 se zbrusu novým prvním stupněm by měl zítra dopoledne vynést na oběžnou dráhu zásobovací loď Dragon. Startovat se bude z floridské rampy číslo 40 a můžeme se těšit na noční start, ze kterých většinou vznikají působivé fotky. Aby toho nebylo málo, tak se první stupeň rakety pokusí o přistání na mořské plošině, která bude čekat jen dvacet kilometrů od pobřeží. I tato skutečnost slibuje velmi pěkné záběry. Rádi bychom Vás tedy pozvali na náš komentovaný přenos – startovní okno je okamžité a nastává v 9:11 našeho času.

Náš přenos spustíme jako obvykle 15 minut před startem, tedy okolo 8:55 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Ve vloženém okně naleznete i záznam vysílání, který by měl být k dispozici zhruba dvě hodiny po ukončení přenosu, děkujeme za pochopení.

EDIT 3.5. 9:40
Start byl odložen kvůli dvěma technickým problémům – první byl na elektrickém systému přistávací plošiny, druhý souvisel s únikem helia na druhém stupni. Start se tedy odkládá nejméně na zítřek. Letět by se mělo v 8:48 SELČ – pokud se to zítra nestihne, bude následovat týden dlouhá odstávka kosmodromu, kdy se nedá startovat.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/
https://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
http://spaceflightnow.com/…/10904397_10155398957535131_6988152543507651642_o.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

21 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Sedmnáctá zásobovací mise Dragonu”

 1. Matej Klimo napsal:

  už opravyli ten problém s MBSU ?

 2. Marook napsal:

  Už dlouho bych rád věděl nejaké podrobné info o stabilizaci satelitů pomocí setrvačníků. Jak to funguje, jak jsou velké, životnost, otáčky, … Co o tomto udělat článek? 🙂 Marek

 3. Alois napsal:

  Přeji ať to vyjde. Já plánuji cestu na Cap na let Orionu k Měsíci a pokud se tlak na let na Měsíc ukáže jako produktivní, tak na let na Měsíc.

 4. David K. napsal:

  Zdravim z USA fanousky kosmonautiky. Vyrazime na Caneveral na dnesni start z Miami. Drzte palce, at neni scrub! … 🙂

 5. Štěpán napsal:

  To je dilema. Maturita, nebo start? 😀

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.