Návrat k poslovi bohů – 6. díl

thumbnail

Dnešní díl našeho seriálu o sondě BepiColombo bude o něco kratší, než bývá zvykem. To je ostatně důvod, proč jsme jej nevydali jako hlavní článek dne krátce po půlnoci. Nabídneme vám v něm animované video ze série Epická dobrodružství BepiColombo. Krátkou upoutávku na tento nový animovaný seriál z dílny Evropské kosmické agentury jsme vám představili už v prvním díle Návratu k poslovi bohů. Tehdy jsme slíbili, že pro vás budeme k této nové animované sérii tvořit české titulky. A dnes tak činíme a plníme tedy svůj slib. Jelikož náš web cílí na široké spektrum čtenářů a diváků s různou úrovní znalostí kosmonautiky, po několika dílech plných podrobných informací o BepiColombo nyní přinášíme něco pro začátečníky nebo pro děti našich věrných čtenářů.

BepiColombo, jak známo, se skládá ze tří hlavních částí – evropské vědecké družice MPO (Mercury Planetary Orbiter), japonské vědecké družice MMO (Mercury Magnetospheric Orbiter) a evropského přeletového modulu MTM (Mercury Transfer Module). Japonská kosmická agentura JAXA také někdy svou družici označuje jménem Mio, což je pro potřeby popularizace mnohem vhodnější, než zkratka technického názvu. Evropská kosmická agentura pak pro účely tohoto kresleného seriálu zvolila pro svou družici MPO jméno Bepi.

V následujícím videu se tedy můžete velmi jednoduchou a atraktivní formou seznámit s Bepi, Mio a MTM – třemi novými vesmírnými průzkumníky, kteří se vydávají na výjimečnou cestu k Merkuru, planetě plné extrémů a tajemství. Zjistíte, jak se tyto tři sondy připravovaly na svou epickou výpravu, od výuky ve vesmírné škole, po nácvik gravitačních manévrů u planet. Bepi, Mio a MTM vás nakazí svým nadšením pro výzkum Merkuru, které získali díky objevům jejich amerického bratrance Messengeru. Dozvíte se také o vědeckých otázkách, na které budou Bepi a Mio hledat odpovědi. Nakonec se s nimi vydáte na startovní rampu, kde jejich výjimečné dobrodružství začíná.

Pokud jsou někteří z vás z dnešního dílu Návratu k poslovi bohů spíše zklamáni, nezoufejte. Již příští sobotu se opět ponoříme hlouběji do záležitostí okolo BepiColombo a podíváme se blíže na to, co je vlastně na Merkuru tak neznámého a co na něm budeme zkoumat.

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

12 komentářů ke článku “Návrat k poslovi bohů – 6. díl”

 1. MilAN napsal:

  Nerad bych to víc rozváděl: ale za mě : hrůza.
  I děti v předškolním věku by si zasloužily třeba realističtější podání, aby mohly pochopit , o co jde. Pro dospělejší snad forma nepovedeného komiksu nebude asi tím vhodným informačním kanálem. To, co mohlo být úsměvné u Rossety, již tady působí jako opakovaný vtip . Nemohu si pomoci, ale tohle mi dost připomíná stupidní socialistickou propagandu. Jenže tu alespoň nikdo nebral vážně 🙂

 2. wily napsal:

  Hezké a srozumitelné pro 8-100. Díky za překlad. 🙂

 3. Martin Gembec napsal:

  Cením si především snahy přeložit toho co nejvíc, co technicky šlo. Za mě paráda a děti? Ty to za prvé vůbec přitáhne více ke kosmonautice a nějaké technické přesnosti tudíž nejsou důležité a za druhé je to opravdu dětmi oblíbené, tak proč to tak nedělat i u této mise?

 4. Honza M. napsal:

  Mno, přijde mi to trochu jako parodie na Rozetku s Filíkem, ale proč ne.
  Když nic jiného, tak je to hezká možnost si s dětima nad videem popovídat o kosmonautice.
  Jsem zvědavej, jak to zkousne dcera, přece jen od dob Rozety už se blíží pubertě.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.