sociální sítě

Přímé přenosy

Falcon 9 (CRS-34)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Creotech Instruments

Polská společnost Creotech Instruments, která se zabývá kosmickými technologiemi, oznámila plány na získání finančních prostředků ve výši 118 milionů dolarů, které jí umožní do roku 2029 otevřít v Polsku nový závod na výrobu družic v rámci nové dlouhodobé rozvojové strategie.

Apophis

Evropská kosmická agentura a Japonská agentura pro průzkum vesmíru (Japan Aerospace Exploration Agency) dokončily dohodu o spolupráci na misi zaměřené na studium asteroidu Apophis během jeho těsného průletu kolem Země v roce 2029.

SAS

Komerční kosmická kancelář Velitelství vesmírných systémů (SAS) udělila společnosti Viasat kontrakt v hodnotě 307 milionů dolarů na poskytování družicových komunikačních služeb pro námořní pěchotu USA.

Rocket Lab

Společnost Rocket Lab dne 7. května oznámila největší kontrakt na využití raket společnosti ve své historii a zároveň se chystá akvizici společnosti zabývající se vesmírnou robotikou.

Swift Reboost

Zařízení Link, mise Swift Reboost, určená ke zvýšení klesající oběžné dráhy astrofyzikální družice NASA prošla environmentálními testy před startem, který by měl být zahájen již v červnu.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

ŽIVĚ A ČESKY: Electron startuje pro NASA

Raketa Electron měla na misi ELaNa-19 s několika cubesaty původně vyrazit už ve čtvrtek 13. prosince ráno našeho času. Jenže nad poloostrovem Mahia na Novém Zélandu bylo v té době počasí, které startům raket nepřeje. Nízká oblačnost a s ní spojené bouřky vystavily stopku čtvrtečnímu startu a firma RocketLab s ohledem na předpovědi meteorologů raději termín posunula o několik dní. Startovní okno je vyhrazené do 21. prosince, takže příležitostí ke startu mise s nákladem od NASA je ještě dost.

Ke startu by mělo dojít zítra, tedy v neděli 16. prosince v 5:00 středoevropského času, kdy se otevírá startovní okno dlouhé 4 hodiny. Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 4:45 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu.

Zdroje informací:
https://twitter.com/
https://twitter.com/
https://www.rocketlabusa.com/

Zdroje obrázků:
https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/…25df0a9291cd80811da2866cfb86cd5d&oe=5C936628

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Marek Hričovský
Marek Hričovský
7 let před

Pri Electrone mám najradšej keď vidím separáciu batérie na druhom stuni

Adam
Adam
7 let před

V jakém čase je to vidět? Nevšiml jsem si. 🙁

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  Adam

Přesný čas nevím, ale když si pustíte video, tak tam o tom ještě mluvím.

Roman L.
Roman L.
7 let před

V titulku streamu přímo z kanálu Rocketlabu jsem vyčetl, že tato mise má ještě druhý název po vzoru It’s A Test, Still Testing a It’s Business Time, tentokrát to je This One’s For Pickering

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  Roman L.

Ano, v přenosu jsem to zmínil. 😉

zvejkal
zvejkal
7 let před

No, krasa.
Zaznam som si pozrel az teraz a klobuk dole, ako rychlo sa dokazali etablovat.
Tie parametre rakety su famozne – hmotnost, nove materialy, metody vyroby, elektricke cerpadla – a este k tomu vsetkemu to dohromady aj funguje 🙂

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.