ANKETA: Jak se Vám líbí naše titulkovaná videa?

Po téměř půl roce přišel čas na změnu ankety. Od začátku ledna jste mohli hlasovat o tom, jaký moment roku 2017 považujete za nejúspěšnější a v poslední době už moc hlasů nepřibývalo. Dlouho jsme si však lámali hlavu nad podobou nové anketní otázky a nevěděli jsme, na co se Vás zeptat. Nakonec jsme se rozhodli, že Vás požádáme o zpětnou vazbu na náš nejnovější projekt. Náš redaktor Michael Voplatka se pustil do překládání a hlavně titulkování videí s kosmonautickou tématikou a my bychom rádi věděli, jak se Vám tato nová služba líbí.

S otitulkovanými videy se můžete setkat jak v samostatných článcích na našem webu, tak i v ostatních článcích, které se věnují aktuálním tématům (například zde), ale zařazujeme je i do našich živě a česky komentovaných přenosů (např. zde). Všechna otitulkovaná videa pak můžete na jednom místě najít na našem YouTube kanálu. Cílem tohoto projektu je rozšířit portfolio našich služeb a umožnit přístup k informacím obsažených v originálních videích i těm, kteří neumí anglicky. Zajímá nás tedy, jak se na tuto novinku díváte Vy, naši čtenáři. Líbí se Vám nebo ne? Změnili byste něco? Budeme rádi, když nám dáte zpětnou vazbu pomocí ankety, ve které můžete hlasovat pouze pro jedinou možnost. A pokud máte nějaký tip na vylepšení, můžete využít komentářů pod tímto článkem, nebo můžete přímo kontaktovat autora titulkovaných videí na adrese [email protected].

Součástí těchto článků bývá vždy i vyhodnocení ankety právě skončené. Zajímalo nás, jakou událost z roku 2017 považujete za nejzajímavější a hlasovat jste mohli od 2. ledna až do dnešního poledne. Celkem hlasovalo 1916 čtenářů, kteří dohromady rozdali 7067 hlasů, což je dáno tím, že každý mohl hlasovat až pro pět projektů. Všem, kteří svým hlasem do ankety přispěli, děkujeme!

Výsledky ankety: „Jakých 5 momentů roku 2017 považujete za nejdůležitější?“

Výsledky ankety: „Jakých 5 momentů roku 2017 považujete za nejdůležitější?“

A co nám výsledky říkají? V mnoha ohledech nic překvapivého – SpaceX opět válcovala konkurenci, ale je velmi potěšující, že se na „bednu“ dostala i vědecká mise – konec sondy Cassini skončil na třetím místě a překonal i sestavení prvního Falconu Heavy. Umístění je to zasloužené, protože tato sonda nám v posledních měsících své činnosti přinesla neuvěřitelné zážitky. Potěšující je vysoké umístění společného startu českého a slovenského cubesatu, ale pokud bych měl vybrat největší překvapení ankety, pak by to bylo vypuštění rentgenového teleskopu HXMT.

Jeho 278 hlasů mu zajistilo sedmou pozici z patnácti a upřímně přiznávám, že takový úspěch jsem při zakládání ankety nečekal. Pro nás, jakožto pro redakci je to dobré upozornění, abychom se pokusili věnovat více pozornosti čínským vědeckým projektům. Lehkým zklamáním naopak skončily hlasy pro vypuštění družic Sentinel 5P a Sentinel 2B, které obsadily druhé a třetí místo od konce. Jelikož jde o evropské projekty, které mají velký význam, čekali jsme, že budou naše čtenáře zajímat trochu víc. Ale i v tomto směru jsou výsledky ankety určitě užitečné. Ještě jednou proto děkujeme všem hlasujícím – podobné ankety totiž bez přehánění pomáhají náš web zlepšovat. Zpětná vazba od čtenářů je základním předpokladem úspěšného fungování a ankety jsou velmi účinnou sondou do názoru čtenářů.

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

27 komentářů ke článku “ANKETA: Jak se Vám líbí naše titulkovaná videa?”

 1. Lukáš napsal:

  Dobrý den. I když mu angličtina nějaké zásadnější problémy nedělá. Stejně jsem za vaše titulkovaná videa moc rád, tu a tam mi unikne nějaké to slovíčko nebo věta a je super si je přečíst v češtině. Myslím si že odvádíte skvělou práci a moc vám děkuji ! A jen tak dál a to platí pro celý kosmonautixu.cz

 2. hansnasa napsal:

  Videa s titulky jsou super a moc za ně děkuji.

 3. Zbynek napsal:

  Videa jsou super. Vlastně nevím o ničem, co děláte, co by nebylo super. Nebýt vás, tak do dnes žiju na placaté zemi.

  Jen tak dál.

 4. Kitka napsal:

  Ja sa teším na ďalšie a ďalšie a prosím nešlo by to rýchlejšie :)) s ich prekladmi?

 5. Jiří Brunner napsal:

  Pro mne jsou titulkovaná videa jediná záchrana, díky.

 6. PetrP napsal:

  Nápad je to dobrý, jen by mohl časem nastat problém s legálností těchto videí. Pokud je mi známo, tak videa pod licencí „Standardní licence YouTube“ není možné legálně převzít bez souhlasu vlastníka.
  U kanálů, jako Nasa a pod. je to asi jedno, tam si těžko někdo bude stěžovat. Jsou ale i tací, kteří mají ve svých videích povoleny reklamy a tam už by to někomu vadit mohlo. Pak by v případě stížností hrozilo v krajním případě i smazání celého kanálu Kosmonautix a to by byla škoda.

  • Michael Voplatka Redakce napsal:

   Ceníme si Vaší starosti, ale není se čeho bát. Toto jsme už prodiskutovali před měsícem v úvodním článku, který titulkovaná videa představil. Cituji:

   Co se týče práv, valná většina námi titulkovaných videí bude od NASA a ESA, kde s tím není žádný problém. U jiných videí jsme v kontaktu s jejich autory a máme jejich souhlas. Pokud v budoucnu něčí souhlas nedostaneme, video prostě titulkovat nebudeme. To je ale vzhledem k počtu našich odběratelů i všeobecnému zájmu popularizátorů o šíření informací poměrně nepravděpodobné.

 7. Tom napsal:

  Je zbytečnost na YouTube přidávat titulky ještě jednou (snad chápete)

 8. Jarda M. napsal:

  U filmů to mám tak půl na půl, dabing se ne vždy povede. U vašich videí se mi líbí, že nutně netitulkujete vše, některá jsou jen pro zážitek.
  A poznámku mám jen do diskuse k formátu titulků. Já mám v přehrávači nastaveno poloprůhledné tmavé pozadí a žluté písmo.
  Děkuju vám za tu úžasnou kadenci, s kterou na nás pálíte ty haldy informací 🙂 , a to nejen z oblasti kosmonautiky, ale i vědy.

 9. Racek napsal:

  No, u filmů mám raději dabing. Ovšem titulky mi vůbec nevadí, naopak, člověk si zopakuje základy cizího jazyka, který přece jen už hodně dlouho aktivně nepoužívám. A pro formáty kratší je myslím i mnohem vhodnější, vnímání překladu je lepší. Každopádně, za tu službu jsem hodně vděčný. Vlastně skoro za vše, co děláte.

 10. Jirka Hadac Redakce napsal:

  Poznamka
  Jedine, co se mi na nazvu clanku nelibi je to, ze z nej clovek vubec nezjisti, ze hodnoti predchozi anketu a jeji vysledky. Jinak je skvely ten clanek.
  Nazor na videa
  Nejsem uplne ten, komu jsou videa urcena, s anglictinou nemam celkem moc problem, ale videa povazuju za velmi prinosna pro ty, kteri tak anglictinou nevladnou. Tj. Jsem za ne rad, a je to opet takova vec, ktera mi jakoby prijde, ze tu uz davno mela byt, proste ji povazuju za esencialni cast tohoto serveru. Neco jako komentare startu, neobycejne se podle me diky nim rozsirila komunita ctenaru a fanousku serveru. Diky za ta videa.

 11. Honza napsal:

  Uvítal bych možnost titulky vypnout. Někdy překrývají část videa, kterou bych rád viděl. Černý pruh tedy vnímám naopak jako nevhodný. Možná by stačilo pod vložené video dát odkaz na originál tak abych si ho mohl pustit. Pro mne jsou vámi titulkovaná videa hlavně jako zdroj zajímavých videí. Ať už tak nebo tak tuto snahu vítám. Díky.

 12. vitek napsal:

  kdyř už si dá někdo práci s titulky překladu,jeví se mi jako lepší komentovaný překlad.Asi by to bylo z mého pohledu snažší a lepší.Děkuji.

 13. pbpitko napsal:

  Titulky zobrazovať v čiernom pruhu,
  ak strakatý podklad presvitá cez písmena op hodne horšie sa to číta a ak v originále sa hovorí rýchlejšie, môže sa ťažko čitateľný titulok nestihnúť prečítať.
  Ak budú titulky v čiernom pruhu môžu sa zobrazovať menšími písmenami, aby menej zakrývali obraz.
  pb 🙁

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.