Pasažér v Crew Dragonu připraven

Figurína ve skafandru SpaceX, která v Crew Dragonu poletí na ISS, dostala jméno Ripley na počest hlavní postavy série filmů Vetřelec.
1. března 8:10

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

10 komentářů ke článku “Pasažér v Crew Dragonu připraven”

 1. otaznick napsal:

  Takže by jméno figuríny mělo být správě Ripleyová?

   • otaznick napsal:

    Potěšilo mě, že hlavní zpravodajské servery používají jméno Ripleyová. Ono nejde slepě přejímat z angličtiny, pokud nechcete složitě řešit skloňování a jiné češtinářské speciality.

    • Hlavní zpravodajské servery musí přechylování ženských jmen přísně dodržovat. Já nejsem příznivce této praktiky a nikdy ženská jména přechylovat nebudu. Američan naší paní Novákové taky neříká Novak. Ona se totiž nejmenuje Novak, ale Nováková. Stejně tak se Ripley nejmenuje Ripleyová. Překlady či přechylování vlastních jmen mi připadá nesmyslné. Dragonu také neříkáme Drak. Ale to je věc názoru a ochoty dodržování některých pravidel. Už jsme to tady na našem webu řešili mnohokrát a nechci to zde otevírat znovu.

     • otaznick napsal:

      OK, nerad bych rozjížděl nesmyslnou diskuzi. Jde mi o to, že se pak ztrácí přehlednost a časem se třeba můžeme dostat k tomu, že se bude psát, že nebýt hrdinů Gagarin a Armstrong, tak neexistuje ani film s Ripley. 😉
      Když už někdo nechce používat -ová, tak beru pokud koncovku alespoň připojí do závorky, pak lze klidně psát, že na ISS oslavili přílet Ripley(ové) v Dragonu.

 2. Miloš Hůla napsal:

  To je prostě skvělá fotka interiéru. Nejlepší dosud zveřejněná.

 3. Roman napsal:

  Zajimave je, že tam jsou 4 okna. Zvenku jsou vidět jen dvě. Asi je tam ochrana folie.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.