V těchto dnech si připomínáme 40. výročí letu prvního československého kosmonauta do kosmu. Vladimír Remek odstartoval 2. března 1978 z Bajkonuru v lodi Sojuz 28. Blíže zde
3. března 9:56
MDA Space
Společnost MDA Space postaví pro Kanadskou kosmickou agenturu radarovou zobrazovací družici. Kanadská vláda mezitím studuje možnosti satelitního systému nové generace.
Každoročně, už 40 let, slavím jeho návrat na rodnou planetu. A myslím to úplně vážně 😉